Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valami kis vackot akartam 3D...

Valami kis vackot akartam 3D nyomtattatni és 20ezer forintot kértek volna érte. Én azt hittem régen újdonság volt, de mostanra talán már lejjebb mentek az árak. Ha saját nyomtatót vennék, akkor kábé mennyit spórolnék?

Figyelt kérdés
Csak az alapanyag költésget nézve.

2023. szept. 19. 11:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Olcsó FDM nyomtatató amivel már lehet "játszani" az 100 000 Ft környékén már van.
2023. szept. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Morzsi007 ***** válasza:
78%
Nem tudsz egy linket küldeni a modellről. Kiváncsi vagyok rá. Milyen anyagból lenne?
2023. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

alapvetően műanyag játékkellékek lennénk, mondjuk tipikusan ilyen, ahol azért kell egy minimális precizitás is:

[link]

2023. szept. 19. 12:52
 14/20 anonim ***** válasza:

Nekem van itthon 40ezer forintos FDM nyomtatóm. Arra hogy néha valami vackot kinyomtassak, tökéletes, de nem méretpontos.

Rohadtul nem mindegy, hogy te is mit akarsz nyomtatni, milyen felbontásban, milyen anyagból, milyen technologiával.

Ha veszel is egy nyomtatót otthonra, azért az nem ugy megy, hogy rányomsz egy gombra, és kinyomtatja, ami kell neked.

2023. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Morzsi007 ***** válasza:
Ebben azért van anyag, és a pontosság miatt lassabban készül el. Azért mást is megkérdeznék, mennyiért nyomtatna. Legalább szögletes cucc, nem egy amorf test, amit nehezebb nyomtatni.
2023. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ezért én is simán elkérnék egy 20ast.


[link]


Darabja 17 dollár itt is.

2023. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Így már értem miért 20k. Több darabból, több színből áll, pontosan, szépen kell nyomtatni.

Ha veszel egy normális nyomtatót és van affinitásod, türelmed hozzá, akkor hamar fogsz tudni jó minőségben ilyeneket nyomtatni vele.

Ajánlom ezt a két csatornát:

https://www.youtube.com/@reebwalter1/videos

https://www.youtube.com/@MHVlogTomi/videos

Sok nyomtatót leteszteltek, érdemes végignézni őket, sokat lehet tanulni.

Nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=_7GhGIRhlOQ

Ez egy - áfa nélkül - 110k-s gép. Aztán alig-alig lehet vele dolgozni.

Ezért mondtam a 200k környékét. Ami most 100-120k az 40-60k-volt nemrég. Vagyis a gagyi kategória. Akárhogy álítgatod, vacakolsz, szórakozol vele nem fogsz tudni jó minőségben nyomtatni velük.

2023. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszi, abban tudna valaki segíteni, hogy egyáltalán melyik fajta technológiár aés anyagra érdemes ráálnom, ha ilyeneket szeretnék?


A másik kérdésem, hogy olyan létezik, hogy távolról működtethető, azaz neten keresztül?

2023. szept. 19. 17:28
 19/20 anonim ***** válasza:

Bármi müködtethető távolról, max bele kell kicsit nyúlni, legrosszabb esetben gépre van kötve, és távoli asztal vagy VNC.


Otthonra hobbi szintre FDM, a poros technologia jóval drágább.

Anyag pedig attól függ, mire akarod használni majd a tárgyakat. PLA vagy ABS legtöbb esetben megfelelő.

2023. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
76%
Távolról? Minek? Akkora a házad, hogy elfáradsz mire átérsz a nyomtatóhoz??
2023. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!