Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Optikai hang kábel miért nem...

Optikai hang kábel miért nem működik?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung ht - x30 házimozim, illetve egy Philips 65pus7303 és ha összekötöm a 2őt optikai hangkábelel akkor nem szólal meg. Bementem a beállításokba a tv-n, amit csak lehetett azt állítottam, de semmi. Elképzelhető olyan, hogy valami nem kompatibilis?

Vagy esetleg simán rossz az optikai kábel?


2023. okt. 31. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nekem Samsung TV-n PCM-re kell állítani a kimenetet, így küldi ki a hangot az erősítőre optikain.
2023. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Fotólink lemaradt

[link]

2023. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem ilyen lehetőség nincs a tv-n. Csak simán annyi hogy HDMI hangrendszer. Egyébként mikor arra rányomok be is kapcsol magától a házimozi, de hangzás az nincs.

Köszönöm azért a válaszodat!

2023. okt. 31. 19:24
 4/5 Morzsi007 ***** válasza:
77%
Optikai kábel rendesen be van dugva az aljzatba? HDMI kábel nem játszi? Ha támogatja a TV a HDMI ARC-ot ezzel is jónak kell lennie. Hangkimenetet és a formátumot ellenőrizd a TV menüjében.
2023. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát mégisbcsak én voltam a hülye. Digitális kimenet formátuma Dolby digital Pluson volt, azon az egyen nem működött csak. "többcsatornás", "Sztereó (tömörítés nélkül)"

"Többcsatornás (átkötés)" mindegyiken megy a házimozinak a hangzása. Nem hagyott nyugodni ez a beállitgatásos dolog, így hogy ezeket irkáltátok! Köszönöm!

2023. nov. 2. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!