Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Áramkimaradások földeletlen...

Áramkimaradások földeletlen antenna miatt?

Figyelt kérdés

Tehát van egy antennánk a panel tetején. Nem tudom hogyan és miért, de semmilyen villámvédelem nincsen a házon, így az antennát se lehetett leföldelni. Nem találtam rá módot.


És vannak ilyen furcsaságok, pillanatyi áramkimaradások, újraindulnak az eszközök. Nagyon ritkán, így nem tulajdonítottunk neki semmit évekig. De így konstanssá vált, és most így eszembe jutott, hogy mi van, ha ez a gond? Persze ezt így tesztelni nem igazán tudom, mert kb azzal jönne ki a dolog, hogy pár hónapra kihúzom az antennát, de akkor meg is ölnének 😃 normál optikás net van, nyilván arról is jöhetne a tv, de ezeknek az antenna kell 😃


Amúgy a legnagyobb gond inkább az, hogy a TV (és a box is) automatikusan bekapcsol ezek az áramszünetek után, és semmi beállítási lehetőség nincs erre (samsung)


Illetve csak azon az áramkörön, abban a szobában van ez a jelenség, ahol az antennás TV van.


Bocsánat, hogy ilyen konkrétumok nélküli a kérdés... szóval lehetséges, hogy valahogy a földeletlen antenna okozza az áramkimaradásokat? Behúz egy kis túlfeszt, az eszközök tápegységei meg valahogyan védekeznek? Aztán újraindulnak?

Sajnos tényleg annyira pillanatnyi... sőt, éjszaka van általában. Semmit észre nem vett egyikőnk sem azon kívül, hogy a tv és a box bekapcsolódott, köszönhetően annak, hogy ilyen hülye módja van. (Ezt is most tapasztaltam ki már, hogy a hosszabbítót kihúztam, bedugtam, és kiderült, hogy ettől bekapcsolnak ezek az eszközök)


Főleg hogy amúgy a netes cuccok is ott vannak, konkrétan ugyanabban a hosszabbítóban van az antenna box, modem, router, és azok elég érzékenyek tudnak lenni (mármint sokszor hallom, olvasom, hogy alaplapi csati meghal, mert túlfesz átment rajta a kábelről, stb..), de semmilyen meghibásodás nem történt eddig, és évekről van szó 🤔


Se másik szobákban, se úgy általában a házban nem panaszkodott hasonlóra senki sem.


Esetleg mi okozhat még ilyet? Tehát biztosítékot nem csapkodja le semmi, bár nem is tudom hogyan vannak bekötve a dolgok. Nagyfogyasztó nincsen az áramkörön. Főleg nem éjszaka.


Köszönöm az ötletelést


dec. 27. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet ez a hiba oka. Be kell jelenti az időszakos hibát az áramszolgáltatónak.
dec. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 Akkor nem tudsz olvasni, azt irta, h csak azon az aramkoron jelentkezik... nem az egesz lakasban!
dec. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
56%

Semmi jelentősége, amikor nincs villámlás. Az antennát csak a villámlások miatt tanácsos földelni, egyébként nem lenne fontos.

Olyan TV-t se láttam még, aminek menüjében nem lehetne kiiktatni az áramszünet utáni automatikus bekapcsolást.

Hogy csak egy áramkörön (fázison, leágazáson) van kontakthiba, az csak annyit jelent, hogy azon kell majd a hibát keresni.

dec. 27. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Mivel panel, és feltehetően még régi aluminium vezetékek futnak a falban, így feltételetem, hogy ezek kötéseiben lehet valahol kontakthiba.
dec. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
38%
Mindamellett némelyik TV bekapcsolhat a HDMI jelforrás érzékelésétől is, vagy CEC és hasonló funkciók miatt, de az is hatástalanítható.
dec. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálam sincs földelés és nem indul újra semmi,nem ez lesz a gond.
dec. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

"Nem tudom hogyan és miért, de semmilyen villámvédelem nincsen a házon, így az antennát se lehetett leföldelni."

Ez a te szerencséd.

Ha nem értesz valamihez, kérd szakember segítségét. A kontakthibák hurokellenállás méréssel szépen felderíthetőek.

dec. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeket 😉
dec. 27. 11:34
 9/9 anonim ***** válasza:

- Éjszakára húzd ki az antennát - vagy "ezeknek" akkor is kell?

- Hosszabbítóval kösd másik áramkörre a készülékeket

- Samsung tv-m van, az előző is az volt, fateréknál is van 2, azok nem kapcsolnak be ha áram alá kerülnek... akkor ez valami spéci beállítást lehet?

dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!