Mi lehetett az erősítővel?

Figyelt kérdés
Szóval ez egy Denon erősítő, kb. minimum 20 éves, de eddig tökéletesen működött. Azt csinálja az utóbbi időben, hogy amikor egy picit nagyobb terhelést kap, megáll és elkezd gyorsan villogni a bekapcsolást jelző fény. Egyre rosszabb a helyzet, mert már nagyon kis hangerőnél is kezdi "lecsapni". Szerintetek mi lehet ez, illetve semmilyen szaktudással, otthon, van esély orvosolni ezt?
jan. 7. 10:48
1 2 3
 11/21 Szirty ***** válasza:

20 éves erősítőben simán lehet IC-s végfok!


"Tételezzük fel, hogy kapcsolóüzemű, akkor a szekunder oldalon számos dolpg megadhatja magát, például a stabkocka a végén."


Kapcsoló üzemű tápegység végén nem nagyon szokott lenni stabkocka.

A stabilizálás elvégzi maga a kapcsolótáp.

jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Csak mondjuk ha erősítőne építed, akkor esetleg az lc-szűrő mellett a stabkocka is igem hasznos dolog tud lenni, már ha a kimeneten nem akarsz zajt. Valóban, egy egyszerű kapcsolóüzemű tápban nincs sem különösebb szűrő a szekunder oldalon, sem stabkocka, ott a 2 dióda és szevasz, hűdejó. Csak ha erősítőről beszélgetünk, akkor nem mindegy, hogy egy kapcsolóüzemű táp zaját hogyan szűrik, mert azt nem lehet csak úgy megoldani óriáskondikkal meg pár tekerccsel.
jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

4. beíró neked van bármi közöd ehhez a szakmához (betanított munkás egy szalagon?) vagy mi a gond?

Stabkocka?

Miről beszélsz?

jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12. Honnan jönnek ezek a marhaságok?
jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem, vonatkerék-pumpáló vagyok, maszekban pedig kazánfűtő a Napon. Egyszer láttam egy többrétegű nyákot miközben harmadállásban a szalag mellett gályáztam, de megijedtem tőle nagyon, és azt is a Napba dobtam.
jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Leesett már?:D
jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Szirty ***** válasza:

"Csak mondjuk ha erősítőne építed, akkor esetleg az lc-szűrő mellett a stabkocka is igem hasznos dolog "


Ilyen 5-6A / 30-40V-os stabkocka? :)

Előfokozatoknak még érthető lenne, de a végfoknak? Még ha lenne is olyan "stabkocka" fűtene mint a kályha!

jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Denon PMA-495R
jan. 7. 23:26
 19/21 18042 ***** válasza:

4

#3 Egy "minimum 20 éves" és ilyen kategóriájú erősítőben erősen kétlem, hogy IC-s végfok lenne.”

Már az 1980-as években is voltak IC-s végerősítők.

Felesleges találgatni, úgysem lehet megfejteni pontosan mi a hiba. Egyébként meg a kérdező ezt írta:

„Szerintetek mi lehet ez, illetve semmilyen szaktudással, otthon, van esély orvosolni ezt?”

Eszerint nem ért hozzá, ha tudná is mi a baja, akkor sem lenne képes megjavítani. Vidd el szervizbe, aztán eldöntheted, hogy érdemes-e megjavítani.

jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

2. és 4. válaszoló, ha ugyanaz, számomra érthetetlen, ennyi butaságot hogyan lehet összehordani?

Profi nem lehet, ezek hülyeségek, tapasztalat hiánya, narkotikus lázálmok.

Vagy valami kocaszerelő, aki bütykölt már a szomszédnak is, de amúgy lövése sincs a szakmához. Állj le inkább a szerrel! Mindenkinek jobb lesz.

jan. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!