Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Pár hónapos LG C2 TV-n pixel...

Pár hónapos LG C2 TV-n pixel hiba jelentkezett. Lehet vele kezdeni valamit?

Figyelt kérdés

Két kis pici al-pixel folyamatosan pirosan világít. Csak közelről látszik, véletlenül vettem észre, de nem egy olcsó TV így eléggé zavar. Én pont az a típusú ember vagyok, akit még egy mikrokarc is zavar, nemhogy ez...


Nem kezdenek vele semmit, mert elvileg a 2 még nem számít hibának, több kell hozzá...


Próbáltam a YouTube videókat is már, amelyek az RGB színeket gyorsan villogtatják, igaz, 1 óra volt a maximum egyhuzamban, de összesen már vagy 3-4, és nem erőltetem ezt már, mert szerintem nem javul, de félek, hogy rosszat tesz. Mit tudok tenni?



jan. 19. 09:35
1 2
 11/13 Zzzoli ***** válasza:

A C2 ben is BGRW az alpixel kiosztás.

Van benne fehér pixel ami ezek szerint jó, a kék is, meg a zöld működik rendesen.

Természetesen lehetséges hogy csak a piros pixel meghajtása nem jó.

jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Igen, viszont hallottam arról, hogy egy pixel be tud ragadni, hogy pl. csak pirosat mutat. A sötétebb háttereknél nekem is piros mindig, viszont nem értem, hogy a tiszta kéket, zöldet meg fehéret hogyan tudja... Olyankor miért nincs egy piros vagy valamilyen pötty? Amit meg főleg nem értek, hogy pirosan ragadt be, ha kell, ha nem, piros, és a pirosnál mégis fekete lesz...
jan. 23. 06:07
 13/13 Zzzoli ***** válasza:
Maga a pixel nem halott, hisz tud világítani is. A vezérlése a rossz, az pedig csinálhat akármilyen anomáliát.
jan. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!