Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Javítható vagy csökkenthető...

Javítható vagy csökkenthető ez az alapzaj a stereo erősítőmön?

Figyelt kérdés

Rögzítettem a hangot (Audacity-vel, erősítő fejhallgató kimenetet a vonalbemenetre kötöttem), itt meghallgatható:

[link]


13mp-ig teljesen le van tekerve a hangerő, majd 13mp-től lassan elkezdem tekerni felfelé.


Az erősítő típusa: Videoton EA 6383S


Egyébként ez normális vagy javításra szorul?


Köszönöm a válaszokat!



ápr. 7. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális így fülre. Ezek az erősítők ilyenek. Amikor zenét hallgatsz, akkor a hangszerekre, énekre, stb figyelsz úgyis és nem erre a minimális működési zajra, búgásra.

Egy kihangosított koncertnek is van ennyi alapzaja.

(A kábeleken keresztül is össze tudják szedni a zavarokat, zajokat ezek. A legújabbak is, még a tápfeszültség kábelén is be tud jönni a villamos hálózat zavara az erősítőbe és zajként jelenik meg a hangszórókon.)

ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az mind igaz amit az előző válaszoló írt de amit specifikusan erre az erősítőre jellemző az az, hogy trafójának igen nagy a szórása; ezt hallod.

Le kell árnyékolni a végfok modulokat.

Máskülönben a 6383-ast már 1981-től gyártották, az akárhogy is számoljuk 43 év.

Időszerű lenne az elektrolit kondenzátorokat cserélni és pár szűrőkondit tenni a tápágba - így csökkenthető az alapzaj.

ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmm, a végfok nincs árnyékolva?


Valóban egyebként nem zavaró amikor zenét hallgatok.


Ebben az erősítőben még minden kondi (meg minden is) az eredeti csak nem akartam még komolyabban hozzányúlni.


Megnyugtató hogy ez akkor végülis normális. Korábban próbáltam lakkozni a trafót, meghúzni a csavarokat de kb ugyanolyan maradt.

ápr. 7. 10:32
 4/6 anonim ***** válasza:
A trafó nincs árnyékolva rendesen.
ápr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

Nem a trafó a baja a 6383S nek 50Hz brumm szempontjából, hanem az alaplapon kialakuló földhurkok.

kezdjük az elején, az erősítő fokzatok zajával nem tudsz mit kezdeni, az a felépítéséből adódik.

Az 50Hz-es zúgást lehet minimalizálni úgy hogy kezedbe fogsz egy nagyobb keresztmetszetű, rövid vezetékdarabot (2,5-6mm2) és a pufferkondik közös pontjától kiindulva, véletlenszerűen, más az alaplapon kialakított közös vezetőkre odaérinted, bizonyos helyeken nagyobb, de bizonyos helyekre érintve kisebb lesz az 50Hz ez jel, ami arajta ül a kimeneti jelen. Az is lehet hogy több ilyen megerősítést, csillagot kell kialakítani.

Az RA6383 nak árnyékolt volt a trafója, mégis brummogott, de a közös vezető ilyen jellegű figurázásával lehetett minimalizálni.

Nyilván a pufferek és egyéb szűrőkondik kigástalanok legyenek.

Végfokot nem szokták árnyákolni, nézz meg egy korszerű mai erősítőt, zaj alig hallható, de nincs árnyékolva külön a vége, a videoton végének sem akkora az erősítése hogy ott szedné össze.

ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zzzoli ***** válasza:
100%
kofogástalant akartam írni, bocsi
ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!