Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy használjam a kamerámat...

Hogy használjam a kamerámat webkameraként?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy használhatom a kamerát webkameraként. Nincsen rendes webkamerám és akkor nem is vennék, ha a sima digitális kis kamerámat is használhatom helyette. De mi kell hozzá? Egyáltalán akármelyiket lehet annak használni? Abszolút nem értek az egészhez, magyar leírást nem találtam értelmeset, az angolban meg az van, hogy kell valami video capture card, amiről azt sem tudom mi az... Valaki tud segíteni? Úgy gondolom, hogy fogom, összekötöm a géppel és akkor ha mondjuk skypeolok, akkor ki tudom választani, hogy annak a képét mutassa a másiknak.


Sony DCR-SR35 kamerám van.


2011. ápr. 12. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is így van megoldva. írj privátba, a skypeon megmutatom.
2011. ápr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen kamera megfelel aminek van videó kimenete, értem ez alatt hogy analóg kimenete van, nem HDMI vagy DVI.

Olyan fajta, ami a TV-hez köthető RCA vagy Svideó csatlakozóval.

Egy USB video GRABBER eszköz kell hozzá, olyan mint ez itt a linken: [link]

Telepíted az eszközt, a gépen látszólag lesz egy új webkamerád, azt csatlakoztatsz hozzá amit akarsz.

Pl videóval is szoktam összekötni amikor hoznak az ismerősök hogy vegyek át régi VHS kazettát a gépre kiírni DVD-re.

Nekem egy Panasonic miniDV kamera van hozzákötve webkamerának, mindig tökéletes kép, autofókusz, zoom, stb.

De összekötheted pl a tévével is ha műsort akarsz fölvenni, vagy van régi felvevős videód, amin lehet váltani a csatornákat, akkor lehet tévézni a gépen.

A suliba pl volt olyan amikor sok lapot kellett volna lemásolni füzetekből, szkennelve sok macera lett volna vele.

Az asztalom fölötti polcra rögzítettem a fényképezőt, összekötöttem a számítógéppel, az asztalon levő füzetre állítottam a fókuszt és kattintgattam a kép mentésére. Pillanatok alatt megvoltam több füzet lefotózásával.

2011. ápr. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú most jártam erre, köszönöm a kimerítő magyarázatot, remélem menni fog. :)
2011. ápr. 14. 23:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Viszont erre a scannelés helyetti dologra álmomban sem gondoltam volna! Most nekem is nagyon sok időt spóroltál! :D
2011. ápr. 15. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!