Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nincenek valahol olyan jegyzet...

Nincenek valahol olyan jegyzetek, amik segíthetik a kezdő fotósokat témák szerint?

Figyelt kérdés
Nem sokszáz oldalas könyvre gondolok, hanem olyan kinyomtatható cetlikre mondjuk, hogy mittomén éjszakai mozgó város felvételhez: állvány, ISO, blende ennyi meg ennyi, és fókuszálja a kép harmadához. Vaghogy panoráma tájkép: használ ilyen meg olyan szűrőt, állítsd manuálisra a beállításokat, hogy ne állítódjanak el, stb. Porteé, milyen magasan az állvány, hova fókuszálj, stb. Ezek pár szóban összefoglalható dolgok, amiket egy kezdő még nem tud mind észben tartani, de egy mini cetlin is elfér.
2011. nov. 28. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem értek ehhez, de ha így utána nézel, hogy mihez mi kell, vagy akár ide kiirogatod külön külön a kérdéseket, akkor lehet, tudnak rá jól válaszolni, és te azt kiirogathatod magadnak, attól függ, mire van szükséged. Bocsi, hogy nem tudtam segíteni:/
2011. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor valamire szükségem volt, egyszerűen rákerestem Google-ben. Sok fotós ír blogot vagy szakmai oldalt, a találatok között ki tudod választani azt, ami jobban megértesz, és jobban megmarad. Azokból is ki lehet írni az értékeket, de ezek csak általános dolgok. Semmi nem garantálja, hogy te pont olyan fényeket fogsz kapni adott szituációban, mint egy másik fotós másik helyszínen másik helyzetben. Tehát ne magold be az értékeket, és ne tartsd szentírásnak. Iránynak jó, hogy nagyjából belövik a helyes értéket, te meg a helyszínen majd kimérsz egy pontosabbat.


Az, hogy milyen magasan van az állvány, hova fókuszálj, mindig a helyzet határozza meg, nem lehet kikötni még azt sem, hogy pont a harmadolópontnál lesz jó a beállítás. Utólag úgyis még croppolsz, és ott újra lehet az egészet egy más szemszögből mutatni. A expozíció értékeit sem lehet meghatározni szigorúan, minden relatív. De az biztos, hogy a fotós csak manuálban fotózik, a fókuszálás pedig helyzetfüggő, van ahol az autofókusz a jó, van ahol a manuális a jobb (ez is megint helyzetfüggő, mozgó témánál biztos a követő fókusz lesz az elsődleges, míg csendéletnél a manuális).

2011. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy semmi nem szentírás, de jó ha be tudja lőni az ember nagyjából. Azt is tudom hogy a neten vagy könyvekben gyorsan utána lehet nézni, de néhány cetli ami a fotós táskába is belefér jobb.
2011. nov. 29. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!