Lehetséges hogy egy gép emiatt tönkre megy? (bocs a hosszú magyarázatért)

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnél voltunk, meglöktek hátulról amikor éppen ki akartam menni a konyhába és egy pohár nestea volt a kezembe..Kilottyant (nem sok) az asztalra egyik fele, másik meg a laptop (apple) billentyűzetének a tetejére. Nem tudom ki lökött meg nem is ez a lényeg, mivel az ismerősöm szerint csakis én voltam a hibás és nekem kell megtéríteni a kárt. A laptop tökéletesen működött aznap (kikapcsoltuk, kiszárogattuk), másnap reggel megnéztük, írtunk vele, tökéletes volt, este filmet néztünk rajta tökéletesen működött, semmi baja, el is felejtettük az egészet. Ismerősöm ma jelentkezik (4 nap után)hogy csökkent a laptop világítása a billentyűzeten (a billentyűzet még mindig működik) ill. hogy nem tudja tölteni a gépet (ezt azért nem értem mert tudjuk hogy min. 2 napig ha nem több ideig be volt folyamatosan kapcsolva tehát ha nem töltötte volna nyilván előbb lemerül)Az összes barátom mellettem áll, hiszen látták hogy semmi nem volt az a mennyiség ami rá ment és hogy a laptop tökéletesen működött. Szerintük csak az én nyakamba akarja varrni az egészet, hiszen közölte hogy mindent ki fog cseréltetni ami kicsit is hibás és mindennek a költségét én kell, hogy álljam. (pl. a halványabb megvilágítás miatt teljesen új billentyűzetet szándékozik venni)Hozzátette, hogy ez nekem majdnem kétszázezer forintomba fog kerülni. Nekem sajnos nincs ennyi pénzem, egy olcsó laptopom van, az egész laptopom nem került annyiba mint amennyi árat nekem ő ma mondott. Szerintetek van bármi alapja ennek, továbbviheti az ügyet ha azt mondom én nem tudok és nem érzem úgy hogy ki kéne fizetnem ilyen sok pénzt? Lehet hogy csak szórakozik velem? (a barátaim ezt mondják)

2012. márc. 6. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Le akar húzni , ne hagyd magad!
2012. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, mi is így gondoljuk csak most majd bizonyítani kell a saját igazamat és az nem lesz könnyű mert elég ronda banda (és nagyon gazdagok is hozzáteszem hiszem mindenük márkás, több apple termékük van..)Van itt olyan aki ért annyira a gépekhez, hogy el tudja mondani hogyan védekezhetnék ill. hogyan tudnám bizonyítani hogy ha minden működik nem kell mindent kicseréltetni? (ill. ha kicseréltet benne sok mindent, mivel pénze nagyon sok van és nekem meg sem mutatja még a halványabb világítást sem, akkor utólag gondolom nem varrhatja a nyakamba a számlát?) Bocs, de nagyon megijedtem mert nekem ez nagyon sok pénz, nem vagyok gazdag mint ő..
2012. márc. 6. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak meg akanak szívatni. Abból, amit leírsz, nekem úgy tűnik, hogy újgazdag burzsujok, akik csak villogni veszik a cuccokat. Sajnos néhány apple fanatikus képes erre, hogy "merténúgylátom" alapon kicseréltessen olyat, aminek semmi baja. Az apple cuccok meg ugye pofátlanul drágák.


Az ilyenek ellen a legjobb védekezés a támadás, csak ehhez infó kell. Pl. ha tudsz olyan dolgokról, hogy a kedves kőgazdag ismerős apucija "nem egészen tisztességes adóügyben", akkor sokszor elég ezt csak megemlíteni és befogják a pofájukat.

2012. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen azok, rengeteget buliznak, isznak és volt már több 'ügyük' is de én azzal most nem foglalkoznék, nekem elég csak ha nem zaklatnak és többet nem látom őket..Egyébként sem értem mit van úgy ettől oda, a saját lakásán alkohol, cigaretta, szennyes, ételmaradék van szétszórva minden mennyiségben attól függetlenül hogy mindene megvan mert gazdag..
2012. márc. 6. 16:37
 5/8 cipi8 ***** válasza:
Én biztos nem hagynám magam ezek is valami újgazdag büdös retek cigányok lehetnek simán feljelenteném őket a helyedben ha tovább fokozódik az ügy! Az ilyen fajta népséggel nem is kellet volna szóba állnod sem! Egye meg őket a fene a saját rajos szemét dombjukon!
2012. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ilyenkor ha kicseréltet ezt-azt a gépén akkor is ha működik (mondjuk újat akar bele) és hozza a számlát róla, ezzel zaklat akkor mit tennétek a helyemben?
2012. márc. 6. 22:55
 7/8 cipi8 ***** válasza:

Én biztos feljelenteném! Te mondtad hogy többen is láttátok hogy utána működött rendesen! Na most szerintem már akkor be kellet volna neki hogy szarjon a kis flancos rohadt alma gépe! Nem hinném hogy több nap után emiatt romlott el a kis köcsögnek! Mi van ha ő öntött bele később valamit és a te esetedre akarja direkt hárítani, szerintem simán kitelik ebből a kis patkány "haverodból"! Simán feljelenteném ha ilyenekkel zaklatna valaki!


Ja nem hiszem hogy több napig lötykölődött az Ice teád a gépében és csak most csinált neki galibát!

2012. márc. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, nyilvánvaló hogy nem ez okozta, csak erre fogja..Naív voltam, én bajom-ezzel tisztában is vagyok-szinte nem is ismertük őket úgy jöttünk össze náluk este, kb. semmi közöm a gyerekhez és most hogy megismertem mekkora egy "dörzsölt" csaló alak messze el fogom kerülni. Csak tényleg nem hiányozna sem egy zaklatás, sem az, hogy emiatt én most rendőrségi ügyet csináljak a dologból ezért is gondolkodom mivel tudnék még védekezni ellene hogy hamar lekopjon..
2012. márc. 7. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!