Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapszichológia? Bocs a...

Kutyapszichológia? Bocs a hosszú magyarázatért.

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kutyusunk, nem agresszív fajta, és mindig is barátságos volt. nem harap meg senkit, akár ismerős, akár idegen, akár ember, akár kutya, vagy más állat. egyszer elvittük sétálni (amúgy jól nevelt kutyus volt, nem nagyon ment oda másokhoz. nem városban lakunk, és itt nem nagyon szoktunk pórázt használni.), jött velünk szembe egy másik kutás, akinek szintén nem volt póráz a kutyáján. a kutya meglátta a mi kutyusunkat, aztán elkezdett felénk rohanni, és megtámadta. így utólag ségyellem, de bizony én jól oldalba rúgtam azt a másik kutyát, ami erre le is állt a támadással, és visszament a gazdájához. szegény kutyusom reszketve bújt a lábamhoz, a szája fel is lett sértve. odamentem a másik sétáltatóhoz, és mára ezt is megbántam, de elkezdetm ordítozni vele,hogy ha egyszer ilyen agresszív kutyája van, miért nem neveli meg, vagy akkor miért nem pórázon sétáltatja a kutyáját, minimum tehetne rá szájkosarat. és erre még azt mondta, hogy az ÉN KUTYÁM viselkedett kihívóan, és ÉN vagyok a hibás! Inkább otthagytam, mert az ilyen emberekkel nem igazán tudok mit kezdeni.

Viszont, mikor legközelebb vittem a kutyusomat sétálni, úgy hogy szembejöttek velünk más kutyások, a kutyám hirtelen nekiiramodott, és hiába hívtam, nem jött vissza. nekirohant a másik kutyának, pedig azelőtt sohasem csinált ilyet. nem bántotta, csak teljes sebességgel futott felé. végül átugrotta (kisebb termetű kutya volt). odafutottam és elnézést kértem a másik gazdától ( szegény megijedt, de szerencsére megértő volt), az én kutyómat pedig pórázra tettem. ez még megismétlődött pár alkalommal, hogy nekirohant más kutyáknak, utána már csak pórázzal sétáltattam, de mostanában nem akar sétálni jönni, mintha pórázzal nem élvezné. nem séta közben még mindig ugyan olyan barátságos, kicsit visszahúzódó, mint volt. hogy tudnám kikezelni ebből a problémából? szeretném ha megint tudnánk olyan jó nagyokat sétálni, szabadon, mint régen.


2010. ápr. 15. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg kutyaiskola nincs a közelben?
2010. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy az a kutya rátámadt, már nem bízik meg bennük, és azt gondolja:"Legjobb védekezés a támadás". Szerintem járatok kutyás közösségbe pl:kutyasuliba, kutyás túrákra, az lehet, hgy segít. Sok sikert!
2010. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Levendula05 válasza:
Hello, én is kutyaiskolát és szocializációs foglalkozást javasolnék mindenképp.
2010. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nincs kutyasuli a közelben. és szocializálódva van, csak akkor viselkedik így, ha póráz nélkül sétálva találkozunk más kutyákkal. de nem okoz sérülést, mondom, csak ijedtséget, kellemetlenséget. egyébként rajta kívül van még két kutyánk, az egyiket mostanában hoztuk, velük semmi "baja" nincs. de hát őket ismeri. de más kutyával sem viselkedik így aki idejön. csak ha sétálunk.
2010. ápr. 15. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Előreszalad és úgy támad ki? Mert akkor lehet, hogy ez a viselkedés azt fejezi ki, hogy téged véd (ez esetben túlzottan és ok nélkül). Lehet, kicsit újra kéne a rangsort rendezni?

*****

Tegyél egy fél literes flakonba pár kavicsot. Mikor a kutyád kitámad, szólj rá határozottan és abban a pillanatban dobd mellé a flakont (ne hozzá, mellé!). Ha erre jól reagál, abbahagyja a kitámadást és nem ugat, dicsérd meg. Ez jó trükk lehet erre a problémára.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt az uveges dolgot majd kiprobalom. De mint mar mondtam, nem TAMAD, hanem odarohan, de vegul hozza sem er a masik kutyahoz. Ha vedeni akarna, akkor nem menne neki?
2010. ápr. 16. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:

(Lám-lám.)

A történeted tökéletesen igazolja, amit az egyik kiképző állított: ha egy kutyát megtámadnak, akkor az kutya-agresszívvá válik. Az ok egyszerű: legjobb védekezés a támadás. Ez életre szól és mint valami fertőzést, úgy adják tovább a megtámadott kutyák.

2010. ápr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat is támadta már meg nem egy kutya, mégsem lett agresszív és a másik kutyám sem kapott el tőle semmilen viselkedésbeli mintát, mint valami fertőzést. Legtöbbször az van, hogy a gazda pánikol vagy lesz bizonytalan, mert ő fél az újabb balesettől, ezt a kutya megérzi rajta és ezért támad ki vagy rohan előre ugatni, mert az elbizonytalanodott gazdáját akarja megvédeni. Nagyon ritka az olyan, hogy egy kutya életre szóló lelki sebeket ejtsen egy másik kutyával való verekedés vagy támadás miatt. És ha be is következik a félelem vagy a félelmi agresszió, az, hogy mennyire rövid idő alatt és milyen hatékonysággal kezelhető, szintén a gazdán múlik. Nincsenek reménytelen esetek.

Üdv: Egy valaha reménytelen esetnek tűnt kutya gazdája, akinek a kutyája már teljesen kicserélődött. :)

2010. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!