Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzásos babák? Tapasztaltatok...

Fogzásos babák? Tapasztaltatok hasonlót? Bocsi a hosszú magyarázatért!

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nem tudom, hogy még mindig csak kifele lábal a betegségből, vagy a foga miatt van.

Múlt héten volt 1 éves, 5 foga van. A hatodik is ott van a kapuban. Amúgy eddig nem volt különösebb gondja a fogzással, gondolok itt a fájdalomra, hasmenésre, étvágytalanságra.

Tünetek:

E hét szerdától 2 hete volt egy kis láza és folyt az orra. A láz csak egy napig tarthatott, de kapott is nurofent.

Orrfolyás éjjel-nappal patakokban. Talán az 5. nap lett zöldes a váladék, ami ugye a vírusosságot jelzi, tehát a nasivinen kívül elkezdtem másik orrcseppet is adni + orrszívózás. Ez a zöldes váladék nem volt sokáig és nem volt sok. Persze kapta az anyatejet is, még az orrába is.

8-9 napja nem is folyik az orra, viszont ami miatt aggódom, hogy éjjelente nem hogy szörcsög, vagy hortyog, hanem valami sátáni hangok jönnek ki, de ez ugye már szűk 2 hete. :) Szóval mint ha egy nagy adag takony zárná el a levegő útját, ami egyszer csak megszalad a torkára és akkor jön a köhögés. Ha felébred erre, akkor kiveszem és cicire teszem, de akkor már tisztán szelel a torka.

Hason alszik születése óta. Úgy vettem észre, mint ha ez a hasas póz is kihatással lenne erre a dologra.

Persze mostanában annak is örülök, ha 5 kanálnyi ebédet belediktálok. Viszont minden mást (gyümi, kenyér, sütőtök) eszik rendesen.


2011. nov. 3. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne megmutatni dokinak.
2011. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 1 éves múlt, 5 foga van, a 6. most jön. Ez is és a többi is nagyjából stimmel, amiket leírtál. Bár nála nem volt ilyen erős a taknyozás és nem ad sátáni hangokat.

Ebédet alig eszik, sokszor folyik az orra, és ez a 6. fog az istenért sem akar kijönni...

Szerintem ez lehet a fogzástól is, de lehet egy kisebb megfázástól is.

2011. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
hetek óta produkálja ezeket a tüneteket és nem vitted orvoshoz,hanem inkább tömöd gyógyszerekkel ,meg orrcseppel???gratulálok.ez aztán a felelősségteljes anyuka.lehet lepontozni.
2011. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem pontozlak le, Te szerencsétlen. :) Színvonalad az meg van. Elég idegesítő lehetsz a környezeted számára, hogy kérdés nélkül leu...tod az embert.

Azért elmondanám, hogy járok orvoshoz, sőt az egészségügy sem áll távol a családtól, de érdekelt volna, hogy másnak volt-e hasonló tapasztalata.

Gondolom bocsánatot nem fogsz kérni...

2011. nov. 3. 18:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Meggondoltam magam: mégis lepontozlak. Ami jár, az jár. :)
2011. nov. 3. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem rohant azonnal orvoshoz mint néhány mániás anya, az olvasottak alapján jobb anya lehet mint te. Nem az undorító beszólást kérte, hanem őszintén leírta a történetét. Neked meg ennyire futotta a segítséged. Vsz halvány f..god sincs miről van itt szó.

Kedves kérdező:

Kitűnően csinálod anyatej az orrba és a szopi.

Ez bizony a leírtak alapján a fogzás miatt lehetséges, nagyon sok baba pontosan ezt produkálja a szemfogak áttörésénél. Mert ugye azok jönnek?

Amiket adtál meg a gyengébbek kedvéért nem ANTIBIOTIKUMOK, hanem egy normális babás háztartás alap „gyógyszerei”

A leírtak alapján van valami gyakorlatod van a probléma kezelésében:))),vagy szakmabeli vagy:)

2011. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!