Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy Celestron powerseeker...

Tulip666 kérdése:

Van egy Celestron powerseeker 50 em és vannak hozzá a Barlow lencsék Akár meilyket teszem hozzá Homályos az egész hiába állítom az élességet csak homályos nemtudom mivan vele hibás? Értelmes válaszokat pls

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 21:20
 1/1 anonim válasza:
Én is csak kezdő csillagász vagyok, nekem egy astromaster 114eq- van ahhoz nincs Barlow lencse, de utána olvastam még anno és a Barlow lencse egy olyan eszköz mely az okulár nagyítását meg kétszerezi vagy háromszorozza magyarán A barlow lencsét behelyezed az okulárcsőbe és a barlowba pedig egy okulárt, viszont igaz nagy nagyítást érsz el vele de van a távcsőnek egy határa amely fölötti nagyításnál nem lesz szép a képe, ebben az esetben egy nagyobb okulárt kell belehelyezni akkor lesz kisebb a nagyítás
2012. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!