Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha amerikai terméket akarok...

Ha amerikai terméket akarok tölteni itthon elég átalakítót vennem?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy akkumulátoros terméket de az USAba 110W van a konnektorba De itthon ugye 220W a töltő 3 részből áll egy tápkábel=> Adapter=>USB és a vége az eszközbe megy. Szerintem túl áram keletkezne és ki égne. De elméletileg csak egy ellenállást kellene kötni rá. Valaki valami 5let ?

2012. márc. 9. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Ha amerikai terméket akarok tölteni itthon elég átalakítót vennem?"

Nem.


"Rendeltem egy akkumulátoros terméket de az USAba 110W van a konnektorba De itthon ugye 220W"

Nem. Ott 110 Volt, itt 230 Volt.


" a töltő 3 részből áll egy tápkábel=> Adapter=>USB és a vége az eszközbe megy."

A töltő két fő részből áll:

-primer oldal, ez a hálózat felőli része. Ha ez nem univerzális, azaz 110-230V-os, akkor az első bekapcsolásnál elfüstöl.

-szekunder oldal, ez a primer helyes működése esetén szintén jól működik.


"Szerintem túl áram keletkezne és ki égne."

-Nem túláram. Túlfeszültség.


" De elméletileg csak egy ellenállást kellene kötni rá."

-Elméletileg sem így van. Max nálad.


" Valaki valami 5let ?"

-Igen. Rendelj hozzá olyan töltőt ami alkalmas a 230V-os hálózaton működésre ha az eredeti nem jó.

2012. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Zsír köszi :D már vettem EU szabványos töltőt bocsi a sok pontatlanságér de 100% választ kaptam köszi :D
2012. márc. 10. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!