Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy X teljesítményű erősítő...

Ha egy X teljesítményű erősítőre jóval nagyobb W-os hangfalakat teszek, akkor tönkre mehet, leéghet?

Figyelt kérdés

Van egy erősítőm, amely már 10 éve működik, nem egy rossz darab, de attól félek mindig, hogy túlterhelem. Alapjában 200 W-os és 8 hangszórót lehet rá kötni. Na most én vagy 15-öt kötöttem kb 400 W értékben összesen (párhuzamos kötéssel). Ez tönkreteheti akár a W akár az Ohm miatt az erősítőt ??

Mire vigyázzak? Köszönöm a választ!


2009. jún. 17. 10:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

jajajajajaa hops bocsi nem vettem észre az írásodat az előbb

oké, értek mindent, figyi

8 Ohmosak a hangszórók, d evan 2 nagyobb is


Akkro egyetlen kérdés marad itt:

Az nem probléma az erősítőnek, ha nem minden csatornája egyenlő Ohm számmal és egyenlő Wattal van leterhelve?


És akkor asszem így már tudok is mindent, és marad a párhuzamos kötés ezek szerint, hogy 4 Ohm legyen.


De azt mondod, nem lesz igazán különbség a hangzásban. Hát ezt úgy érted, felesleges egy csatornára párhuzamosan 2 db 30 W-os 8 Ohmosat rá kötnöm, mert csak ugyan úgy fog szólni, mintha egy db 30 W-os lenne rajta? Így értetted?

köszii ismét

2009. jún. 17. 20:44
 12/15 ToXeN válasza:

Az nem számít hogy csatornánként máshogy terheled...

Úgy értettem a hangzásbeli különbséget hogy ha párhuzamosan kötsz kettő hangszórót vagy éppen sorosan, nem sok különbség lesz... de nyugodtan kipróbálhatod


Saját tapasztalat:

Ha stereo rendszernél kipróbálod azt hogy a 2 hangfalat párhuzamosan vagy sorosan kötöd 1 csatornára (MONO), valami hihetetlen jó hangja lesz (a stereohoz képest), de hogy sorba vagy párhuzamosan kötöd az már mindegy, de ez az én tapasztalatom, próbáld ki mindkét kötési módszert nem veszíthetsz semmit...

(u.i.: hihetetlen jó hangja lett de mégis valamiért megfájdult tőle a fejem úgyhogy visszatértem a stereohoz :D)


Bocs hogy néha nehéz engem megérteni, nyugodtan írj ha valami kérdésed van, vagy privátba ha gondolod MSN címet is adhatok

2009. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Oklés köszi szépen, az msn lehet h jól jönne, mert néha azért csinálgatok ilyen dolgokat, de hát van olyan amin elakadok, és iylen ez az Ohm is most :-D

Szal köszi szépen, jók ezek a tanmácsok.


Te tudod mit vettem észre?

Hogy tök mindegy hogy a 2 db 4 Ohmos hangszórót párhuzamosan vagy sorba kötöttem be, és legnagyobb meglepetésemre kb semmi különbséget nem hallottam hangerőben ahhoz képest mintha csak az egyiket kötöttem volna rá.

Szal izgi, akkor se értettem mi történik, aztán végül is hagytam az egy hangszórós változatot.

De másik erősítő esetében meg kifejezetten hangosabb volt, na ekkor adtam fel a témát, hogy én ebből semmit se értek :D

2009. jún. 18. 09:19
 14/15 ToXeN válasza:
privát ment...
2009. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
okés köszi, fel is vettelek, de eddig még nem akadtunk össze ... remélem sikerül
2009. jún. 19. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!