Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A tükörreflexes fényképezőkben...

A tükörreflexes fényképezőkben milyen adatokat fontos nézni? MegaPixeles felbontás? Pixel felbontású kijelző? Sorozatfelvétel sebesség? Zársebesség beállítási lehetőségek? Maximális érzékenység? Vagy mi? Nem nagyon értek hozzá

Figyelt kérdés

Helló! Nézegetem a tükörreflexes fényképezőket de nem tudom melyeket érdemes venni és milyen opciókat adatokat kell nézni ,hogy szép ,kiváló minőségű képeket lehessen vele készíteni .

Előre is köszönök mindent !



2012. jún. 1. 22:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

itt nézz körül:


[link]


vagy


[link]

2012. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
50-60-ért lehet jót kapni?
2012. jún. 2. 18:40
 13/24 anonim ***** válasza:
Hát, kétlem, mármint lehet nagyon régi dslr-t kapni annyiért alap obival, de azzal tényleg csak magad kínzod. Plusz azok nagy eséllyel CF kártyásak.
2012. jún. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
mert én ugy gondolom ha már 100.e fölött veszek akkor inkább ujat mert azon van 1-2 év garancia,ha meg olyat fogok ki használtba hogy utána elromlik vagy valami akkor annyi :S
2012. jún. 2. 18:45
 15/24 anonim ***** válasza:

Értem én, de ez kb úgy működik, mint a kocsiknál.


Amit 100e körül megvehetsz újonnan, az olyan is..mellesleg nem tudom, hogy lehet-e kapni 100e körül dslr-t kitobival, szerintem olyan 120-130e a legolcsóbb ár.


A dslr-ek nem szoktak csak úgy "elromlani".


Vannak ugyanis kategóriák: a fenti összegért belépő szintű dslr-t vehetsz csak, ami azokban tönkre szokott menni, az a zár. Annak a cseréje 30e körül van. Azt kell tudnod, hogy egy belépő dslr zárja kb 50-100e expó (fénykép) után "szokott" tönkremenni, de persze simán bírhat többet is. 1-2 év alatt nehezen raksz bele ennyi képet.


A belépőszint felett lévő gépeknél már meg van határozva, hogy 100e expót illik kibírnia a gépnek.


Én a Te helyedben vennék egy alacsony exposzámú d80-at, láttam is egy 6ezreset (!!!) 75ezerért. Nagyon kicsi az esély rá, hogy elromlik. A maradék pénzt meg objektívekre költeném.


Persze a d80 nem belépőszint, a használatához elég sokat kell utánaolvasnod és tanulgatnod..

2012. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

..ami még kimaradt:


én Nikonpárti vagyok, de a Canonnál is vannak jó alternatívák, a belépőhöz közeli gépeiket annyira nem ismerem, talán a többi hozzászóló segít majd ebben.

2012. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

csak példának irtam a 100.e-t :D

Okés értem :D

2012. jún. 2. 18:57
 18/24 A kérdező kommentje:
Milyen fajtájtó gépet vegyek használtban? Ami jó?
2012. jún. 2. 18:58
 19/24 anonim ***** válasza:

Ha használtan akarsz olcsó gépet venni, akkor egyértelműen Canon 20D vagy 30D. Ezek már EF-S obit is fogadnak, masszív fém vázasak, jól összerakott dolgok. IS-es eitobival olyan 80-90 körül lehet jó állapotúakat venni. Ne vegyél hozzá régi 18-55 DC meg hasonló üveget, mert az elég szar. 18-55-ből csakis IS.


Ha új gép, akkor ott a Nikon D3100 kit. Kezdésnek az is jó. Nem jelentősen rosszabb, mint bármilyen más belépő tükrös.


A nagyobb lépcsők: műanyag vázas belépő gépek, kb. egy kutya. Utána jönnek a fém vázas, két tárcsások, ott már vannak különbségek kategórián belül is, de ezek mind sokkal komolyabbak, mint a belépők. Ezen felül az első kategóriás és az FF vázak vannak, áruk a csillagos ég.


Vagy vegyél újonnan egy első lépcsős kitet, vagy próbálj használtan venni valamit a második lépcsőről. Erre tettem ajánlatot az elején.


Mellesleg ha komolyan gondolod a fotózást, akkor a kompaktok elég felejtősek.

2012. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
És maximum 200-ba tudsz valami új gépet amihez objektet is adnak? és jó minőségű,és jó képeket csinál?
2012. jún. 2. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!