Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőt ajánlanátok...

Senkimégisvalaki kérdése:

Milyen fényképezőt ajánlanátok egy kezdő fotósnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptembertől kezdem a fotó szakot, addig kéne egy jó gép azért nem olyan drága áron (akár használt is, 150 nagyjából az árlimit).

Tudtok olyat ajánlani ami: tükörreflexes, cserélhető optikás, ceruzaelemmel működik és sd kártyát olvas?


Nagyon hálás lennék a válaszokért! Előre is köszi!



2012. jún. 28. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tükörreflexesnek általában lehet cserélni az optikáját, fixet én még nem láttam digitális gépben.


Ceruzaelemes nincs szerintem. Ez így is van jól, hidd el.


Szerintem egész jó gépeket kapsz ezért az áron a használt cuccok között, de szerintem ez az ár már a közelébe van egy új tükrös + KIT objektíves összeállításnak. Talán pl az EOS1100D nem is kerül ennyibe.

2012. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Réti bubuzér ***** válasza:
Szerintem valamelyik, a pénztárcádnak megfelelő Canon EOS modell tökéletes kezdő gépnek.
2012. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nincs olyan gép?


És ami SD kártyát olvas?


Igen, kinéztem már a Canon EOS 50D-t, csak az elég drága kártyával működik és ugye aksis.

2012. jún. 28. 16:28
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül használnak CF kártyát és akkut hidd el.

Egyébként vegyél kezdésnek egy 40D-t és egy 18-55mm IS II-t, az index "Canon EOS Adok-veszek" topikjában. Kezdésnek szerintem elég lesz. :)

2012. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A drága kártya igencsak relatív, ezek a gépek elég gyorsan olvassák ki a szenzort, amihez hozzájön az igen gyors sorozatkészítési sebesség. Ha megfelelő, a váz ilyen irányú tulajdonságait kihasználó SD kártyát veszel, az is simán belekerül mérettől függően közel ugyanannyiba. A CF praktikusabb, mert nagyobb, könnyebben kezelhető stb..


Ceruzaelemmel működő dSLR gépet nem fogsz találni, maximum ha veszel megfelelő markolatot, amihez tartozékként kapsz egy elemtartó adaptert, akkor hat-nyolc darab elemmel megoldhatod.

2012. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

40D-t néztem ki először :DD Kedvenc fotósom is azzal kezdte. De az egyik tanárom azt mondta hogy az 50D is ugyanazt tudja és még nagyobb is a kijelzője.


Hát értem. :/ Azért még körülnézek, de köszi a válaszokat!

2012. jún. 28. 17:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem a második vázam volt 40D, sőt a mai napig megvan, szeretem. Használtam 50D-t de azt kevésbé szerettem, furán zajosodik. Amúgy ki a kedvenc fotósod?
2012. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom majd még meglátom mi lesz, de sok esetben az ár fog dönteni...


Michelle Monique : )

2012. jún. 28. 17:52
 9/13 anonim válasza:
Vegyél egy nikon D3100 at. Az cserélhető, SD, saját akku. 18-105 kitobival remekül használható.
2012. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nekem Canon EOS1100D van és nagyon jó: [link]

Amúgy szerintem aksist válasz mert bármilyen is a gép, nagyon hamar lemeríti az elemeket:S


Fotós szakra hová fogsz járni?

2012. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!