Melyik TV-t vegyem meg?

Figyelt kérdés

Néztem neten TVket és találtam kettőt, de nem tudom eldönteni melyik a jobb.

Ha valaki ért hozzá vagy ismeri őket akkor írjatok róluk és hogy melyik érné meg a vételt.


1.TV

[link]


2.TV

[link]


Vagy ha ez a kettő nem jó, akkor 200e alatti tévéket tudnátok linkelni azt nagyon megköszönném!



2012. júl. 8. 13:40
 1/8 anonim válasza:
Ezt úgy szokták eldönteni hogy szemrevételzik ahelyszínen. a képét.
2012. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Óriási méretbeli eltérés van köztük. Előbb azt döntsd el, mekkora kell...
2012. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
a kisebbik másfél méterről jó maximum, távolabbról nem látod a fullHD adta jó minőséget.
2012. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagyobb képernyőt érdemes választani.

Néztem én is több hasonlót de a 82 centis elég kicsinek tűnik ahhoz, hogy a teljes felbontást ki tudd használni több méterről.


Még a méteres körüli (106cm) sem tűnik elég nagynak a felbontás távolabbról kihasználható részletességéhez képest.


Ezeknál a tv-knél már nem érvényes a régi megállapítás, hogy méterekről kell nézni, mint a régi kis felbontású és alacsony frissítési frekvenciájú tv-knél volt szokás.

Azt is főleg azért kellett messziről nézni mert közelebbről már a csíkokat láttad. Másrészt annak a képnek az elmosódottsága vagyis részlet szegénysége is zavaró volt közelről nézve.


A korszerű HD tv-ket már olyan távolságból érdemes nézni, hogy a kép pontok éppen ne különüljenek el egymástól és ne kicsi ablaknak tűnjön a látvány hanem minél inkább ahhoz hasonlítson mintha moziban ülnél. A full HD kép már alkalmas erre, ha elég nagy képernyőjű tv-t veszel. A 119 cm-es árban sem sokkal több de azon már élvezhető a nagy felbontás és különösen a 3D hatás jelent nagy élményt a nagyobb képernyőknél. Az hihetetlen amikor a szobában, a képernyő előtt jelenik meg a történet egy része.

Sajnos még nem itthon láttam de a Westendben a MédiaMarktban néztem, igaz egy másfél méteres képernyőn kb 3 méterről egy-két demót. A hóesés szerű hatás, a hatalmas fehér pelyhek a tv képernyő és a szemüveg között látszott virtuálisan. Egy másik jelenetben egy eltörött fa ütő éles hegyes darabjának látványa száguldott ez a fejem mellett. Annyira valóságszerűnek látszott, hogy félrekaptam a fejem. Utána kissé zavartan körbe pillantottam, hogy ki látott. :-)


Nagyon jók ezek a technikák.

2012. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó és milyen igaz!
2012. júl. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 ivancsicsgy válasza:
Én biztos a nagyobbat, vagyis a Samsung - UE-40ES6100-t választanám. Ha befér, mindenképp! Mi egy kisebb Samsung-ot választottunk a hely adottságai miatt, de annak is gyönöyrű a képe és ez a sok új funkció... túlnyúlik a TV-n már rég. Én is csak tanulom, olvasgatok róla. Azért is jó döntésnek tartom mert egy Kit-tel meg folyton frissítheted a szoftveresen is.
2013. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik tv csak a boltban tűnik túl nagynak.

miután haza vitted, pár nap múlva már bánod, hogy nem tettél az árához még egy kicsit és a nagyobbat választhattad volna.

A méret főleg pénz kérdése. Egyébként meg a legnagyobb a legjobb. Persze másfél méteres kép átló fölött már a szoba mérete is kérdéses határt jelenthet a nézési távolság okán. Másfé méteres képernyőnél már 2,4 m a teljes felbontáshoz tartozó nézési távolság.

2013. jan. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!