Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 3D technológia. Hogy is van?...

3D technológia. Hogy is van? Többi lent.

Figyelt kérdés
Most karácsonyra kapni fogok egy 3d samsung full hd smart led tv. Nos ehhez a típushoz viszont nem adnak 3d szemüveget. Azt szeretném megkérdezni, hogy most én ezen a tv-n ha lesz hozzá szemüveg, akkor tudok olyan filmet, műsort is nézni, ami 2d-en megy, vagy venni kell hozzá még valamit?

2012. dec. 15. 08:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akkor most ha veszek mondjuk egy 64 gb pendriveot, akkor arra letöltöm a netről a 3d-s blu-ray minőségű filmet, bedugom a tv-be felveszem a szemüveget, s akkor 3d lesz most már? :)
2012. dec. 25. 15:57
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy 20 gigát le töltesz-e, mert ilyen közeli adat mennyiség fér el egy blu-ray lemezen. Forrás : [link]


"Egy egyoldalas, hagyományos DVD 4,7 GB adatot képes tárolni, ami elegendő egy átlagos 2 órás, normál felbontású filmnek és néhány extra adatnak. Egy nagy felbontású film, amelynek sokkal tisztább képe van (HDTV – High-Definition Television), mint egy DVD-filmnek, körülbelül 5-ször több helyet igényel, ezért nélkülözhetetlen olyan lemezek gyártása, amin sokkal több adat fér el, mint egy DVD-n, ahogy a stúdiók is egyre jobb minőségben gyártják a filmeket. Ahhoz, hogy a HDTV-ről felvegyünk egy több mint 2 órás műsort, Blu-ray lemezre van szükség"


Ami pedig a konkrát kérdést illeti, az a televízió típusától és szériájától is függhet. Erről teljesen biztosat a márkaboltban tudnak mondani. Szerintem ott kérdezd meg. Még a Mmarkt és hasonló kevert cégek áruházi eladói sem biztos, hogy mind pontosan tudják.

Nem szeretnék én sem pontatlan dolgokat mondani.

2012. dec. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 gabor.galilei ***** válasza:

Igen ezt is csinálhatod és működni fog, de nem érdemes!

Tapasztalatom szerint bőven elégséges kisebb 1,5-4,7Gb os "jó minőségűnek mondott" filmeket letölteni, PEN drive-ra másolni, bedugni a TV-be, felvenni a 3D szemüveget és bámulni.

Ne felejtsd el letölteni hozzá a magyar nyelvű felirat fájlt sem ha szükséges, azt is másold a film mellé pontosan ugyanolyan névvel, csak a kiterjesztése legyen pl. .srt

És akkor a TV automatikusan rárakja a filmre a feliratot.

Jó szórakozást!

Egyébként meg fogsz lepődni mert a világon nem készült ezidáig kb. 50db 3D-s filmnél több, beleértve az animációs filmeket is, ebből már 40-et láttam :)

2013. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"meg fogsz lepődni mert a világon nem készült ezidáig kb. 50db 3D-s filmnél több, beleértve az animációs filmeket is.."


Bizony, a 3D még csak most kezdődik majd igazán!

Ez olyan mint a színes televízió adás kezdődött még annak idején.

Eleinte a kísérleti csatornán csak rövid adások mentek színesben, az is kitüntetett napon és rövid ideig.

Azóta már nem tudnánk elképzelni fekete-fehérben.

A 3D-vel is így lehet majd. Legalábbis a jó és látványos 3D filmeknek nem adok sok időt és elözönlik a világunkat.

2013. jan. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!