Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fuji Finepix S5800-as fényképe...

Fuji Finepix S5800-as fényképezőgépre milyen szűrőket lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az adatlapján azt olvastam, 46 mm-es szűrő jó rá. Ami elgondolkoztat, hogy az objektív belső részén van a menet, viszont a szűrők fényképein nem láttam kívül menetet, csak belül. Tehát akkor nem lehet rácsavarni? Néhány helyen azt írták, adaptertubus kell hozzá, más helyeken meg azt, hogy nem kell.

Így most nem merek rendelni, mert esetleg nem tudom rátenni a szűrőt. Legjobb lenne persze elmenni a boltba, és kipróbálni, de nagyon messze lakom Bp-től, sokba kerülne az út.

Hátha valaki már vett szűrőt ilyen, vagy hasonló géphez, és tud tanácsot adni...

Előre is köszönöm!



2013. ápr. 22. 22:51
 1/8 hellsing71 ***** válasza:

A (D)SLR gépekre való objektíveken is belül van a menet, a szűrőkön pedig kívül. A Fuji és a Pixinfo szerint nem kell tubus vagy adapter, hogy szűrőt tehess a gépedre.


Rendelj szűrőt egy magyar online boltból. Kötelességük visszavenni az árut, ha nem olyan, mint gondoltad.

2013. ápr. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az objektívre közvetlenül is rá van írva, hogy 46mm. Nem kell hozzá adapter, úgyhogy rendeld meg nyugodtan a szűrőt.


Ezen a képen egy 46 mm-es UV szűrő van a gépen:

[link]


Bármilyet rátehetsz, amit kapsz 46mm-esben.

2013. ápr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megrendeltem a szűrőt. Ő lenne a kiválasztott:

[link]

De ahogy elnézem a képet, ezen belül van a menet... kívül egy sima, feliratozott és egy recés (forgatható?) gyűrű van, de menet sehol... akkor hogyan megy rá az objektívre?

2013. ápr. 23. 11:13
 4/8 A kérdező kommentje:
.. és még egy kérdés: olvastam, hogy kompakt gépre jobb a lineáris polárszőrű, a cirkuláris szűrőnek csak tükörreflexeseknél van értelme. Viszont (ebben a méretben és árkategóriában) csak cirkulárisat láttam. Származik valamilyen hátrány abból, hogy nem lineáris?
2013. ápr. 23. 11:18
 5/8 anonim ***** válasza:

A hátulján kívül van a menet mert ez a szabvány. Ugyanis minden objektív előtti szűrőmenet belső, amire csak külső menetes szűrő megy rá. Nem látszik a képen a menet a szűrő alján.


Általában az elejükön is van egy menet. Az viszont belső, hogy másik szűrőt lehessen elé csavarni.


Ma már jobbára cirkuláris polárszűrőket gyártanak. Nem lesz hátrányos abból ha ilyet használsz.


Annyi gáz lehet még, hogy esetleg bevignettál a szűrő a kép sarkaiban, ha nagyon vastag. De nem akarom az ördögöt a falra festeni, lehet, hogy nem lesz vele semmi gond.

2013. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, megnyugodtam!

Azt szeretném még kérdezni, hogy láttam polárszűrőt 60 ezer Ft körül is, és ez pedig 5 ezer körül van. Van-e arányosan annyi különbség köztük minőségben, mint amennyi árban? Egy kompakt gépre megfelelő ez az olcsóbb is?

2013. ápr. 23. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Arányosan talán nem, de a drágábbak jobbak is. Kevésbé befolyásolja a képminőséget, ritkább, vagy nincs a plusz üvegfelület miatt becsillanás, tükröződés. Strapabíróbb a menet, esetleg vékonyított a szűrő, hogy nagylátószögű objektíveken is használható legyen.


Gondolom a 60ezres az nem 46mm-es, hanem jóval nagyobb.


Alapnak általában a Hoyát szoktam ajánlani, de nyilván itt anyagi megfontolások is közrejátszanak. Biztos sokan elégedetten használják a Hamát is. Nem tudom mennyire fog beválni. Az igényeidtől és a gépedtől függ.


Amúgy a polárszűrő használatának, előnyeinek-hátrányainak utánaolvastál?

2013. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, utánaolvastam a polárszűrő előnyeinek és hátrányainak. Igazából tájképekhez, természetfelvételekhez használnám főleg, hogy kontrasztosabbak legyenek a felhők, és színesebb az ég.

(A legtöbb tájképemen fehér az ég...)

Igen, sajnos anyagi megfontolások játszanak fő szerepet nálam, mert az igényszintem ugyan magas (lenne), csak a pénzem nagyon kevés...

2013. ápr. 23. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!