Fender Stratocaster, vagy Gibson Lespaul Standard nyak méretei?

Figyelt kérdés
Valaki meg tudná neked mondani milyen széles a nutnál, illetve az utolsó bundnál a fenti gitárok egyikének a nyaka, vagy akár mindkettőjét.

2013. ápr. 29. 18:31
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
nekem*, elnézést, elírtam.
2013. ápr. 29. 18:32
 2/22 anonim ***** válasza:

Melyiké?

A Stratnál a hatvanas évekig az 1.625" volt a szokásos, de akadt 1.7", 1.6815", 1.5", 1.75" és 1.875" (az utóbbi három elég ritka).

A Les Paulnál az általános 1.6875".


Amúgy tele van a net beméretezett gitár tervrajzokkal, csak kicsit ismerni kell a guglit.

2013. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

hm értem, és ezek milyen mértékegységet takarnak?

Próbáltam google-val keresni mm-beosztásban méretet, de nem találtam. Mondjuk nem kerestem szét az agyam, mert gondoltam hátha van valakinek és leméri.

2013. ápr. 29. 21:08
 4/22 anonim ***** válasza:
Zoll.
2013. ápr. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ne mondd már hogy egy inch-ben megadott mértékegységet nem tudsz átszámolni... :(
2013. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem is kell számolni, akár a google is átváltja azonnal...

Totális életképtelenség...

2013. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Mondjuk nem kerestem szét az agyam, mert gondoltam hátha van valakinek és leméri."


Basszus, ezt sose értem... most ilyen lusták vagytok, vagy ennyire nem tudtok elvégezni egy alapszintű keresést? Miért mindig mástól vártok megoldást valamire, amit magatok is meg tudnátok oldani, kb. annyi idő alatt, amíg itt a GYIK-on vacakoltok?


Minimális angoltudással pár perc alatt megtalálhatod a kívánt adatot. Sőt, még csak az se nagyon kell hozzá ebben az esetben.

2013. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
egyébként ha itt lenne mellettem valamelyikből egy, és kartávolságra lenne egy mérőszerszám, szerintem én akkor is a google-t használnám, még így is gyorsabb, kb 5kattintás és kiadja :D
2013. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#5

"1.625" ebből hol derül ki, hogy ez Inch?


#7

mondom, leginkább olyan válasza érdekelt volna, aki látott már egyáltalán testközelből ilyen gitárt, esetleg ott van neki kéznél, nem a netre felsz.rt mindenféle hülye értékekre voltam kíváncsi.


#8

Te lehet, de én biztos, hogy lemérném, mert abban bízok, amit saját szememmel látok. Nem abban amit valaki feltöltött.


Nem hinném, hogy életképtelenségre utalna a kérdésem, minden esetre ha az vagyok is, lesz.rom, nemsoká elkészül az oltári metálgitárom, ti meg elguglizgattok unalmatokban ;) jó szórakozást!

2013. máj. 1. 20:01
 10/22 anonim ***** válasza:
igen, mi azért használjuk az oldalt, és azért próbálunk segíteni, mert nekünk nincs gitárunk. majd írd meg, hogy milyen érzés saját gitárral rendelkezni!
2013. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!