Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Színhibás képcsöves tv-t...

Színhibás képcsöves tv-t érdemes még megjavíttatni?

Figyelt kérdés

Van egy 7-8 éves ilyen készülékünk, aminek a képe egyik napról a másikra elromlott. Csak zöld és lilás árnyalatok jelennek meg rajta.

Ha pár ezerből meg lehet javíttatni, megtartanánk. Érdemes?


2013. máj. 23. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezeknél többnyire a szín panel szokott elszállni. Enyémmel is ez volt csak nekem még 1 kondi is el szállt benne.

Én elvittem szerelőhöz nekem azt mondta 8 ezer a javítási díj, de mondta hogy érdemes lenne vennem egy újat inkább, mert a gond az hogy ha egy képcsöves tv egyszer elromlik akkor valószínű hogy javítás után megint elfog elég hamar és mivel már nem gyártanak ilyeneket elég drágák hozzá az alkatrészek még bontásból is.

Tőlem átvette 10 ezerért és hozzácsaptam még 35 ezret és vettem belőle egy lapos TV-t 3 év garanciával, teljesen jól megy.

Sajnáltam mert szerettem azt a TV-t de így belegondolva hogy egyre többet kell vigyem szerelőhöz így simán összejöhetett volna az a pénz összeg aminek az árából vehettem volna újat.

Én így meg gondolnám.

Szerintem ha nagyon nincs pénzed menjél el egy szerelőhöz és érdeklődd meg, akár több helyen is, sokan fogják ezt mondani.... Már nem gyártanak ilyen TV-ket és drága az alkatrész, van amihez nem kapni, max bontásból de annak is már horror ára van. És kb minden réginél így van mert ha már nem gyártják akkor drágább az alkatrész hozzá.

Ugyanígy jártam a 13 éves hajdu autómata mosógépemmel is.

Abba is az idő állító ment el, és mondta a szerelő hogy az kuka, és már bontásba sem nagyon kapni olyat csak horror áron, plusz két vezeték is leégett benne amit oké hogy kicserélt, de mondta hogy azt a mosógépet már csak simába lehet használni, mert az idő állító elment benne és így a centrifuga része sem működött.

2013. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

8 ezer árban az olyan határeset, de annyiért talán még megcsináltatnám.


Van egy másik képcsöves tv-nk is. Az még régebbi. Viszont annak olyan szép képe van és olyan jó hangja, hogy még a "lapostv" HD adásban sem szebb szerintem. (Van ledes lapos tv-nk is.)

Na az 5-6 éve szállt el, de úgy, hogy bekapcsolni sem lehetett. Kiderült, hogy egy ellenállás égett ki benne. 3000 Ft-ért megcsinálták, azóta sincs semmi gond vele.

2013. máj. 23. 15:41
 3/4 pinkpancser ***** válasza:
Sajnos sok ilyen szerelő van aki így gondolkodik: Már nem érdemes foglalkozni vele, de én olcsón megveszem...aztán kicserélek 3 kondit, szinenként 2 tranzisztort (összalkatrész 3-400 forint, munkaidő 20 perc), szerencsésebb esetben megkeresik a forrasztási hibát (alkarész 0 ft) és eladja 20.000-ért.
2013. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 pinkpancser ***** válasza:

Köszönöm a szarrágó jelzőt!

Mellesleg a suli megvan, ahogy a 20+ év tapasztalat és ha nem is több milliósak, de műszerek nagy része fluke és a szerszámokból is kevés van ami weidmüllernél rosszabb minőség. Mégis ha hoznak egy ilyen TV-t akkor nem fogom átverni a tulajt. Ha javítható akkor megcsinálom, ha meg nem érné meg akkor azt mondom. És így is meg fogják fizetni a tudást. Az ellenállásokat pedig 3 forintért veszem.

2017. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!