Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóba hifi berendezés kiépíté...

Autóba hifi berendezés kiépítésében tudnátok javaslatot, tanácsot adni? (nagyon kezdő vagyok)

Figyelt kérdés

Sajnos nemigen értek az ilyen elektronikai dolgokhoz. Ezért is gondoltam, hogy kiírok ide egy kérdést.


Kocsimban cserélni szeretném a két első hangszórót és a fejegységet, mert a régi (még eredeti) már bajos. Szeretnék egy kicsit komolyabb, szebben szóló hifit beletenni, az alap 2 hangszóró helyett.

Fejegységet kinéztem magamnak egy ilyet: [link]

Vagy esetleg egy ilyet: [link]


Emellé nem tudom, hogy milyen teljesítményű hangszórókat kellene beszereznem előre? Az, hogy 2 vagy 3 utas, miben számít?

És ha már kicsit komolyabb hifi, akkor nem lehet elmenni a hátra betehető erősítő és mély láda kérdése mellett. Ezeknél az olcsóbb kivitelek mennyire életképesek?

Találtam egy belépő szettet, ami nekem talán meg is felelhetne (vagy egy hasonló összeállítás): [link]


Végezetül had írjam le még egyszer, hogy nagyon kezdő vagyok ilyen téren, így ha valami nagy hülyeséget is írtam (vagy alapból hülyeség az egész elképzelés), nézzétek el nekem. Minden építő jellegű hozzászólást szívesen veszek.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. jún. 9. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Hali

Fejegységből pioneert válaszd, nekem is ez a típus van.

Ezek után kéne egy jó első szett, majd egy 4 csatornás erősítő és egy sub. A 4 csatornás erősítőről 2 csatornájáról szólna az első szett. A másik 2 -ről hídban pedig a mélyláda. Valahogy így kéne kinéznie a dolognak.

2013. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

minőséget írtál, a 10ezres kategóra pedig nem minőség.

Egy pioneer, vagy jvc, vagy egyébb jobb márkájú dejegység alapból 4 kimenettel rendelkezik. Nekem nincs mellette mélyláda, elég a 4 hangszóró jól beállítva.

Hangszóró függ, hogy milyen, mennyi helyed van.

2013. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

A minőséget úgy értettem, hogy a mostaninál azért legyen jobb (az egy ősrégi Blaupunkt kazettás rádió, és 2 kis hangszóró). De igazad van teljesen abban, hogy a linkelt AKAI fejegység tényleg nem egy profi darab. A másik, a Pioneer azért jobb, nem?

Őszintén szólva már én is gondolkodtam, hogy lehet, hogy jobb lenne 4 hangszóró a mélyláda és erősítő helyett. Csak hátul nemigen van hely plusz 2 hangszórónak, a kalaptartót pedig sajnálnám kivágni.


Szóval az a belépő szettnek nevezett láda+erősítő, amit linkeltem, milyen minőség lehet?


Elől két 100mm-es átmérőjűnek van hely, mélységre pedig szerintem ebben a méretben mindegyik befér (4-5 centis hely van lefele). Ide milyet ajánlanátok?

2013. jún. 11. 14:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Hali

Azt kellene eldöntened első körben, hogy megfelelne -e ez az USB -s pio fejegység, vagy kell a CD is.


15 ezerért ez a legjobb vétel, a JVC KDX-30 se rossz, de nincs levehető előlap.


Értékelések : [link]


Hangszórókhoz:

Ajtóba nincs hely 16 -os mélynek mondjuk ? Mert akkor egy Renegade RX6.2C szett, vagy Titan TSC 6.2 de függ attól , hogy mennyire vagy árérzékeny. Ha nincs ajtópanel, azzal kellene kezdeni. Házilag kivitelezni annyira nem egyszerű, de itt a folyamata :


[link]

2013. jún. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

CD nélküli fejegység nekem bőven megfelel, direkt így néztem ki ezt a Pioneer-t is. A JVC-nek is utána olvasok maj,d köszi a tippet.


Hát az ajtóba sajnos nemigen férne be, farigcsálni meg annyira nincs kedvem. Viszont van gyári kialakítás a kalaptartó mellett (csak mivel eredetileg fapados a kocsi, ezért aztán üres), ott majd megnézem, mennyi hely van.

Esetleg oda be lehetne tenni 2 mélyet, előre meg két sima 100-as átmérőjű hangszórót? Vagy ez így nem megvalósítható?

2013. jún. 12. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezeket tudnám ajánlani első körben:

Kicx STC-402

Kicx ICQ-652

2013. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Márhogy ezeket előre, ugye?
2013. jún. 13. 19:35
 8/10 anonim ***** válasza:
A 10cm -es előre, a másik meg mehetne hátra, jól fog szólni szerintem, ha a pio fejet veszed, még láda sem fog kelleni, nagyon jól szól, ha akarod küldök vidit róla. Aztán később, ha kevesled a rendszert, mehet egy két csatis erősítő + láda.
2013. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a videót. Tényleg szépen szól, meggyőztél, maradok a 2 első 10cm-es, és hátsó 2 hangszórónál.

A Pioneer fejegység is marad szerintem, bár most rátaláltam pár konkurensére neten:

[link]

[link]

[link]


Ezekről mi a véleményed? A Phonocar-ról elég jókat hallottam, két barátomnak is ilyen van a kocsiban.

2013. jún. 14. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Jah, majd küldök még :)

Ezek közül talán még a Kenwood jöhetne szóba, abból is van egy olyan 17ezer -ért amelyik képes FLAC zenét játszani.

[link] viszont csak 1 rca kimenete van.

2013. jún. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!