Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális átállásos kérdés (? )

Digitális átállásos kérdés (? )

Figyelt kérdés
Ma ugye megtörtént a digitális átállás első szakasza. Itt, Győr-Moson-Sopron megyében is, de nálunk még van adás. Normális szobaantennával van összekapcsolva a tévém és a 3 alapcsatorna fogható. Akkor most nem kel vennem olyan Set top Boxot vagy mit? Ezt most nem értem.. Elvileg már nem lenne fogható ezzel az antennával.

2013. júl. 31. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen tvéd van?
2013. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
képcsöves normál. nem ilyen korszerű és nem alkalmas a szabad földfelszíni műsorszórásra
2013. júl. 31. 18:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor te még nem a digitális,hanem az analóg adásokat nézed. Kell venned vagy egy új tvét,mert ahhoz nem kell set top box vagy,ha nem akarsz akkor csak egy set top boxot. Ha azzal nem jön be mind a 7 adás akkor antennát is kell venned.
2013. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elvileg délben meg kellett volna szűnni az analóg adásnak.

Ha csak 3 csatornát látsz, az biztos, hogy még az analóg adás. A digitális -ugyanis- 7 ingyenes TV és 3 rádió adást sugároz.

Az is lehet, hogy még olyan adóról fogod amit csak októberben fognak lekapcsolni: [link]

Szinte biztos, hogy kell venned STB-t, vagy "lapostévét"

2013. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen jövő hónapban tervezek venni egy új tévét. Tehát addig az antennával tudom fogni ezt a 3 csatornát?
2013. júl. 31. 18:41
 6/10 A kérdező kommentje:
4-esnek: Győr-Moson-Sopron megye benne van én ott élek!
2013. júl. 31. 18:43
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Az adótornyok NEM megyehatárok szerint sugároznak tehát még olyan adóval állsz kapcsolatba ami nem állt át.

Így te október 31.-ig még nézheted az analóg adást Viszont utánna neked is muszály lesz váltanod vagy set-top boxra vagy beépített tuneres készülékre vagy kábel előfizetésre.

2013. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ami a legfurcsább az egészben, hogy a szomszédnak átállt. Akkor ez mi? Ezt nem értem.
2013. aug. 1. 12:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Másik adótoronyról vételeztek a szomszéddal. Október 31-éig viszont muszáj lesz vagy az új tv-t vagy set-top-boxot beszerezni az ingyenes csatornák vételéhez. Az adótornyokkal kapcsolatban itt informálódhatsz: [link]
2013. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Az ország középső részén (2harmadán)leállt tegnap az analóg földfelszíni sugárzás.A maradék két szélén 1 harmadán okt. 31.-én áll le. Akinek olyanok a domborzati viszonyai hogy szoba antenna kevés annak tető antennát kell vennie megfelelő nyereségűt és ráirányítani a legközelebbi kisugárzó létesítményre mely hivatott az ottani környéket ellátni.20 rongyból bőven kijön cakk pakk.A set top box sajnos annyi kell ahány tévét néztek,az antenna jeleit lehet osztani esetleg beiktatni egy jel erősítőt. Ennél nincs hogy mákos vagy zajos,vagy van vagy nincs.
2013. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!