Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nemfogja kiütni a hangszórót?

Nemfogja kiütni a hangszórót?

Figyelt kérdés

Autómba szeretnék egy rendszert,elõre audio system radion 165 a terv ami rms 90w,max 140w terhelhetõségû.

mélynek egy dld 500+ ra gondoltam és ezeknek a hajtásáról egy kicx kap 47es erõsítõ gondoskodna.

2csatorna hídban a méllyé maradék kettõ az elsõ szetté.

a kicx kap 47 leírás szerint 4ohm ellenáláson 200watt rms teljesítményt tud csatornánként.

nem lesz ez túl sok a radion 165nek?



2013. okt. 5. 17:27
1 2 3
 1/24 Osynho ***** válasza:

A holnapja szerint 4x100W rms:


[link]


A kérdésre válaszolva nem öli meg, ha nem tekered fel a hangerőt. Az erősítő annyi "kakaót" küld a hangszóróra, amennyire állítod, illetve amennyit tud. :)

2013. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

aha,akkor valószínû ez a helyes adat róla.

amúgy mi a véleményed errõl az erõsítõrõl?


hangerõ függvénye a leadott teljesítmény az oké de mi az elõjele annak ha már sok lesz a radionnak az amit kap?

elkezd torzítani vagy csak egyik pillanatról a masikra beadja a kulcsot?

2013. okt. 5. 17:47
 3/24 Osynho ***** válasza:

Bár még nem hallottam egy KAP-ot sem, csak jó véleményeket olvastam/hallottam róluk. :)


Hasonló felállású hifi van az autómban, hasonló erejű erősítővel és semmi baja nincs a cumónak. :) A hangszóró torzítani kezd, nem lehet nem észrevenni. De az már elmebeteg hangerőbél fog előjönni. Nekem még megközelíteni se sikerült a torzítási határt, pedig néha odatekerek neki (jó, nem az utcára zenélek, de néha szereti az ember, ha pofánveri a hangerő :D). Egy jól megépített ajtóban egy 16-os szett + erősítő tud elég hangos lenni, persze nem hangnyomásversenyről van szó, de nekem bőven elég.


Egyébként alulméretezett erősítővel könnyebb leégetni egy hangszórót. Ha egy erősítő erőlködik, kockajelet fog küldeni, ami szépen leégeti a hangszórót. Tehát nem baj, ha van tartalék egy erősítőben.

2013. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

csak kíváncsiságból kérdezem hogy neked milyen cuccok vannak a kocsiban?

gondolok itt fejegységre,elsõ szettre,erõsítõre,mélyre.

bitumen lap van neked az ajtókban?

2013. okt. 5. 18:04
 5/24 Osynho ***** válasza:

Mac Audio Protector 2.16 első szett, Magnat RX44 erősítő, Mac Absolute 300 sub, JVC X50BT fej.


Nagyját használtan vettem, elég jó áron. Több cuccom is volt, cserélgettem az évek folyamán. A Mac Audio-val megszívtam, pontosabban nekem nem jöttek be, meg is fogadtam, hogy nem veszek többet. Aztán ráfutottam erre a szettre nagyon olcsón, így megvettem és nem bántam meg. Egy Mac Attack erősítőt lecseréltem erre a Magnatra, ami igazából Phase gyártmány, ezért egész jó hangú (az árához képest) és ereje is van. Az Abasolute subot átköltöztettem egy zárt ládába, a gyári elméretezett reflexből és máris sokkal részletezőbb, zeneibb lett, nem csak puffog, ugyanakkor van hangereje is, ha kell. :) Most a fej a gyenge láncszem. Egy régebbi Pio fejet cseréltem erre, mert tud usb-t és van kihangosítója. Hát hangban gyengébb a régi fejemnél, szóval cserés lesz majd. Bitumen lapot most tervezek, csak először a központi zárat kell megoldanom. A közepek alja elég vékony így, meg ugye hajlamos rezonálni az ajtó + a kárpit. Sokat számít a szigetelés.

2013. okt. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

én is jvc fejegységet szernék,valószínű használtan veszem mert elég drágát akarok hogy f aszányos legyen.


túl nagy elvárásaim nincsenek a hifivel kapcsolatban.

kellően jó minőséget szeretnék elérni hangzás terén,szeretném ha nagyot tudna szólni a rendszer annak ellenére hogy nem sűrűn fogom hangosan üvöltetni.

ajánlották hogy vegyek használtan drága erősítőt de feleslegesnek érzem,szerintem egy ilyen kicx kap 47 nekem valamint a rendszerbe bőven elegendő és legalább új,garanciás cucc lesz.


ma még azt ajánlotta egyik ismerősom hogy vegyek monoblockot a dld hajtására.

én viszont azt olvastam hogy sokszor csalnak az erősítők teljesítményével kapcsolatban és azt hogy mit tud egy erősítő leginkább az ára mutatja.

tehát egy drágábbal jobb hangzást és nagyobb erőt is el lehet érni hiába kisebb teljesítmény van megadva hozzá.

ezek alapján most ha én meg fogadom a tanácsát és veszek egy monoblockot kb 35-40ért akkor az még ha nem is szól rosszul de az első szett hajtására már nem tudom drága 2csatorásat venni hanem egy olcsóbb kb 25 ezres jutna.

annak meg valószínű nem lenne valami jó a hangzása.


így tehát szerintem jobban járok ha a kap 47et veszem vagy rosszul gondolom,te mit mondasz?


egyébként köszi a segítséget,pontok nem maradnak el.

2013. okt. 5. 18:38
 7/24 Osynho ***** válasza:

"túl nagy elvárásaim nincsenek a hifivel kapcsolatban."


Ilyen nincs. Tapasztalat. :) Egyszer elindulsz a lejtőn és már csak azt fogod nézni, hogy mi lóg ki a rendszerből, hogy szólna jobban, hova tehetnéd a magasakat, hol lehetne elvezetni a kábeleket. Ráfutsz 1-2 apróhirdetésre és egyből megjön a kísértés, hogy ááá, ez nem is drága, meg kellene venni, stb stb :D


Kap 47-et is kapsz használtan akár fél ár alatt is. :)


Mondoblock is jó, vagy egy erős 2 csatornás hídban. Azért is előnyös, mert külön tápjuk lesz, így a mély hajtása nem szól bele a dolgokba. A másik, hogy akkor lehet aktív rendszert kiépíteni, monoblock a subnak és egy 4 csatornás a szettnek. :) Az az igazi móka :P


"én viszont azt olvastam hogy sokszor csalnak az erősítők teljesítményével kapcsolatban és azt hogy mit tud egy erősítő leginkább az ára mutatja. "


A mérési módszerekkel csalnak. Pl csak 1khz-en mérnek, vagy nem 12V-on, hanem magasabb feszültséggel, vagy nagyobb THD mellett. Illetve ezek kombinációjával. :D Az se biztos, hogy az drágább jobb, erősebb. :) De jó példa sok régebbi Rockford erősítő, amik durván alul vannak specifikálva és méréseknél a gyárinál jóval nagyobb teljesítményt tudnak.

2013. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Osynho ***** válasza:
Használtan érdemes régebbi Pioneer, Alpine fejeket nézned. Vannak nagyon durvák fillérekért. Persze legtöbb nem usb-s.
2013. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

nekem csak usb-s kell mert pendriveról fog szólni a zene.

pionnerre panaszokat olvastam fejegységeknél ezért nem szeretném azt a márkát.

ami még bejön az az alpine.


a lejtőt jól ismerem,mindennel így vagyok,telót is dupla áron vettem mint terveztem,autót is,tv vel is fel szalad az ár,karórában is de nálam ez előtte fázisban szokott lenni mikor még csak tervezgetem hogy mi legyen.

ha már meg lesz aztán be építettem akkor meg már örülök majd neki hogy végre letudva.

már ez a rendszer amit tervezek már eleve sokkal több mint amit nemrég még akartam szóval úton vagyok a lejtőn de a pénztárca úgy is meghúzza a határt.

2013. okt. 5. 19:20
 10/24 A kérdező kommentje:

lenne egy kérdésem,néztem a mac audio zxs 4500 erősítőt és elég jónak tűnik.

mit gondolsz melyik lenne nekem jobb a zxs 4500 vagy a kicx kap 47?


itt a zxs 4500

[link]


kicx kap 47

[link]

2013. okt. 6. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!