Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nemfogja kiütni a hangszórót?

Nemfogja kiütni a hangszórót?

Figyelt kérdés

Autómba szeretnék egy rendszert,elõre audio system radion 165 a terv ami rms 90w,max 140w terhelhetõségû.

mélynek egy dld 500+ ra gondoltam és ezeknek a hajtásáról egy kicx kap 47es erõsítõ gondoskodna.

2csatorna hídban a méllyé maradék kettõ az elsõ szetté.

a kicx kap 47 leírás szerint 4ohm ellenáláson 200watt rms teljesítményt tud csatornánként.

nem lesz ez túl sok a radion 165nek?



2013. okt. 5. 17:27
1 2 3
 11/24 Osynho ***** válasza:
Egy erősítőn mit nézel? :) Hallgatni kellene. Fogalmam sincs milyen az a Mac, de kérdezz rá a prohardver autóhifis topicjában. Biztos segítenek a szakértő urak. :)
2013. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

jel-zaj viszony,aluláteresztő,felüláteresztő,mélykiemlés stb adatokból azt hittem lehet következtetni.

meghallgatásra nem igen tudok lehetőséget valamint túl sok lenne a változó még ha sikerül ne is.

pl nem dld mély lenne,nem olyan első szett,más fejegység stb.


na mindegy akkor meg kérdezem ott.

2013. okt. 6. 18:27
 13/24 Osynho ***** válasza:

Számokkal nem lehet leírni egy erősítő hangját. :) Sőt, attól hogy X erősítő jó valamilyen hangszóróval, valamilyen autóban, valamilyen kábellel és valamilyen fejjel, ugyanaz az erősítő teljesen más lehet egy más rendszerben. Ne, egyszerű dolog az az (autó)hifi. :D


Látom már kérdeztél, majd válaszolnak az okosak. :P

2013. okt. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

hát remélem válaszolnak mert több helyen szoktam kérdezni nem csak itt gyakorin de más fórumon is alig akarnak írni.

nemrég kértem tőlük linket hogy adjanak már ahonnét autóhifiről olvashatnék részletesen hogy okosodjak kicsit de arra sem írtak semmit.

2013. okt. 6. 19:17
 15/24 A kérdező kommentje:

szeva ismét,lenne pár egyszerűbb kérdésem.

egyik hogy hogyan is épül fel az autóhifi kábelezése olyan esetben mint az enyém.

tehát fejegység,szett elől,4csatis erősítő,mélynyomó.

milyen kábel köt össze mit?


másik kérdésem hogy az erősítő és mély közti kábelnek rca kell?

2013. okt. 12. 12:56
 16/24 Osynho ***** válasza:

Fejből jön 2 pár rca, egyik a komponensnek, másik a sub-nak. Akksiról tápkábel az erősítőbe, az erősítőből föld kábel valami fémhez rögzítve, vagy az akksi negatívjához visszahúzva. Fejből (pontosabban iso csatlakozóból) remote szálról egy vékonyabb kábel megy az erősítő remote helyére, ez fogja ki-be kapcsolni a cuccot. Aztán már csk a hangszóró kábelek vannak, ami értelemszerűen a megfelelő kimenetről a hangszóróid megy. :)


"másik kérdésem hogy az erősítő és mély közti kábelnek rca kell?"


Dehogyis! RCA-n a jel megy. Erősítő és hangszóró közé ofc hangszórókábel. Közben írtak is a fórumban. Cordial pl jó kábel. És egy külső gumiborítás van pluszban rajta, ami védelmet jelent és könnyebb is kezelni egy kör keresztmetszetű kábelt.


Tápnak jó a hegesztőkábel, vagy nézz aprót. Túlzásokba nem kell esni, teljesen felesleges a 35-ös egy hétköznapi rendszerhez, még ha a csomiban lesz is az erősítő. Látom RX44-et veszel végül. Na, abba a 25-ös se fér bele, meg kellett ritkítanom a végét. A gyártó 16-ost ajánl (már ez is biztonságos, hiszen biztos fölé lőttek velel), tehát egy 20-asnál nagyobb értelmetlen szerintem. 1,5 évig 13-assal ment nálam. :)

2013. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

köszi a választ,havernak 21es tápja van lehet akkor olyan lesz nekem is.

igen magnat erősítő lesz és mivel elég komoly a tudása leírás alapján így a radion 165 is repül mivel nem bír csak 140watt terhelést valamint mivel használtan sokkal olcsóbban lesz meg az erősítő így marad pénzem másra.

most két dolgot fejlesztenék,egyik a radion utódja,ennek egy kicx pro 6020at gondoltam csak még nem tudom hogy be fog e férni nekem,ennek még utána kell járnom valamint a mélyen is elgondolkoztam.

a mélynél nekem az kell hogy nagy hangnyomást tudjon elérni (persze nem versenyszint)valamint hogy zeneileg jó legyen.

a nagy hangnyomás a zenei stílusom miatt is kell,nem éppen mozart fog szólni,kell az erőteljes alacsony frekvenciás basszus.

amiben eddig gondolkoztam az az új szériás dld500plusz,viszont néztem egy jónak tűnő pioneer-t,konkrétan a TS-W310et.

ez 1x4ohmos és bass-reflexládába is rakható nem csak zártba.

terhelhetősége 300w-1000w

érzékenysége 95dB


szerinted melyiket kéne vennem?

a dld 500 vagy a pioneer ts-w310et?

2013. okt. 13. 19:55
 18/24 Osynho ***** válasza:

"igen magnat erősítő lesz és mivel elég komoly a tudása leírás alapján így a radion 165 is repül mivel nem bír csak 140watt terhelést valamint mivel használtan sokkal olcsóbban lesz meg az erősítő így marad pénzem másra. "


Ezt már tisztáztuk az elején. :) Sose baj, ha van tartalék az erősítőben. Persze, ha másik hangszórót akarsz, az ok, de csak a terhelhetőség miatt nem kell. Nálam is 100W rms-t tud a komponens. És a 2 hidalt csatorna is erősebb, mint a mélyláda rms terhelhetősége.


"viszont néztem egy jónak tűnő pioneer-t,konkrétan a TS-W310et"


De mi tűnik jónak benne? :D Ez csak hallgatózás alapján fog kiderülni. Vagy kérdezz tapasztalt embereket. Én biztos nem vennék ennyiért Pioneer subot. Nagy hangszóró gyártók bevált cuccait keresd. De majd ajánlanak a topicban, ha rákérdezel. Én a napokban csúsztam le egy Infinity Kappa subról, 14 ezer FT-ért!!! Annyiért ajándék lett volna, de persze, elvitték előlem. Na, egy ilyen kategória mellé nem érdemes odatenni se a DLD-t, se a Pio-t. ;-)


"ez 1x4ohmos és bass-reflexládába is rakható nem csak zártba. "


Ahogy a DLD 500+ is. :D Sőt, gyak bármilyen hangszóró.

2013. okt. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

hogy mi tűnik benne jónak

az hogy pont olyan mint a másik 1x4ohmos.

valamint mivel nem monoblockról hajtom hanem egy 325w rms és 650w maximumú erősítőről így nem elhanyagolható az érzékenysége sem ami ennek kimagasló a 95dB értékével.

természetesen a hangzását nem lehet leírás alapján meg tudni de mivel meg hallgatásra esély sincs így kénytelen vagyok ezek alapján választani.

2013. okt. 13. 20:41
 20/24 A kérdező kommentje:
ja egyébként milyen mélyet ajánlanál akkor mellé?
2013. okt. 13. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!