Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nemfogja kiütni a hangszórót?

Nemfogja kiütni a hangszórót?

Figyelt kérdés

Autómba szeretnék egy rendszert,elõre audio system radion 165 a terv ami rms 90w,max 140w terhelhetõségû.

mélynek egy dld 500+ ra gondoltam és ezeknek a hajtásáról egy kicx kap 47es erõsítõ gondoskodna.

2csatorna hídban a méllyé maradék kettõ az elsõ szetté.

a kicx kap 47 leírás szerint 4ohm ellenáláson 200watt rms teljesítményt tud csatornánként.

nem lesz ez túl sok a radion 165nek?



2013. okt. 5. 17:27
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Ezt már tisztáztuk az elején. :) Sose baj, ha van tartalék az erősítőben.


ezt tényleg jó lenne letisztázni,tehát akkor meglehet csinálni azt hogy az erősítő nagy teljesítményt ad a mélynek de kevesebbet az első szettnek?


kritizálták a radion 165ot és ha jól emlékszem x iont említették.

néztem őket de igazából nem tűnik fel nekem az eget verő különbség.

miben lehet olyan különbség ami alapján az sokkal jobb?

hangváltó vagy mi?

ha te is azt mondod hogy az x ionnal jobban járnék akkor megveszem azt, a kicx pro 6020ra azt mondják nem férne be úgy hogy mást keresek így jött most képbe az x ion 165.

2013. okt. 13. 21:00
 22/24 Osynho ***** válasza:

"valamint mivel nem monoblockról hajtom hanem egy 325w rms és 650w maximumú erősítőről így nem elhanyagolható az érzékenysége sem ami ennek kimagasló a 95dB értékével."


Miért számít, hogy monoblock, vagy hidalt 2 csatorna? W az W. Az érzékenység meg megint olyan dolog, amivel könnyen csalnak, nem hiszem, hogy 95dB-t tudna a Pio mélynyomó.


"de mivel meg hallgatásra esély sincs így kénytelen vagyok ezek alapján választani."


Nem, pont ilyenkor kell hozzáértőket megkérdezni.Mint pl a fórum lakói.


Subnak nehéz mit mondani, mert nem tudom mi lenne jó az RX mellé. Nálam az Absolute-tal jól muzsikál, de egyszer rákötök egy még komolyabb, minőségibb subot.


Amik között érdemes nézelődni: Rockford Fosgate, Infinity, komolyabb JBL, Audio System/Gladen, Phoenix Gold, Hifonics, JL, esetleg Alpine, de ezek elég nagy általánosítások


"ezt tényleg jó lenne letisztázni,tehát akkor meglehet csinálni azt hogy az erősítő nagy teljesítményt ad a mélynek de kevesebbet az első szettnek? "


Be is b...na, ha nem lehetne állítani... Szerinted hogy lehetne összelőni az első szettet a subbal, ha még a hangerőket se tudnád változtani? Van gain az erősítőn és a fejen is lehet szabályozni.


Az említett komponens szetteket nem ismerem.


"néztem őket de igazából nem tűnik fel nekem az eget verő különbség.

miben lehet olyan különbség ami alapján az sokkal jobb?"


Már megint. :D Nézted őket... :) A kérdésre válaszolva gondolom jobb a hangja, de ezt csak feltételezem, meg hiszek azoknak, akik rengeteg hifi meghallgatása után alkotnak véleményt.

2013. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

valamint mivel nem monoblockról hajtom hanem egy 325w rms és 650w maximumú erősítőről


ezt úgy értettem hogy kevés a watt,nem fogja maradéktalanul kihasználni ez erősítő a hangszóró tudását,1000ig terhelhető de 650nél megáll a tudás.

ezért gondoltam hogy érdemes minél érzékenyebb cuccot keresni.

mindegy tévedtem,nem gond.



Nem, pont ilyenkor kell hozzáértőket megkérdezni.Mint pl a fórum lakói.

hát a fórum lakói elég furák igazából,volt amelyik már le is hordott,jó hogy ne akasszam már fel magam amiért nem értek hozzá.

szóval óvatosan kérdezgetek már ott is de még persze rengeteg a megválaszolatlan kérdés.

szerencsére azért akadnak ott jó fejek is akik tényleg nem dicsekedni járnak oda hanem segíteni is.


az említett márkák mély hangszóróit rövidesen megnézegetem de igazából ami rémlik ezeknél a márkáknál azok elég húzós árban vannak.


dld márkán belül tud nekem szerezni olcsóbban egyik ismerősöm,esetleg azon belül van olyan ami minőségibb lehet mint az 500 vagy mind egykutya?

még azt nem tudom hogy ilyen kötésnél ahogy nekem lesz nézhetek e dupla tekercselésű mélyet vagy sem.

erről tudnál mondani valamit?


"néztem őket de igazából nem tűnik fel nekem az eget verő különbség.

miben lehet olyan különbség ami alapján az sokkal jobb?"


Már megint. :D Nézted őket... :)


igazad van végül is, csak számomra érthetetlen hogy ha a felépítése a hangcuccnak ugyan olyan,a méretei ugyan olyanok,ellenállása is,terhelhetősége is magyarán minden ugyan olyannak tűnik akkor hogy lehet az hogy jobban szól.

igazából én a hangváltóra gyanakszom hogy az lesz a fő különbség na de mindegy el hiszem egyébként én is ha azt mondják a tapasztaltak hogy jobb.

2013. okt. 13. 21:33
 24/24 A kérdező kommentje:
ja és köszi a sok segítséget,nem is értem mért csak 62%os vagy,nekem már sokat segítettél.
2013. okt. 13. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!