Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós erősitőt meg lehet...

Autós erősitőt meg lehet hajtani jack dugós eszközzel?

Figyelt kérdés
Az autóba a gyári kazettás lejátszó helyére egy tablet lett beépítve, és ideiglenesen a hangot egy jack-kazetta adapterrel viszem át a hátrébb tolt gyári lejátszóra. Hangszoró és mélynyomó beszerzése elött állok, és ezt a megoldást is szeretném megszüntetni. Erősitőket meg lehet hajtani jack-rca kábellel a tabletről, vagy mindenképpen szükségem lesz egy fejegységre?

2013. dec. 27. 15:03
1 2 3
 11/24 dirtboy ***** válasza:

én az ilyen olcsóbbaknál azt mondom hogy ugyan ezt a pénzt fektesse használt fejegységbe,kb újkori árának feléért lehet használtan venni fejet és nem őskövületet hanem pár éves hibátlan fejegységet.

azoknak azért már egy foggal szebb hangjuk van.


én most januárban veszek egy alpine cde-178bt-t,kíváncsi leszek rá mit tud.

neked milyen fej van bent?

2013. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Huszti Tibor ***** válasza:
Egy régi pio 88rs van bent,nekem tökéletesen megfelel,mostanában nem szeretném még lecserélni,amit kell azt tudja.3 utas első szett+ mélyláda + 4x100-as erősítő.Egy jó ideje már bent van,meg vagyok elégedve mind a hanggal mind a hangerővel.
2013. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem az érdekelt, hogy milyen fejegységet vegyek. Pont azért lett beépítve egy Tab, mert szebb látványt nyujt és több mindenre használható.
2013. dec. 29. 13:15
 14/24 dirtboy ***** válasza:

nekem még csak a szigetelés van kész,még januárban kerül bele a cucc.

én csak komponens szettben gondolkoztam focal ps 165 van előre véve.

acusticreserch 2x2,5mm2es ofc sodrott réz kábelezés,gladen audio dupla földeléses rca-t kapott.

ezeket egy hollywood hxa-45 fogja hajtani.

a reflex mélyládában két 12collos nyomó van,magnat rx44el lesz hajtva,2x4mm2 es kábelen.

35mm2es ofc réz táp,hollywoodnak meg 10es.

remélem a végeredmény f aszányos lesz,már nagyon kíváncsi vagyok rá.



kérdező,ha neked az úgy jó akkor hajrá,én nem nagyon hiszek az ilyen kókányolós megoldásokban,eleve nem is képes egy tablet olyan minőséget mint egy normálisabb fejegység,ha így lenne én sem 70ezres fejet vennék hanem egy tabletet.

2013. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Huszti Tibor ***** válasza:
Természetesen mindenben te döntesz,ha nem kell szerinted bele fejegység akkor nem raksz bele,a hangminőség elég gyenge lesz de ha csak a látvány a lényeg akkor maradhat benne csak a tab,bár egy képet készíthetnél róla hogy hogyan is néz ki,milyen szép látványt nyújt egy tablet ami be van faragva a gyári magnó helyébe,de persze te tudod ha neked megfelel akkor nem kell venned fejegységet a tabletet is rá tudod kötni az erősítőre.
2013. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Huszti Tibor ***** válasza:
Viszont te sem írtál meg mindent.Milyen erősítőt akarsz milyen hangszórókkal és milyen mélynyomóval.A zene azért van az autóban hogy hallgasd de nem mindegy hogy milyen minőségben.A tablet minek az autóban?Csak villogni akarsz vele vagy zenét hallgatni is.Ha villogni akkor nem tablet kell bele hanem valami motoros kijelzős divixes vacak.Már ezek most viszonylag olcsók és nem kell kókányolni.A képet azért várnám hogy milyen látványt nyújt a befaragott tablet!
2013. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Huszti Tibor ***** válasza:

Dirtboy! Az enyémben is szett van .Az első szett ciare.Külön magas,külön közép,külön mélyközép + 3 utas hangváló.JBL px 600.4 erősítő,50-es kábelezés,select 12-es mélynyomó.

Nem ismerem a hollywood erősítőket de szerintem az első szetted megérdemelne egy minőségibb erősítőt.A focal szett biztosan szépen fog szólni!Ha csak a minőség a lényeg akkor szerintem bőven elég 1 db 30-as mélynyomó is.Az rx 44-et anno még többen dicsérték biztos jó erősítő lehet.Még lehet elég lenne 1 nyomónak és az első szettnek együtt ha hangváltóval kötöd be a focal szettet.Én így is kipróbálnám lehet elegendő lenne a mély és szebben szólna a focal is.Nem akarok beleszólni,neked kell tudnod de lehet érdemes meghallgatni úgy is próbaképpen.

2013. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 dirtboy ***** válasza:

jjjaaa én koaxra gondoltam hogy az van neked.


ez a hollywood erő direkt a jó komponenshez lett véve,hi-end minőség és jó erős is,a hangja elég részletes elvileg.

[link]


újonnan 60ropi egy ilyen,én másfél évesen szereztem 30ért.

sajnos aktívban nem tudok róla hajtani de a focalnak elég fullos a hangváltója így ez annyira nem para.

ezekből van két pár.

[link]


a dupla mélynek elég érdekes sztorija van hogy miért lett dupla,egyébként 1db 30ast akartam,már mindegy,majd lejjebb veszem a hangerőt.


az rx 44 azért tűnik ki a magnatok közt mert nem magnat a belseje.

a belseje phase linear,valós teljesítménye valahol 700-800watt környéken lehet /megbízható ismerősom szerint/,valamint hangminőségre sem rossz.

[link]


20ropiért jó vétel volt szerintem.

2013. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Huszti Tibor ***** válasza:
Az rx 44-ről anno sok jót halottam szerintem elég lenne neked a szetthez és 1 db mélyhez ha elegendő a mélynek a hangerője,próba cseresznye.Akkor csak 1 db erő lenne,ki is lenne használva minden csatornája és a hely is több lenne a csomag tartóban.Mint írtam nem ismerem a hollywood erősítőket de érdemes megkérdezni más embereket is erről az erőről,szerintem a magnat jobb választás lenne az első szetthez főleg ha phase belseje van.Anno van egy hangnyomásverseny 1. hely kupám a phase pb two erősítővel és egy lauderdale mélynyomóval szereztem mini A kategóriában.Első szetthez én is phase,rockford,steg,esetleg még impact erősítőket ajánlottam volna.Biztos van még több jó erősítő de ezeket halottam és jó minőséget képviselnek.Próbáld meg csak az rx 44-el.A 35-ös és 10-es tápkábeled külön van behúzva a motortérből?Negatívnak is 35-ös és 10-es van húzva?Egy kb.20-assal érdemes még a testet össze kötni elől az akunál a karosszériával.
2013. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 dirtboy ***** válasza:

a mélyet nem tudom kilőni hogy csak egy legyen mert dupla ládában van,tehát nem úgy van hogy fogom és kiveszem az egyiket.

a holywood jobb minőségben mint a magnat,ezt egy autóhifis fórumon üzleteltem hozzá értőktől,többen megerősítették hogy nagyon jó lesz mert elsőre nem akartam megvenni.


a táp nekem úgy lesz hogy 35os megy hátra,a csomagtartóban a két erő,előtte egy tápelosztó elosztja 35 megy tovább a magnatnak és 10es a hollywoodnak.

a testük ugyan olyan lesz persze az erőknek.

az akishoz is elvileg ugyan olyan méret kéne de mivel nekem a gyári test is kb 30-35cm hosszú így feleslegesnek tartom a 35os keresztmetszetet,ilyen rövid távra elég lesz 20as vagy 25os.

akksit is vettem most egy erősebbet,nem AGM mert azok bazi drágák de elég erős,kalcium-ezüst technológiás 74Ah,750A indító áram,bosch silver plusz s5.

így már remélem ki lesz szolgálva kellőképpen a két erősítő.


hangnyomáson mennyit sikerült elérned?


van hangnyomásos ismerősom,durva dolgok azok nagyon,nemrég hallgattam meg neki a 2db 15colos ground zero platinumot,nem volt maxra állítva de 146dB nyomott.

hát elég durva volt,szegény kocsi is mit élt át jó isten és az még csak 146 volt,versenyen 150felett nyomott vele.


már te is ha jól gondolom minőségre mész inkább.

én egyenlőre ott vagyok hogy ötvözöm a kettő amennyire lehet,a stílusomban egyébként is erőteljes basszusok vannak.


van még itthon egy mac audio mpx112bp ládám,még majd azt is ki próbálom.

2013. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!