Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Smart TV-kben mi olyan nagy...

A Smart TV-kben mi olyan nagy szám? Az, hogy lehet vele netezni és van rá mindenféle alkalmazás? Nem felesleges ez kicsit, ha ott a számítógép?

Figyelt kérdés

Csak megfigyeltem, hogy micsoda "smart-őrület" van mostanában. Okostelefon, okostévé, okostablet, okosistennyila, okosakármi, okosanyámtyúkja...


Én már a telefonok esetében is tök feleslegesnek tartom ezt az egészet. Egy telefonnal lehessen telefonálni, maximum képeket nézni/csinálni, zenét hallgatni. Másra szerintem full felesleges. Netezésre is, mert azért annyira ne legyen már netfüggő az ember, hogy ha vár a buszra/vonatra, akkor a megállóban is a fa$zbúkon lóg. Én is sokat netezek, de ha éppen nem vagyok itthon, akkor simán kibírom nélküle.


A tévéknél meg pláne nem értem ezt a netezés dolgot. Úgy tudom, van wifi a Smart TV-kben, amivel fogja a szobában lévő vezetékes net jelét. Na most... Ha van vezetékes net a szobában, akkor gondolom, hogy a TV megvétele előtt az a net valahogy használva volt. Mondjuk egy számítógéppel. :) Ezek után miért kell valakinek Smart TV, hogy azzal tudjon netezni, mikor előtte évekig ott volt neki a számítógép? Nem értem... Lusták az emberek felkelni a TV elől és kicsit odaülni a géphez!?!? Ráadásul a TV távirányítójával szerintem iszonyat szar lehet a böngészés és minden egyéb más. Közel sem olyan, mint billentyűzettel + egérrel. Szerintem egy TV-nek legyen kiváló a képminősége /mondjuk 1080p/, legyen LCD vagy LCD LED kijelzőjű, legalább 82 centis, és körülbelül ennyi is az elvárni való. A többi teljesen felesleges. /Én még a 3D-s funkciót is annak tartom./


Egyébként ne essék félreértés, senkit nem akarok lebeszélni ezekről, mert felőlem mindenki azt vesz, amit akar. :) Mindenkinek a saját döntése. De szerintem teljesen felesleges. Más is így van ezzel vagy csak én? Oké, hogy fejlődik a világ meg minden, de néha már van egy bizonyos pont, amikor ezt a sok technikai újítást feleslegesnek, haszontalannak érzem...


/Még egyszer leírom: SENKIT NEM AKAROK SEMMIRŐL SEM LEBESZÉLNI, CSAK KÍVÁNCSI VAGYOK, MÁS HOGY LÁTJA EZEKET/


2014. febr. 26. 01:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Én csak egy dolog miatt vettem(ünk) "okos" tv-t mégpedig az asszonka elég gázban van a kütyükkel, viszont imád filmet nézni otthon. A tv egy hálózatba van kötve a számítógéppel és csak elég rányomni a filmek mappára és kiválasztani a címet és gó. Eddig mindig nekem kellett összedugdosni a gép-tv-mozi triót most három kattintás a távirányítón. Egyébként az unokaöcskösék amikor jönnek akkor elő a kis kosárkát és beletesznek minden mobilt, tabletet számítógéphez csak engedéllyel ülhetnek le (7-9-13 évesek) szabad nekik társasozni, bicajozni, focizni, stb. tv is akkor van ha rossz az idő kint vagy dög meleg. elején furcsa volt nekik de hamar megszokták. Utálom ha valaki egész nap mint a zombik merednek a gépbe vagy a telefonjukba, és két szót nem szolnak egymáshoz egy nap.
2014. febr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A technnika fejlődik, valaki ezt elfogadja és haszálja, valaki tiltakozik ellene. Olyan pedig nincs, hogy mindenkinek minden tetszik. Mindenki olyan eszközt vesz magának amilyen igénye illetve amennyi pénze van. Jó dolog a tablet, meg az okos tv, de nekem mindkettő szükségtelen, nincs egyik sem. Okostelefonom van, hozzá mobilnet is, szeretem, hogy bárhol és bármikor netközelben vagyok. Használd ami tetszik, ami nem jön be azt meg kerüld, ne háborogj azon, hogy hová fejlődőtt a szórakoztató elektronika.
2014. febr. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fejlődik a technika, pont ezt írtam én is. El is fogadom, viszont nem használom, de nem is tiltakozok ellene. Felőlem mindenki azt használ, amit akar, én csak leírtam a véleményemet, hogy mennyire haszontalan ez a sok minden. :) De ez ettől még nem volt háborgás. :) Simán csak értetlenkedek, mikor valaki /úgy általánosságban véve/ azért vesz pl. okostévét, hogy azon netezzen, holott évekig jó volt neki a számítógép is... Persze az első hozzászóló egy kivétel, őt nem is vettem ide. :)


Egyébként az én médialejátszómban is van wifi, és lehet rajta böngészni és Youtube-ozni. Ki is próbáltam, de kb. ugyanaz, mintha gépen neteznék. Sőt, talán rosszabb is volt, a távirányító miatt...

2014. febr. 26. 03:18
 4/18 Wadmalac ***** válasza:

"Én már a telefonok esetében is tök feleslegesnek tartom ezt az egészet. Egy telefonnal lehessen telefonálni, maximum képeket nézni/csinálni, zenét hallgatni."

Már ezzel is kettővel több funkciót soroltál el, mint ami TELEFONTÓL elvárható. 10 éve mások azon fortyogtak, hogy minek telefonba mp3 játszó meg fényképezőgép. Előtte meg azon, minek mobiltelefon.

"Másra szerintem full felesleges. Netezésre is, mert azért annyira ne legyen már netfüggő az ember, hogy ha vár a buszra/vonatra, akkor a megállóban is a fa$zbúkon lóg."

Aki a FB-on lóg, meg is érdemli. Nem érzem szégyellendőnek, hogy ha a buszra várok 15 percig, akkor addig nem unatkozva toporgok, hanem elintézek 1-2 e-mailt, megnézem a friss tudományos híreket, neadjisten ránézek a menetrendek.hu-ra, hogy mikor is jön ez a rusnya busz, mert megint letépték a menetrendet a megállóban. Apropó, hánykor is nyit a bolt, ahova megyek? Nézzük csak....gugli...ahha. Csak kilenckor. Azt nem várom ki, nézzük, melyik boltban lehet még ilyet kapni....iggennn...és ez már 8-kor nyit. Akkor itt veszem meg. Hopp, itt a busz.

Hú de állati haszontalanul telt az idő, meg hú de jó lenne, ha csak otthon volna netem.

"Én is sokat netezek, de ha éppen nem vagyok itthon, akkor simán kibírom nélküle."

Nem kibírásról van szó, hanem hasznosságról. Ha te ezt nem tudod praktikusan kihasználni, az a te bajod.

"A tévéknél meg pláne nem értem ezt a netezés dolgot"

Arra, amire a netet pc-n használod, 90%-ban alkalmatlan.

De mi van mondjuk az online filmnézéssel?

Persze, letöltöm torrenten aztán pendrive és mehet. Ühüm, csak így a film kiválasztásától a nézésig órák telnek el, nem három kattintás.

PC-re kötöm a TV-t? Igen, működik. Egy jó HDMI-s videókártya ára annak a tévének a fele. Akkor már ne inkább a tv tudja?

"A többi teljesen felesleges. /Én még a 3D-s funkciót is annak tartom./"

Mint a vásárlók 95%-a veled együtt. Idén már nem is sztárolják a 3D-t, jön helyette a 4K. Mindkettőnek csak másfél méter képátló fölött van értelme, tehát átlag vevőnek parasztvakítás. Ez tény.

"Oké, hogy fejlődik a világ meg minden, de néha már van egy bizonyos pont, amikor ezt a sok technikai újítást feleslegesnek, haszontalannak érzem..."

A technikai újításokat tudni kell praktikusan használni. Anélkül mind értelmetlen.

Vannak persze olyan dolgok, amiket tényleg csak azért rakják bele a kütyükbe, hogy rálicitáljanak a konkurenciára, a vevő sosem veszi hasznát. Ilyen telefonon a full HD display (a szem kb. 350 dpi felett nem lát különbséget), az íves tv (2 méter alatt többet árt, mint használ), a 4K tv-felbontás satöbbi.

A többi felhasználófüggően hasznos vagy nem.

Nekem spec értelmetlen egy laptop vagy tablet, mindkettő helyett magammal hordható eszközként teljesen megfelel az 5" képernyős okosteló. Ha otthontól távol mindenképpen pc-s tennivalóm van, a telómról neten át megdolgoztatom az otthoni pc-met.


Szerintem állati praktikus, hogy egyetlen 5X80X170 mm-es eszközben a zsebemben hordok egy telefont, egy pc-t nettel és egy közepesen jó kompakt fényképezőgépet. Ki is használom, szórakozásra, munkára is.

Az nem a technika hibája, hogy valaki csak a fészbúkozás miatt vesz kétszázezres multifunkciós high-tech eszközt. Az társadalmi szegénységi bizonyítvány.

Az atomerőmű építésének sem az a fő szempontja, hogy fusson rajta a Poo.

2014. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Akkor módosítok. Habár oda is írtam, hogy "MAXIMUM képeket nézni/csinálni, zenét hallgatni". Szóval az már nagyon a felső határ, tehát ha nincs benne se kamera, se MP3 lejátszó, az simán kibírható. Sőt... Régen az embereknek mobiljuk se volt, mégis élték az életüket. Oké, ma azért jó a mobil, hogy el lehessen érni a családtagokat, barátokat, ha valami baj van. De erre egy sima mezei teló /pl. Nokia 3210-es, 3310-es/ is megfelelő. A többi nélkül kibírható az élet. Jó, mondjuk az igaz, hogy fura lenne, ha mondjuk a telefonom nem lenne pl. színes vagy érintőképernyős, vagy nem játszaná le az MP3-akat. Már hozzá vagyok szokva. De nem mennék a falnak, ha ezek mégis hiánycikkek lennének.

Biztos akinek van net a mobilján, az is már hozzászokott. Lehet, hogy nagyon hasznos dolog, de egyáltalán nem olyan dolgok ezek, amik nélkül ne tudna létezni az ember. Valaki a buszmegállóban intézi el az e-maileket, valaki simán kibírja otthonig. Hacsak nem vagy annyira fontos üzletember, hogy az az 1-2 e-mail nem várhat addig, míg haza érsz... A hírek olvasása szintén hasznos, de addig megvagyok én tájékozatlanul is, amíg haza nem érek. :) A menetrendet én mindig itthon indulás előtt szoktam megnézni. De a bejárt útvonalakon már nagyjából tudom, hogy mindig X óra X perckor jön a busz/vonat /menetrendváltozás miatt persze ránézek néha, de azt is itthon, indulás előtt/. A bolt megnézése meg tárgytalan, mert nem hiszem, hogy ha pl. a sarki kisboltba mész, arról találsz bármi infót a neten. Ellenben ha mondjuk a Tescoba, arról köztudott, hogy legalább 22-23-ig nyitva van, de sok helyen 0-24-ig is. Tehát azt máris felesleges megnézni. :) De persze nem kötekedni akarok. :) Felőlem mindenki e-mailezgessen a buszmegállóban, ha akar. Engem nem zavar, még ha ez most úgy is tűnik. :) Csak kicsit úgy érzem, hogy el van kényeztetve és ezáltal puhulva az emberiség. Pedig régen még a vezetékes telefon is nagy szám volt, és mégis simán boldogult mindenki.



A tévés dologról meg annyit, hogy ezt még a telefonos netezésnél is feleslegesebbnek és sokkal haszontalanabbnak tartom. A telefont még el tudod nyomkodni a buszmegállóban, ha nagyon unatkozol /bár én nem érzem szükségét a részemről, mert nem dől össze a világ, ha addig nem netezek, míg haza nem érek/, de egy TV-n való netezésnek, miközben a szobában ott a gép is, semmi haszna. Online filmeket simán tudsz gépen is nézni a filmnézős oldalakon. Mondjuk HDMI-vel rendelkező laptoppal, amit hozzá is tudsz kötni a TV-hez. Ahhoz meg nem hiszem, hogy kéne egy bivalyerős Core i7-es processzor, 8-16 GB ram, és valami atomerős videokártya, hogy HD-ben is meg tudd őket nézni akadás mentesen. Bár az én gépem egy egymagos P4-es, 1 GB rammal, és ezen akadoznak is a HD filmek brutálisan, de nem is csodálom. 2005-ös gép... Viszont a fentebb említett atomerőmű nem hiszem, hogy követelmény hozzá. Plusz egy laptoppal több mindent csinálhatsz neten, kényelmesebben netezhetsz, mint a TV-vel. De a legpraktikusabb módszer valóban a jó öreg letöltés. :) Ha mondjuk egy sima DVD/BD ripet szedsz le, akkor annak a leszedése megvan 20-30 perc alatt. Pl. az én 15-20 Mbites netemmel egy másfél-két gigás filmet lekapok nagyjából ennyi idő alatt. Ha egy filmre igazán kíváncsi vagyok, akkor ez a szűk fél óra már igazán nem számít. Az a baj, hogy a mai világban mindent olyan gyorsan akarnak az emberek. Egy 15-20 gigás HD film leszedése már több idő ugyan, de én sokszor úgysem egyből a leszedés után nézem meg őket, hanem előfordul, hogy csak napok, sőt néha hetek múlva. Addig tárolgatom. Van HDD-m is hozzá. Simán kibírom, ha mondjuk 3-4-5 óra kell, míg lejöjjön. De akinek arra kell egy TV, hogy ugyanazt megcsinálja vele, amire egy PC/laptop is képes, annak egészségére. :)


A 3D tényleg egy felesleges semmi. Bár olvastam már olyat pont itt a Gyakorikérdéseken, hogy valaki nagyon komolyan érvelt mellette. Vagyis hogy ha nem használjuk ki, akkor az olyan, mintha annak idején maradtunk volna a fekete-fehér tévénél a színes helyett. Vagy takarjuk le az egyik szemünket és közlekedjünk úgy a lakásban. Nem lesz jó a térlátásunk és egy idő után nem fogjuk jól érezni magunkat. És még hasonlókkal jött... De mintha érződött is volna az írásán, hogy 3D-b|_|zi volt.

Egyébként 3D tekintetében a legjobb tudtommal az egyetlen magyar IMAX mozi, ami az Arena Pláza mozijában van... Én ott 2010-ben megnéztem az Avatart, és már a film első felénél elfelejtettem, hogy 3D-s filmet nézek, annyira megszokta a szemem a látványt! Na meg a történetre koncentráltam, nem a 3D-re. Néha 1-1 repülő tárgynál úgy lehetett érezni, hogy az most tényleg nekem jön. Ezek is inkább a film első felében. Utána is voltak persze iylen effektek, de az egészet elnyomta az, hogy hozzászokott a szemem, illetve magára a filmre, a sztorira való fókuszálás. Namármost... Ha a nagy IMAX mozi ennyire volt képes 3D ügyben, akkor egy 3D TV vajon mit nyújtana? Maximum ha ingyen hozzám vágnák, akkor elfogadnám, de egyébként pénzt ki nem adnék érte, pláne nem 3-400 ezreket.


A többi újítást, amiket felsoroltál, nem nagyon ismerem. Lehet, hogy feleslegesek, habár nekem azok a dolgok is azok, amikről fentebb volt szó. Az én szempontomból nézve, ugyanis nem tudom, nem tudnám kihasználni őket. Lehet, hogy neked vannak sürgős e-mailjeid, amiknek a megválaszolása nem várhat, vagy mindenképp hozzá kell férned az asztali gépedhez több km távolságból, nekem nincs ilyen.

2014. febr. 26. 11:39
 6/18 A kérdező kommentje:
Egy kérdésem azért lenne. Ez megfogott. Te telón keresztül tudsz az asztali gépeddel akármit csinálni? :O Gondolom, csak okostelefonnal lehet ilyet. Biztos valamit fel is kell telepíteni a gépre is és a telóra is. És a gépet is folyamatosan bekapcsolva, ha nem vagy otthon, akkor is... Különben nem működne, nem? /hacsak nem tudod a telóddal a gépet is bekapcsolni :D/
2014. febr. 26. 11:55
 7/18 A kérdező kommentje:
*gépet is folyamatosan bekapcsolva HAGYNI
2014. febr. 26. 11:56
 8/18 Wadmalac ***** válasza:

"Valaki a buszmegállóban intézi el az e-maileket, valaki simán kibírja otthonig. Hacsak nem vagy annyira fontos üzletember, hogy az az 1-2 e-mail nem várhat addig, míg haza érsz... A hírek olvasása szintén hasznos, de addig megvagyok én tájékozatlanul is, amíg haza nem érek. :)"

Mi a fenének autót venni? Busszal-vonattal is el lehet menni valahova, fuvarossal is lehet szállíttatni mosógépet szerelőhöz stb.

"A bolt megnézése meg tárgytalan, mert nem hiszem, hogy ha pl. a sarki kisboltba mész, arról találsz bármi infót a neten."

Csak egy példát írtam. Tudnék ezer másikat.

"el van kényeztetve és ezáltal puhulva az emberiség. Pedig régen még a vezetékes telefon is nagy szám volt, és mégis simán boldogult mindenki."

Hol húzunk határt, mi kell, mi nem?

Szakócával, kőbaltával is lehet kaját produkálni, minek a bolt?

"Online filmeket simán tudsz gépen is nézni a filmnézős oldalakon."

Ezért nem veszek minimum 25" monitort.

"Mondjuk HDMI-vel rendelkező laptoppal, amit hozzá is tudsz kötni a TV-hez."

Azt meg semmi másra nem használnám, mert ott az asztali pc, akkor meg minek vegyek? Árából kijön a TV. :D

"Plusz egy laptoppal több mindent csinálhatsz neten, kényelmesebben netezhetsz, mint a TV-vel."

Igen. Hát még az asztali pc-n, ami már van. :D

"De akinek arra kell egy TV, hogy ugyanazt megcsinálja vele, amire egy PC/laptop is képes, annak egészségére. :)"

Nem képes. Leírtam, miért. A te ráérősségi elveid max rád érvényesek. :)

"Az a baj, hogy a mai világban mindent olyan gyorsan akarnak az emberek"

Nem a mai emberek. Az egész technikai fejlődés nagyrészt idő- és/vagy energiaspórolásról szól. Amire nem muszáj időt fecsérelni, arra nem szabad. Bécsbe is mehetsz gyalog vagy szekéren, kukta nélkül is lehet 3X annyi idő alatt megfőzni dolgokat. Nem érsz rá? :D

"Ha a nagy IMAX mozi ennyire volt képes 3D ügyben, akkor egy 3D TV vajon mit nyújtana?"

Semmit, ami megéri. Egyébként az a 3D mozi azért volt neked nem nagy durranás, mert még a filmek nem képesek normálisan, értékesen hasznosítani a 3D lehetőségeit. Nézd csak meg a Gravitációt 3D-ben. OTT van értelme.

"Lehet, hogy neked vannak sürgős e-mailjeid, amiknek a megválaszolása nem várhat"

Nem feltétlenül. De ha te szívesebben unatkozol a buszig, minthogy HASZNOSAN kitöltsd azt az időt is, hát rajta. :D

És nem mellesleg mivel ott már megnéztem, nem az otthoni szabadidőmből fogok rá feleslegesen időt pocsékolni.

"Egy kérdésem azért lenne. Ez megfogott. Te telón keresztül tudsz az asztali gépeddel akármit csinálni? :O Gondolom, csak okostelefonnal lehet ilyet. Biztos valamit fel is kell telepíteni a gépre is és a telóra is. És a gépet is folyamatosan bekapcsolva, ha nem vagy otthon, akkor is... Különben nem működne, nem? /hacsak nem tudod a telóddal a gépet is bekapcsolni :D/"

Csak példaként a TeamViewer alkalmazás. Pc-re meg telóra is felteszed és neten át, a telóról huzogathatod az egeret, küldhetsz fájlokat oda-vissza stb.

Persze ehhez bekapcsolt otthoni gép kell. Ez nem nagy akadály, általában megy a torrent. :D

Nap közben néha ránézek melóból, mi jött le, meg körülnézek, van-e vmi új film, ha van, el is kezdem húzni, ha lejön, helyből neten át vezérelve a pc-t átrakom a filmet a pendrive-ra, és mikor hazamegyek, ott a nézhető film, csak átdugom a pendrive-ot a pc-ből a tv-be.

Időspórolás, kényelem, mindez költséghatékonyan.

2014. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

1.


"Mi a fenének autót venni? Busszal-vonattal is el lehet menni valahova, fuvarossal is lehet szállíttatni mosógépet szerelőhöz stb."


"Hol húzunk határt, mi kell, mi nem?"


"Szakócával, kőbaltával is lehet kaját produkálni, minek a bolt?"



Na jó, de azért egy autó vagy az, hogy ne halásszunk/vadásszunk, hanem a boltból meg tudjuk venni a kaját, sokkal fontosabb és szükségszerűbb dolgok, mint az, hogy most az ember a mobiltelefonján tudjon netezni. Persze, nyilván hasznos, ha a buszmegállóban való tétlenkedés helyett olvasgatsz híreket. Ezt nem is vitatom. De közel sem annyira létszükséglet, minthogy legyenek élelmiszerboltok, vagy mondjuk egy maszek fuvarosnak legyen saját autója /de akár egy magánembernek is, mert ahová menni szokott, oda problémás a tömegközlekedés/.



2.


"Ezért nem veszek minimum 25" monitort."


"Azt meg semmi másra nem használnám, mert ott az asztali pc, akkor meg minek vegyek? Árából kijön a TV. :D "


"Igen. Hát még az asztali pc-n, ami már van. :D "


"Nem képes. Leírtam, miért. A te ráérősségi elveid max rád érvényesek. :) "


"Nem a mai emberek. Az egész technikai fejlődés nagyrészt idő- és/vagy energiaspórolásról szól. Amire nem muszáj időt fecsérelni, arra nem szabad. Bécsbe is mehetsz gyalog vagy szekéren, kukta nélkül is lehet 3X annyi idő alatt megfőzni dolgokat. Nem érsz rá? :D "



Te tudod, meg az tudja, aki megveszi. Számomra tök felesleges és pénzkidobás. Igazából nem is kell nagyobb monitort se venni, de még csak HDMI csatlakozós laptopot se. Ha a már meglévő géped meg tud birkózni a HD filmekkel, akkor a sima VGA kimenetet is hozzá lehet kötni a TV-hez. Oké, HDMI-vel elvileg szebb képet kéne adnia, de az én Full HD-s monitoromon a HD filmek sima VGA kábellel hozzákötve a videokártyához is ugyanolyan szép képpel rendelkeznek. Az már más kérdés, hogy a gépem nem tudja vinni őket szaggatás mentesen, mert 8-9 éves. De ha már csak emiatt választani kell, hogy egy Smart TV-t vegyek a már meglévő 2009-es Samsung Full HD de nem Smart TV mellé/helyett vagy egy viszonylag középkategóriás gépet /ami még a 8-9 éves egymagos P4-esemnél is jóval erősebb/ vegyek a régi gépem helyett, amit már akkor nemcsak online filmezéshez, hanem játékra + egyéb másra is tudok használni, nem kérdés, hogy a gép mellett döntenék. Oké, mondjuk akkor ha éppen nem lenne a 2009-es Samsung TV-m, akkor talán elgondolkodnék egy Smart TV-n, de azt is csak akkor, ha nincs túl nagy árbeli differencia egy hasonló paraméterekkel bíró Smart és egy nem Smart között. Egyébként tök felesleges tulajdonságnak tartom. Viszont ha csak egy HDMI-s videokártyát veszel a gépbe, az egyáltalán nem horror összeg. Legalábbis az Árukeresőben nekem kidobott csupa 10-20 ezres kártyát GeForce-ból is, Radeonból is egyaránt... Mindezt elég olcsó árkategóriában. Úgy néz ki, a HDMI ma már alapdolog lehet a VGA-kártyáknál...


Amúgy ez a Bécses hasonlat nem volt kicsit durva? :D Kicsit van különbség aközött, hogy elindulok Bécsbe szekéren/gyalog, és odaérek napok múlva, míg kocsival 2-3 óra alatt, és aközött, hogy egy online film ugyan valóban 2-3 kattintás, míg a leszedése csak fél vagy 1-2 óra, ami simán végigvárható. Persze egye fene, ha valaki annyira türelmetlen, hogy még azt a fél/pár órát se bírja ki, úgy kell neki. :D



3.


"Semmit, ami megéri. Egyébként az a 3D mozi azért volt neked nem nagy durranás, mert még a filmek nem képesek normálisan, értékesen hasznosítani a 3D lehetőségeit. Nézd csak meg a Gravitációt 3D-ben. OTT van értelme."


Lehet, hogy majd elmegyek, végül is még március 5-ig minden nap adják a Cinema Arénában. Kíváncsiságképpen... Bár van egy tippem, hogy ha le is fog nyűgözni, az is inkább a hatalmas mozivászon miatt lesz. Ott kijön a 3D tulajdonsága. Míg otthon a szobámban egy 102 centis LED TV képtelen lenne ugyanazt az élményt visszaadni... Oké, ha mondjuk vennék egy 140-160 centis TV-t, talán ott visszaadná. De az már brutál nagy, olyat akkor se terveznék venni, ha éppen nem lenne TV-m. Az elhelyezése is problémás sajnos. :S



4.


"Csak példaként a TeamViewer alkalmazás. Pc-re meg telóra is felteszed és neten át, a telóról huzogathatod az egeret, küldhetsz fájlokat oda-vissza stb.

Persze ehhez bekapcsolt otthoni gép kell. Ez nem nagy akadály, általában megy a torrent. :D Nap közben néha ránézek melóból, mi jött le, meg körülnézek, van-e vmi új film, ha van, el is kezdem húzni, ha lejön, helyből neten át vezérelve a pc-t átrakom a filmet a pendrive-ra, és mikor hazamegyek, ott a nézhető film, csak átdugom a pendrive-ot a pc-ből a tv-be."


Ez talán egy jó tulajdonság, bár én itthon is elvagyok a letöltésekkel, és semmi gondom azzal, ha egy filmre várni kell fél vagy 2-3 órát. Ezen kívül meg arra felesleges nekem a telefonos net, hogy ha napközben néha-néha várakozok 10 percet, akkor ott elvagyok vele, de egyébként a nap többi időszakában nem használnám. Bár mindenki saját ízlésének megfelelően. :)

2014. febr. 27. 13:47
 10/18 A kérdező kommentje:
A Gravitációra viszont tényleg kíváncsi vagyok. Pár napja leszedtem 1080p-ben, bele is néztem, és nagyon durva a képminőség. Lehet, hogy megnézem itthon, mielőtt elmennék a moziba. Így össze tudom hasonlítani a kettőt, hogy mennyire más 3D-vel vagy nélküle...
2014. febr. 27. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!