Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Smart TV-kben mi olyan nagy...

A Smart TV-kben mi olyan nagy szám? Az, hogy lehet vele netezni és van rá mindenféle alkalmazás? Nem felesleges ez kicsit, ha ott a számítógép?

Figyelt kérdés

Csak megfigyeltem, hogy micsoda "smart-őrület" van mostanában. Okostelefon, okostévé, okostablet, okosistennyila, okosakármi, okosanyámtyúkja...


Én már a telefonok esetében is tök feleslegesnek tartom ezt az egészet. Egy telefonnal lehessen telefonálni, maximum képeket nézni/csinálni, zenét hallgatni. Másra szerintem full felesleges. Netezésre is, mert azért annyira ne legyen már netfüggő az ember, hogy ha vár a buszra/vonatra, akkor a megállóban is a fa$zbúkon lóg. Én is sokat netezek, de ha éppen nem vagyok itthon, akkor simán kibírom nélküle.


A tévéknél meg pláne nem értem ezt a netezés dolgot. Úgy tudom, van wifi a Smart TV-kben, amivel fogja a szobában lévő vezetékes net jelét. Na most... Ha van vezetékes net a szobában, akkor gondolom, hogy a TV megvétele előtt az a net valahogy használva volt. Mondjuk egy számítógéppel. :) Ezek után miért kell valakinek Smart TV, hogy azzal tudjon netezni, mikor előtte évekig ott volt neki a számítógép? Nem értem... Lusták az emberek felkelni a TV elől és kicsit odaülni a géphez!?!? Ráadásul a TV távirányítójával szerintem iszonyat szar lehet a böngészés és minden egyéb más. Közel sem olyan, mint billentyűzettel + egérrel. Szerintem egy TV-nek legyen kiváló a képminősége /mondjuk 1080p/, legyen LCD vagy LCD LED kijelzőjű, legalább 82 centis, és körülbelül ennyi is az elvárni való. A többi teljesen felesleges. /Én még a 3D-s funkciót is annak tartom./


Egyébként ne essék félreértés, senkit nem akarok lebeszélni ezekről, mert felőlem mindenki azt vesz, amit akar. :) Mindenkinek a saját döntése. De szerintem teljesen felesleges. Más is így van ezzel vagy csak én? Oké, hogy fejlődik a világ meg minden, de néha már van egy bizonyos pont, amikor ezt a sok technikai újítást feleslegesnek, haszontalannak érzem...


/Még egyszer leírom: SENKIT NEM AKAROK SEMMIRŐL SEM LEBESZÉLNI, CSAK KÍVÁNCSI VAGYOK, MÁS HOGY LÁTJA EZEKET/


2014. febr. 26. 01:03
1 2
 11/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Summáznék, hogy ne húzzuk hosszúra.

"De közel sem annyira létszükséglet.."

Nem létszükséglet.

Hanem jól, célorientáltan használva a hétköznapi élet hatásfokát, minőségét javító dolog.

Mint a legtöbb technikai dolog a háztartásban, a konyhai robotgéptől a mosógépen át az okostévéig minden.

Ha nem használod praktikus célra, értelmetlen.

Az emberek hajlamosak igényeiket, szükségleteiket felülmúló dolgokat is megvenni a parasztvakító marketing eredményeképpen. De nem feltétlenül ezért teszik. Van, aki valóban, jól ki tudja használni őket.

De ő tutira pont azt is veszi, ami kell neki.

Na ez az abszolút személyfüggő.

Nekem spec minden percem drága, amit semmittevéssel töltenék. Nem azért, mert olyan állati elfoglalt vagyok, hanem mert az élet rövid és a lehető legjobb hatásfokkal akarom kihasználni. Ezért számomra érték minden, amivel valóban időt spórolok, illetve amivel tartalmasan, jó minőségben tudom eltölteni a szabadidómet.

A 3D tv nekem nem ilyen (legalábbis azon másfél méteres méret alatt, amire már a pénzt is sajnálom). A laptop nekem nem ilyen (mert sem a munkám ,sem a szabadidőm nem igényli, illetve meglévő egyenértékű eszközökkel kiváltom).

De én speciel az okosteló nélkül csonkítva érezném magam, annyira kihasználom a lehetőségeit. Nem faxbúkolásra. :D

2014. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gravitáció:

Ha szédülős vagy és hajlamos rosszullétre repülőn, körhintán, hányózacskót vigyél a moziba. Én az első tíz percben majdnem kidobtam a taccsot, pedig jó a gyomrom. Nincs mit tenni, a nulla G-t szokni kell. :)

2014. febr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit el lett nyújtva. :)

Lehet, hogy tényleg személyfüggő lehet ez az egész. Végül is mások vagyunk. Az biztos, hogy egy okostévét én nem tudnék kihasználni, mert annyira hozzá vagyok szokva az asztali gépes nethez, hogy ha itt állna a szobámban a Smart TV, akkor se nagyon használnám a netes funkcióit, hanem itt ülnék a gép előtt. Egyszerűen már annyira hozzá vagyok szokva a géphez, ráadásul azok az igényeim sincsenek meg, amiket a Smart TV kielégíthetne. Lehet, hogy furán hangzik, de nekem az már túl egyszerű dolognak hat, ha 2-3 kattintással meg tudok nézni egy filmet. Én valahogy amolyan kisebb sikerélménynek könyvelem el, mikor beindítok egy letöltést, majd 2-3 óra múlva lejön egy film. Fura dolog, de ekkor valahogy azt érzem, hogy "igen, ezt is leszedtem!". :DDD Szeretem én is a technikai újításokat és nagyon imádom a technikát, de van egy bizonyos pont, amikor úgymond szeretek megragadni a kevésbé fejlett dolgoknál. Vagy azért, mert kicsit lelkileg jobban kötődöm hozzájuk vagy mert úgy szoktam meg vagy valami egyéb dolog miatt. Például ott van az autónk, ami központi záras. Annak ellenére, egy gombnyomással le lehetne zárni az összes zárat, én sokszor hajlamos vagyok mind a 4 ajtónál eljátszani azt, hogy szépen bezárogatom, egyenként megnézem, hogy bezártam-e őket, stb. Mint a régi időkben, amikor még nem is létezett központi zár.


Nem tudom, hogy ez mennyire fura dolog, mennyire nem, ilyen vagyok. Bár biztos vannak még emberek rajtam kívül is, akik kötődnek a régi dolgokhoz. Persze nehogy azt hidd, hogy vagyok olyan elvetemült, és a mostani P4-esemet /pedig ez is már 8-9 éves.../ eldobnám, és helyette használnék egy régi 386/486-ost. :D Vagy hogy az LCD TV-ről visszaállnék a régi képcsöves TV-re. Vagy a VHS videóra a DVD- vagy médialejátszóról. Ennyire azért még én se vagyok retro fan. :D Csak vannak egyes technikai újítások, amik egyszerűen már soknak számítanak nekem, és szeretem azoktól picit "elavultabb" módszerekkel nyomulni. Bár nem tudom, hogy pl. egy Full HD LCD TV Smart technológia nélkül mennyire számít elavultnak, vagy például az, hogy nem TV-n nézem online a filmeket, hanem letöltöm géppel, felmásolom, azt csatlakoztatom a lejátszóhoz, és onnan nézem... Ezért is írtam idézőjelbe.

2014. febr. 27. 21:54
 14/18 A kérdező kommentje:

Gravitáció:


Tényleg olyan durva a film? :O Repülőn még nem ültem, de körhintán már voltam rosszul. Szóval igen, szédülős vagyok, de azért nagyon remélem, hogy egy egyszerű film ezt nem fogja kiváltani belőlem, akármennyire is átjön a 3D...

2014. febr. 27. 22:03
 15/18 Wadmalac ***** válasza:

Én azon dolgokban vagyok maradi, ahol a praktikum szempontjából a megbízhatóság fontosabb a high-technél.

'95-ös autóm van, 400.000 km-rel hibamentes, le nem cserélném valami agyonelektronizált csilivili újra, ami havi szinten szervizbe dől valami laptop rádugás nélkül azonosíthatatlan kütyü miatt.

Zippo öngyújtót használok, mert az elérte a technikai evolúció csúcsát, 100 éve csak a design és az anyagminőség változott, sosem cserélném le vmi eldobós xarra.

Néha előszedem a fiókból a régi jó Commodore 64-emet és nagy élvezettel eljátszogatom vele órákat. 25 évesen is tökéletesen működik.

A mai napig CRT a monitorom és a tévém is. Mindkettő tökéletesen betölti a szerepét. A HD filnézéshez a tévét megdobtam egy noname kínai 5000 Ft-os set top boxszal, hogy pendrive-ról tudjak mozizni.

Az online mozizáshoz a 17" monitorom akármilyen szép képű, kicsi. Ezért ezeket a filmeket download helperrel lementem, pendrive és tévé. Ezt nagyon jól kiváltaná egy okostévé.

Fényképezőgépem 5 éves, csak 4 megapixel, de 35 mm-es Carl Zeiss lencsével és 10X optikai zoommal. Nincs az a százmillió mpixel modern csoda, ami a 4 mm-es objektívvel jobb képet csinál. Viszont ilyen jó fotókra ritkán van szükségem, hétköznapi dolgokra tökéletesen elég az Xperia Z-m kamerája (ezt a telót több okból választottam, az IP57, a gyors proci és a nagy RAM voltak a fő érvek, meg az 5" kijelző segítségével kiváltható pc-s net idő megspórolása).


Láthatóan én sem ugrom bele mindenbe csak mert új, sőt sok dologban a "retro" számomra értékesebb.

De amit ki tudok használni, időt, pénzt spórolok vele vagy emeli a szabadidős szórakozásaim minőségét, az kell és kész.

2014. febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Wadmalac ***** válasza:
Gravitáció: a film első 5-10 perce szoktatás a 0 G-hez, kikapcsolja az egyensúlyérzékedet, elfelejteti, hogy van le vagy föl irány. Duuuurva. :)
2014. febr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igen, erre sokan esküsznek, hogy inkább a régi autó, mintsem az új. Egyrészt azt tudják szerelni az autószerelők /nem kell laptop a hiba megállapításához/, másrészt kibír 15-20 évet. Állítólag a mai autók ezt nem tudják. Bár mondjuk a miénk 2006-os, és nagyon tartja magát. Mindössze az akksit kellett eddig egyszer cserélni, semmi mást.


Öngyújtó az öngyújtó. :D Nekem igazából mindegy, mit használok /sajnos én is cigizek, gondolom, te is, ezért írtad.../, a lényeg az, hogy ne gyufa legyen. :D


Nekem is megvan még a régi Nintendo gépem. Piros volt az alja, fehér a teteje, és ilyen sárga színű kazettákat lehetett venni hozzá. A piacról iszonyat sokat vettünk annak idején aprópénzért... Kb. '93-tól '96-ig azokon nőttem fel. :D Terveztem én is, hogy előveszem, csak az a baj, hogy pakolás közben el lett rakva, és fogalmam sincs, merre keressem. :( Amúgy ha csak a játékok miatt játszottál a C64-gyel újra, akkor elvileg szerintem régi nagy C64-es játékokra is biztos van olyan játékoldal, ahol flash alapon lehet velük újra játszani. Legalábbis a Nintendónak van. Nekem sajnos marad ez a verzió nosztalgiázni, így, hogy a gép nincs meg. :)


Az szép... Azok után, hogy így kiálltál az okostévé mellett, simán azt hittem, hogy neked is az van. :) De legalábbis semmiképpen sem régi képcsöves tévé... Meg is lepődtem. :O Ha nézel filmet pendrive-ról, akkor gondolom, hiába HD az a film, semmit nem érzékelsz a képminőségből azon a régi tévén... Bár sejtem a választ, csak költői kérdés volt. :D Na, neked pl. lehet, hogy tényleg jó volna egy okostévé, ha már új tévét akarsz venni /gondolom, nem a CRT marad örökre/. Neked még talán meg is érné így, hogy újat veszel. De nekem már van a 2009-es 82"-os Full HD-s Samsungom, és nyilván nem veszek helyette/mellé egy Smart TV-t. Eleve feleslegesnek tartom a technológiát, másrészt ha hasznosnak is találnám, értelmetlen lenne még egy TV, csak azért, mert az Smart. Akkor már inkább egy új gépbe fektetnék be, mert nálam a gép kb. annyira elavult, mint nálad a TV. :) Ráadásul a videokártyája HDMI-s lenne, hozzá is tudnám csatlakoztatni a TV-hez, és akadás mentesen tudnék a TV-ről is videókat nézni neten. Bár akkor még jobban feleslegesnek tartanám a Smart TV-ket. :D


Ha már telefon... Nekem az is nagyon elavult. Egy Nokia 5230-asom van, de igazából arra használom, amiről azt vallom, hogy nem érzem feleslegesnek. :D Telefonálás /a párommal mondjuk korlátlanul tudunk egymással beszélni.../, MP3-lejátszás, és fényképezés a 2 megapixellel. :) Felmerült már bennem is, hogy lecseréljem, ne cseréljem, de úgy vagyok vele, hogy egy telefont ennél többre nem használnék, mint amit az enyém tud. Bár az elég csábító tulajdonság, hogy távol otthonról a PC-det tudod irányítani... Viszont ahhoz nem csak net kell a telóra, hanem magának a telónak is okostelefonnak kell lennie, gondolom. Ugyanakkor ha mondjuk több napra elmennék itthonról, akkor az egész ugrana, mert napokra nyilván nem fogom bekapcsolva egyedül hagyni a gépet mégse...

2014. febr. 28. 12:50
 18/18 A kérdező kommentje:
Na, a filmet majd meglátjuk, milyen lesz. Mindenesetre a napokban megnézem itthon a letöltött változatot, és olyan kedd körül szerintem elnézek a moziba.
2014. febr. 28. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!