Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen DVD-lejátszót érdemes...

Milyen DVD-lejátszót érdemes venni?

Figyelt kérdés
mit kell negnézni ezeknél,ha vásárlásra adja az ember a fejét?semmi extra igényem nincs,egyszerűen kezelhető legyen,viszonylag jó minőségű...ki mit ajánl?(15-20000 Ft-ig).egyébként van olyan is, amivel fel lehet venni tv-ből,vagy ez csak videómagnóknál van....eléggé laikus vagyok, szóval bocs a ha hülyét kérdeztem...
2008. júl. 22. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem egy 15 E Ft-os thomsonom van, semmi extra, bevált. Van amúgy olyan is ,hogy felvevő, de az nem 20 E Ft-s kategória:)
2008. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ha egyszerűen csak filmeket akarsz nézni, akkor vegyél egy olcsó, akármelyik tescoban, vagy auchanban kapható (jelenleg kb. 6000.- ft) noname lejátszót.

igénytelen, simán lejátssza azokat a lemezeket is, amelyeket a márkásak finnyásan kidobnak, ha elromlik az ember szívfájdalom nélkül dobja a kukába és veszi a következőt. (nekem egy ilyen már négy éve kifogástalanul működik, az előző három évig bírta, akkor is csak a forgatómotorja hibásodott meg, olcsón meg tudtam volna javítani, de még úgy sem érte meg, hogy nem is kellett volna szerelőhöz vinni...)

ezek az olcsó gépek, ahogy a szakmában mondják, "lejátsszák a linzerkarikát is".

egy drágább gépet az ember sajnál kidobni, ha elromlik viszi a szervizbe, ott aranyáron javítanak és semmi garancia, hogy kis idő múlva nem romlik el megint - és hipp- hopp, máris elköltötted rá az árát, és akkor van egy használt, javított, gyakorlatilag értéktelen lejátszód...

(tudom, hogy hamarosan megjelennek majd azok a userek, akik elmondják, hogy miért mondtam marhaságot, de hidd el a leírtakat - tapasztalatból beszélek, éppen elég márkás, de legalább is drága cuccot javítok ahhoz, hogy tudjam, hogy mit beszélek...)

ha felvenni is akarsz, akkor már nem úszod meg ilyen olcsón, ekkor érdemes egy kicsit drágább berendezést venni (de itt sem a csúcskategoriát!). arra figyelj, hogy feltétlenül legyen benne vincsi, mert a direkt felvevők sokkal kevéssé rugalmasak.

2008. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű film nézésre a DivX-es lejátszók a jók.
2008. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem akarom megsérteni az első válaszadót, de le kell hogy beszéljelek a Thomson márkáról, mível a cég magyarországi képviselete, márkaszervíze becsődölt, tönkrement, így nem tudják javítani.

15-20000 ft körül aránylag jókat lehet kapni.

2008. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat:)
2008. júl. 22. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Juujjj tényleg becsődöltek? Oh köszi, h szóltál, most készültem Thomson tv-t venni de akkor strono.
2008. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A thompsonról én is lebeszélnélek. Tv- ben a legalsó kategóriát képviseli, számomra nézhetetlen. (a béret lakásunkban volt egy ilyen lcd, de mondtam a tulajnak, hogy vigye el, mert úgyse nézem)

DVD:

Abban igaza van a 2. válaszolónak, hogy felesleges drágát venni, ha nincsenek nagy igények. Nekem is volt olcsó lejátszóm, olyan 4-5 féle, de meguntam, hogy mindíg cserélni kellett, mert valami hiányzott belőle, amire szükségem lett volna. Nem igaz, hogy az olcsók mindent lejátszanak. DVD-Audiót, HDCD -t pl. nem. Ezekhez pedig analóg 5.1 kimenet is kell ami álltalában nincs rajtuk. Ezért vettem én egy Panasonicot, abból is az akkori csúcsmodellt, és most már ez lesz az utolsó DVD lejátszóm a BluRay előtt. Ezen tényleg az összes létező csatlakozó, dekóder megvan. És persze 12bit/108 Mhz D/A konverter és HDMI is, ami a házimozihoz fontos. (a nagy képméret miatt)

De egy kis (42" alatti) tévén biztos nem lenne érezhető a különbség képminőségben. Úgyhogy ahhoz tényleg elég egy "Noname" DVD játékos.

Talán a HDMI csatlakozás ma már alapkövetelmény, a 10ezer körüli kategóriában, az azért legyen rajta.

2008. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!