Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom összekötni a...

Hogyan tudom összekötni a hangszórókat?

Figyelt kérdés

Vettem 4db 8Ω-os hangszórót és egy erősítőt(SPL700 DJ PA Audio), itt a terv hozzá: [link]

Ezeket szeretném összekötni, de nem tudom , hogyan kell (kell-e bele hangváltó vagy vmilyen tekercsek).

A válaszokat előre is köszönöm.


2014. márc. 16. 11:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kell bele hangváltó, de hát az általad linkelt képen ott van a hangváltó kapcsolási rajza is.
2014. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Huszti Tibor ***** válasza:

Én inkább kérdeztem volna itt vásárlás előtt.Az erősítő egy gagyi pa erősítő gyenge hangminőséggel és nagyon gyenge teljesítménnyel de ezt a 4.2 kg-os súlya is mutatja.

A hangfal építés megint csak húzós téma hisz a hangszórókon kívül meg kell építeni a ládákat + 3 utas hangváltó és szerintem a 4 db hangszóró is kevés lesz a 2 db hangfalpárhoz.Pontosan milyen hangszórókat vettél?Magas?Közép?Mély? Ha dupla a közép akkor a középnek érdemes 2 db 16 ohmost tenni párhuzamosan kötve hogy annak is az eredője 8 ohm legyen.A ládaterven 4 ohmos terv szerepel így gondolom a közepek 8 ohmosak.A hangszórók pontos típusa érdekelne hátha össze lehet hozni egy jobb hangfalpárt bár most szólok hogy sokba lesz.

2014. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
4 db hangszórót vettem magas(DT-300) ,kozép(SPH-135TC),mély(SPH-250TC). Az erősítőt pedig milyenre cserélyem?
2014. márc. 16. 16:23
 4/16 A kérdező kommentje:
Közébből 2-őt.
2014. márc. 16. 16:35
 5/16 Huszti Tibor ***** válasza:

Gondolom akkor komplett szettet vettél tehát 2 db magasat,4 db közepet és 2 db mélyet.Így lesz ebből 2 hangfalad.

Kell még egy 3 utas 8 ohmos hangváltó.Itt a mélyet bekötöd a mély kimenethez,a magasat a magashoz.Mivel a közép hangszóró dupla tekercses és tekercsenként 8 ohmos itt a tekercseket sorosan kell bekötni, a 2 közepet pedig párhuzamosan egymáshoz képest.Így az eredő ellenállása a közepeknek 8 ohm lesz.Csináld meg a gyári ládát a terv alapján ha már ennyit áldoztál rá,viszont az erősítő egy gagyi.Volt hasonlóm /ibiza amp 1000-es/ ami egy gyenge minőségű és teljesítményű erősítő volt/, de a skytec még gyengébb.Az adatok önmagukért beszélnek: 2x350 watt max 4 ohmon, 2x250 watt max. 8 ohmon és mindez 4.2 kg.A valódi wattok kb így alakulhatnak: 2x150 watt rms 4 ohmon, és 2x100 watt rms 8 ohmon de lehet hogy még ez is túlzás egy kicsit visszaemlékezve az ibiza amp 1000-es erősítőm valódi teljesítményére.Egy jó sztereó erősítő sokkal jobb lenne a hangfalakhoz.Olyat nézz ami kb. 2x100 watt rms-t tud 8 ohmon,egy ilyen kellően meg tudja majd hajtani a hangfalaidat ha elkészülnek.Ezek álltalában 30-50 ezer ft körül mozognak de sokkal szebben szólnak mint a skytec.Ha gondolod nézek hozzá megfelelőt.Üdv:Tibi

2014. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Külön vettem minden hangszórót.

Én úgy gondoltam, hogy a rajz alapján elkészíteni a hangváltót, de nem tudom olcsóbban vagy drágábban jön-e ki?

Ha gondolod nézhetsz erősitőt(45 000-ig).

2014. márc. 16. 19:07
 7/16 A kérdező kommentje:
Minél nagyobb a WATT annál jobb?És ha túl kicsi nem fog kisülni?
2014. márc. 16. 19:16
 8/16 Huszti Tibor ***** válasza:

A hangfal igényli a wattokat mert nem annyira érzékeny, 100 watt rms 8 ohmon már elég lehet neki,ekkor már nagyot szól és szépen.Anno volt Pioneer A 757-es erősítőm az tudott 2x100-at 8 ohmon és volt egy marantz pm 94-em ami szintén kb 120 wattot tudott 8 ohmon csatornánként.Ezeknek az erősítőknek elég magas az ára de a minőséget és a teljesítményt meg kell fizetni.Az unokatesómnak van egy Onkyo erősítője azt hiszem a legerősebb 2x120 rms 8 ohmon és 2x180 watt rms 4 ohmon amit tud sztereóban.

Úgy emlékszem volt hogy el akarta adni,ha gondolod rákérdezek hátha eladja.Hallgattam többször is a ház igazán döngött tőle,a kanapé is mozgott alattunk.Talán a távja nincs meg de univerzálissal használta ami vitte a tv-t és a dvd-t is.

2014. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Huszti Tibor ***** válasza:
A hangváltót megépítheted de ha minőségi tekercseket,kondit és ellenállást használsz fel akkor elég húzós lesz az ára a 2 hangváltónak.Kell bele vagy 8 tekercs,8 kondi és az ellenállások és némi kísérletezgetés mert lehet a gyári hangváltó némi módosítást igényel de ez álltalában csak ellenállás változtatást/beiktatást/ követel.
2014. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én újonnan akarok venni, ha már veszek. Mondjuk nekem ez az erősitő tetszik Ibiza AMP-600.
2014. márc. 16. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!