Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudom összekötni a...

Hogyan tudom összekötni a hangszórókat?

Figyelt kérdés

Vettem 4db 8Ω-os hangszórót és egy erősítőt(SPL700 DJ PA Audio), itt a terv hozzá: [link]

Ezeket szeretném összekötni, de nem tudom , hogyan kell (kell-e bele hangváltó vagy vmilyen tekercsek).

A válaszokat előre is köszönöm.


2014. márc. 16. 11:51
1 2
 11/16 Huszti Tibor ***** válasza:

Nekem volt ibiza amp 1000-es de egy kalap szar volt.

Úgy emlékszem 2x500 watt rms-t tud de kb 2x150 jött le róla valójában és az is nagyon gyenge minőségben.Felejtsd el!Olvass utánna egy gagyi vacak mint az ára is tükrözi.4 db nagyobb fet és 2 kicsi van benne,Ha gondolod töltök fel róla képet mert anno csináltam a belsejéről,nevetséges!Ahoz a hangfalhoz ewgy jó szobai erősítő kell,felesleges a zenekari végfok mert 50 ezerért gagyi szarokat lehet kapni újonnan /a jobb minőségű végfokok is csak mélyládához jók mert top ládákhoz gyenge minőségűek/.100 ezer ft körül vannak jobb kis teljesítményű végfokok de azoknak a hangja sem jobb mint egy pioneer,onkyo,nakamici szobai erősítő hangja sőt még szerintem gyengébb is és akkor csak jobb esetben egy potid van a hangerőnek és semmi magas,mély állítási lehetőség.Ahoz a hangfalpárhoz vétek végfokot venni.

2014. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
És szerinted ez elég jó lenne nekem?(YAMAHA A-S201)
2014. márc. 16. 20:38
 13/16 A kérdező kommentje:
Vagy ez: American audio VLP 300
2014. márc. 16. 20:41
 14/16 Huszti Tibor ***** válasza:

Én a régebbi nagyobb darabokra esküszöm,ezekben még benne volt az anyag,most is minden álmom egy nakamichi erősítő ami kb 2x100 wattot tud rms-ben 8 ohmon és távirányítható azt hiszem nakamichi ta 4.Régi erősítő de a hangja mindenért kárpótol.Most is van egy nakamichi sr2 2x30 wattal de ettől is döng a szoba ha feltekerem a hangerőt és a hangja mindent felülmúl.Az újabb erősítőkért nem vagyok oda,a legtöbb már kínában készül,egy nyomtatott panel van benne így ha meghibásodik akkor kuka vagy drága pénzért egész panel csere.A yamaha erősítő gyenge kb 50-60 watt rms-t tud.Ki tudja hogy hol rakták össze mert a hátulja telesen üres mint akinek nincs gazdája és amint látod integrált erősítő/ 1 panelon van minden,ha gond van és szokott lenni akkor necces a javítása/.Igaz hogy új de a kinézerte adtak és itt vége is .50 watt kevés annak a hangfalnak mert az érzékenysége is 89 dB és 150 watt rms.

Nem árt 100 watt rms teljesítménnyel hajtani ezt a hangfalat.Ha 98 dB-es lenne a hangfal akkor elég lenne kisebb erősítő is de igényli az erőt ez a hangfal és ha valóban azt akarod hogy nagyot szóljon kell a 100 watt rms 8 ohmon. Az elején csak halkan kell járatni majd folyamatosan lehet a hangerőt növelni,kell vagy 30 óra mire bejáródik a hangsugárzó és valóban megjön a hangja.

Nézz egy nagyobb teljesítményű erősítőt.

2014. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Huszti Tibor ***** válasza:

Nézd meg a neten a VLP 600 belsejét,nevetségesen kevés cucc van benne,akkor a VLP 300 ban mennyi lehet? 100 watt rms-t tud 8 ohmon de valóban tudja vagy csak úgy mint az ibiza amp 500 helyett 150-et?Végfok nem jó mertnincs semmi állítási lehetőség.A hangfal egy szobai hangfal nem zenekari.Minek akarod zenekari végfokkal hajtani?Mint írtam 100 ezer alatt nincs minőségi hang és a 100 fellettieknek se jobb a hangjuk mint a szobai erősítőknek.

Többet nem tudok róla már írni csak hogy nézz egy használt régebbi minőségi szobai erősítőt.Kérdezz meg még másokat is hátha tudnak valami jobb ötletet adni a számodra.Üdv:Tibi

2014. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.Legalább már van valami bellátásom.
2014. márc. 16. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!