Hangfalszett vásárlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elhatároztam, hogy vásárolok egy új hangfalszettet otthonra, mivel a régi a legutóbbi buli után feladta. Mielőtt valaki félreérti, nem Dynachord színpadtechnikát akarok vásárolni :D

Egy olyan hangfalszett kéne, amelyik otthon, egy átlagos méretű szobában lenne használva, de szükség esetén egy kb. 30 fős bulit tudjak vele hangosítani (pl osztályterem). A kivitel lehet 2.0 vagy 2.1 is.

Tehát a szett teljesítménye ne legyen alacsony, de mivel többnyire normál hangerőn akarom használni, a teljesítmény ne menjen a minőség rovására!

Nektek milyen szettek váltak be?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. máj. 26. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia

Sztereóban gondolkodj, kezdetnek valami ilyesmi kellene + hozzá erősítő.


[link]

Használtan is lehet nézni.


[link]


Minden a pénzkereten múlik, meg hogy mennyire akarsz elmélyedni a dolgokban, ez sosem volt olcsó hobby.

2014. máj. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem egeszen az a kategoria, amiben gondolkodtam, hiszen a szett elete nagy reszeben a szobambon fog szolgalatot teljesiteni. Tehat en inkabb egy nagyobb teljesitmenyu otthoni hangfalszettet vasarolnek.
2014. máj. 27. 08:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a baj mindenkinek mást jelent a 30 főnek zenét csinálni dolog. Azért ha 30 ember egy légtérben beszélget, vihog, táncol, stb... ott lesz egy 85-90 decibeles alap zaj. Ahhoz, hogy normálisan halljál valamit azenéből, az emberek hangja ne nyomja el, kell vagy 30 decibeles hangerő differencia, azaz 115 de inkább 120 decibel. Szobai motyóval ekkorát nem fogsz nyomni. De szerintem neked elég ha valami szól a háttérben stílusú dolog lesz ebből. Egy aktív házimozi mélyláda, két nagyobb régi hifi boxal, vagy mai álló front hangfallal elég lesz.

Anno én is így kezdtem, olyat akartam ami egy kisebb 30-50 fős házibulin is okés, meg amivel én tudok otthon mozizgatni. Aztán rájöttem ez vagy úgy megy ha külön rendszert csinálok a két célra, vagy PA-n mozizok, zenélek otthon. A mélyet saját magam csináltam, mert egy PA sub nem alkalmas mozira, 35-40Hz-nél a legjobbak se mennek lejjebb.

2014. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az "én is így kezdtem tetszik" :D Ugyanis érdekel a hangtechnika és a buli egy 8. osztályos búcsúbuli :D
2014. máj. 27. 10:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Így van, nagyon függ a buli jellegétől is, ha arról van szó, hogy 30-an esznek isznak, jót beszélgetnek és mondjuk 5-6 táncol, akkor nem kell brutál hangerő, sőt zavaró lenne.

Ha vixont full discó jellegűt akarsz, oda kell nafta.

2014. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát, figyelj, egy klasszikus osztálytermet le tudtunk fedni egy kétutas asztali hangfalszettel (2.0) plusz egy 2.1-es szett szubjával. Értitek, ilyenre gondolok. Jah és rohadtul nem volt halk, az egész teremben a másik fulébe kellett kiabálni h halljuk.
2014. máj. 27. 16:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Na jó, egyszerűsítsük az életet. Mennyi $$ van rá?


Amit értelmesnek látok: veszel egy jó combos Hi-Fi erősítőt tökéletes állapotút(!) használtan 10-15 ezerért. Egy pár lehetőleg jó nagy, gyári, Hi-Fi hangsugárzót (25-ös, 30-as mélyek), jó állapotút, használtan, 15...35 ezer Ft.


Az olcsó, gyanús, házi tákolmányokat lehetőleg kerüld (ritkán van szakértelem mögöttük), a SAL-t és MNC-t sem erőltetném... Eredeti Videoton, vagy Orion, Radiotechnika (Tento) játszik inkább.

2014. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vááárj csak! Mennyiért lehet erősítőt kapni jó minőségben 2x5 Ohm hangfalhoz? (Nem kell speakon, a csupasz-kábelvég-szabvány szükséges :D )
2014. máj. 27. 17:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Amennyiért találsz. :) Ha nagyon nagy szerencséd van, 15-20 eft körül egy 2x100-120 wattosat kifoghatsz.
2014. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kaptam ajánlatot a bulira egy hangtechnikus ismerősömtől úgyhogy egyelőre tárgytalan. :) Azért köszi :)
2014. máj. 27. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!