Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » "olcsó" és jó kínai tabletet...

"olcsó" és jó kínai tabletet vett már valaki?

Figyelt kérdés

Valami komolyabbat, ami több magos sok rammal, mondjuk 4 magos CPU-val.


Milyen márkát érdemes nézni ami nem fog pár hónap után tönkremenni?



2014. júl. 25. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Tabletet ugyan még nem rendeltem, de telefont már hármat is.


Mindegyik teljesen rendben volt. Töredék áron.


Ha jót szeretnél,

- olvass utána a kiválasztott terméknek

- csakis megbízható eladótól vásárolj

- nézz szét több portálon is.


Az aliexpress a vásárláshoz tökéletes hely.


Rengeteg magyar fórumot találsz, hogy utánanézz a kiválasztott terméknek.


Megjegyzem, mindegyik sok magos lesz, és hihetetlenül jó.

Nehéz lesz melléfognod.

2014. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1-el egyetértek, ha jót veszel jó helyen, akkor mindegy, hogy kínai.


És ne a maggal foglalkozz, a hardver semmit sem jelent. Természetesen 4 magosnál kisebbet tényleg nem szabad kínait venni, de azért nem ilyen egyszerű, hogy 4 magos és már jó is.


Megbízhatóbb márkák: Zopo, Cubot, THl, Jiayu, Meizu, Oppo, Xiaomi (bár utóbbi három azért már más kategória, kicsit drágábbak is, de mondjuk még megbízhatóbbak is).


Írj egy árat, mennyit költenél rá, és linkelek egyet, ha nem felejtem el.

2014. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elolvasva ezt:

[link]


Nem győzött meg :)

2014. júl. 25. 19:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, olyan 40e. De lehet ez kevés rá.
2014. júl. 25. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem olvasta el a cikket, de egyébként én sem ajánlom az Aliexpress-t, főleg azért, mert nem lehet Paypal-el fizetni, Paypal-el meg mondhatni garantált, hogy nem verhetnek át, mert visszakapod a pénzed. Vettem már pár dolgot Aliexpress-ről, minden megjött, egyszer még a pénzem is visszakértem, és visszakaptam, de azért jóval nehezebben, mint eBay-en, ahol van Paypal.

Szóval nem mondanám rossz oldalnak az Aliexpress-t, de van nála jobb.


Leginkább pandawill.com-ot, banggood.com-ot vagy geekbuying.com-ot ajánlanám, mindegyik helyen van Paypal, árak is jók, ingyenes szállítás is van, stb.


Mindjárt írok pár kínai telefont is, de azért előtte még megemlítem a Moto G-t, ami kicsit drágább (újonnan legolcsóbban 50k a 8 gigás, használtan 45k-ért láttam), de ennyiért (sőt, még 70k-ért is) a legjobb telefon, ami kapható. Szoftveresen nagyon jó, gyors, nem akad, mindent elvisz, szép kijelző, elég erős hardver, jó üzemidő, lényegében egy csodatelefon. Hardverrel ne is foglalkozzunk, hisz az minden kínai telefonba is jó, a szoftver a lényeges, azon múlik vagy bukik minden. Moto G szoftvere nagyon jól optimalizált (ez miatt jó a teljesítmény és az üzemidő is), megbízható (ez az, ami kínai telefon esetén nem minden alkalommal mondható el) és ami még lényeges, hogy folyamatosan kapja az Android frissítéseket. Nagyjából elsőnek kapta meg az Android 4.4-et, pár nappal a Nexus-ok után, és állítólag még az Android L is jönni fog rá. Ezen kívül a fejlesztői közösség is elég aktív, azaz rengeteg custom romot találsz rá, szóval garantált, hogyha hivatalosan nem is lesz rá több frissítés, akkor is custom romok formájában a legfrissebb Androidot rárakhatod majd, ez a kínai telefonok 99%-ára nem mondható el.


Ha nem akarsz 40k felé menni, akkor kínai telefonok jöhetnek szóba, durván olyan 170 dollárért.

Amiket ajánlani fogok, azokra mind igaz, hogy többé-kevésbé ugyanaz a 4 magos proci van benne, 1 GB RAM, szóval hardveresen megegyeznek, így csak az eltéréseket fogom leírni. Ezen kívül az összesen Android 4.2 van, és frissítést valószínűleg egyik sem fog kapni, valamint az összesnek 720p-s kijelzője van.


1) iocean X7 HD: 5"-es kijelző (293 PPI), 2 MP-es előlapi, 8 MP-es hátlapi kamera (nem mintha ez bármit is jelentene, ettől még lehet szar minősége, de ettől függetlenül még leírom), 2000 mAh aksi, $143. Link: [link]


2) Jiayu G4C: 4,7"-es kijelző (312 PPI), 2000 mAh aksi, 3 MP-es előlapi, 13 MP-es hátlapi kamera, $170 (csak Pandawill-en néztem, de ott elfogyott, nézd meg máshol is)


3) Cubot One: 4,7"-es kijelző (312 PPI), 2200 mAh aksi, 5 MP előlapi, 13 MP hátlapi kamera, ezüstbe $153, feketébe kb $170. Link: [link]


Én egyébként csak specifikáció alapján ez mellett döntenék eddig, bár azt nem tudom szoftveresen melyik a jobb, ahhoz kéne pár videót nézni, hogy lásd rendesen működik az összes.


4) Jiayu G3C: 4,5" kijelző (326 PPI), 2 MP előlapi, 8 MP hátlapi kamera, 3000 mAh aksi (ez hatalmasnak számít egyébként), $125. Link: [link]


Hirtelen ennyi. Ezeken kívül is akadna még jó telefon, de ezek 100% megbízhatóak.

2014. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jó kimerítő választ írtál, köszi!

A külföldi rendeléseknél a vám hogy alakul? Mennyi idő alatt ér ide?


Valójában tabletet szeretnék, de ha már ilyen kimerítő választ adtál, elgondolkodom a telefonon is. Most leég alsó kategóriás androidot használok, de utálom, mert nincs memóriája.

2014. júl. 26. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Most veszem csak észre, hogy tabletet írtál.

Abból nem igazán tudsz jó kínait venni, de azért majd körülnézek.


Vám nem teljesen tudom, de van rá esély, hogy azt megúszod, mert ilyenkor a kínaiak okosak, és ráírják a dobozra, hogy a csomag értéke mondjuk 20 dollár, és az még vámmentes.

Ingyenes szállítás esetén számolj egy hónap szállítási idővel, de pl. haveromnak csak 2 hét volt.

2014. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!