Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen e-book olvasót vegyek?!...

Milyen e-book olvasót vegyek?! Már teljesen belezavarodtam!

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak a Kindle Paperwhite 2 készüléket. Kezembe szerettem volna fogni, kipróbálni, ezért bementem a "hülye azért nem vagyok" áruházba.

Ott az eladó lebeszélt róla, mondván, hogy nem lehet rá usb-n keresztül a számítógépről fájlokat tölteni, csak az amazon honlapján keresztül wifivel. Ez komoly? A Pocketbook Touchot ajánlotta helyette, ezt meg nem ismerem. Azt mondta, az usb-s, és a pdf-et is kezeli, míg a Kindle nem.

Segítene valaki, aki ért hozzá? Mindenképpen háttérvilágítással rendelkező kellene, mert éjjel olvasok. Köszönöm előre is!



2014. aug. 4. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy komoly, tájékozatlan az eladó. Kindle-t használok évek óta, USB-n gépre csatlakoztatva pendrive-ként látszik a tartalma, sok formátumot ismer - igaz, a népszerű epub-ot nem, de konvertálás után az is használható, és ingyenesen (illetve e-mailcím megadása nélkül) használható internetes szolgáltatások is képesek konvertálni pl mobi-ba.

Kindle természetesen tudja kezelni a PDF-et, de erre nem ajánlanám. PDF nem egy jó ebook formátum, mivel nem támogatja az újratördelést, a kis kijelzőn pedig meglehetősen nehéz a pár milliméteres betűket olvasni. Továbbá sok az ilyen-olyan okokból rosszul sikerült PDF állomány, amely asztali olvasókat is képes megakasztani, az ebook readerek gyenge hardvere nehezen birkózik meg velük.

Pocketbook Touchot nem ismerem, úgyhogy arról nem alkotok véleményt - bár PDF-es megjegyzésem méretből illetve hardverből adódóan ott is áll.

2014. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A PDF fájlokat biztosan kezeli (sok egyéb mellett), de az USB-s fájlmásolásról nem tudok még nyilatkozni, sokkal egyszerűbb elküldeni az amazonnak(egy emailcímnek csatolmányként) a fájlokat.


Ha megtalálom az usb kábelt kipróbálom

2014. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam az usb kábelt, simán drag&droppal is lehet rá tenni könyveket.


KB Fél éve vettem az első ebook olvasómat(Kindle Paperwhite 2), mert előtte nem olvastam (talán 2 könyvet ha olvastam a 18 évem alatt(drágák voltak, és kényelmetlen volt a fogásuk)), de azóta nem tudok betelni velük.


Könyvből nem lesz hiány több 10e van fent torrrent oldalakon(sajnos legális forrás nem nagyon van), és naponta bővül több 10 könyvvel.


Tokot érdemes rá venni, a sérülések elkerülése miatt, és mert nem lehet megszokni, hogy van valami a képernyőn akkor is ha ki van kapcsolva(mindig nyúlnék, hogy kapcsoljam ki)


Netezni nem fogsz tudni rajta így ne vegyél 3G-s készüléket.


Egyébként fura, hogy ilyen volt a MediaMarkt-os eladó, nekem jó tapasztalataim vannak velük

2014. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ezek szerint hülyeséget mondtak nekem. Meg is lepődtem, kizártnak tartottam, hogy így lenne. A MediaMarktban külön hívtak egy számítástechnikai munkatársat, mondván, hogy ő ért hozzá. Az én egyszerű kérdéseimre minden válasza fújtatással kezdődött, aztán "ööööö"-vel folytatódott. Éreztem én, hogy bizonytalan. Megkérdeztem, hogy milyen gyártmány ez a PocketBook, fél órát vizsgálta a dobozát, és közölte, hogy nem tudja, nincs ráírva... Mit mondjak, nem éreztem úgy, hogy szakszerű, kielégítő választ kaptam. :) Nőként simán elhiszek bármilyen műszaki dolgot, ha elég meggyőzően mondják, de ez még meggyőző sem volt...

Köszönöm szépen még egyszer!

2014. aug. 4. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!