Ismert jelenség hogy egy autóban gyárilag 4 db hangszóró 2 sávra van kötve, azaz sorba?

Figyelt kérdés
Mert vettem új hangszórókat és szar nem olyan mint kéne, a fejegységem is más mint a gyári, és nem tudom külön állítani hogy a hátsók vagy az elsők szóljanak hosz ugyanazon sávon vannak...
2014. szept. 12. 23:58
 1/2 Karesz6969 ***** válasza:

"sáv"...azt kell megnézned, hogy hány kimenete van a végfoknak. Ha csak 2 akkor a két csatornát egyenként párhuzamosan kell kötni (vagy sorosan ez a hangszóró ohmikus értékétől függ) de nem szabad a megengedett maximális terhelő impedancia alá menni. Ebben az esetben vagy úgy fog működni, hogy a jobb első a jobb hátsóval fog együtt szólni és értelemszerűen a másik oldal is ekképpen vagy úgy, hogy az első kettő lesz az egyik kimeneten (pl. jobb) a hátsó kettő a másikon (pl. bal) Ebben az esetben nincs federed ha viszont 4 kimenetű a cucc akkor tudod beállítani azt, hogy milyen erősen szóljanak a hátsó hangszórók az elsőkhöz képest.

Röviden...

2014. szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem 4 kimenetű a cucc, egy pioneer deh1500ub van most de nem értek hozzá csak azt tudom hogy szarul szól ha hangosítom nekiáll recsegni. És egyik haverom mondta hogy párhuzamosan van kötve és nicsen meg mind a 4 hangszórónak külön-külön csatorna és azért ilyen...mit lehet ilyenkor tenni? Mer ha így van akkor a fejegység mögött csak 2 csatornának van meg a kábele és azokat lehet bedugni hiába van amúgy 4 kimenete a cuccnak.
2014. szept. 13. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!