Koax kábel osztása UPC?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


UPC Direct Műholdas TV előfizető vagyok. Két tévére vagyok előfizetve. A parabola fejegységéből két koax kábel jön be a szobákba. Az a probléma, hogy reggel az egyik TV-n el ment a jel. A set-top boxot átvittem a másik szobába, azon a vezetéken működik mindkettő, így a koax kábel szakadhatott meg valahol, vagy a fejegységben van valami hiba. Ha a működő koax kábelt elosztom kétfelé, akkor működni fog?


2015. febr. 7. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen működni fog. Nálunk az előszobába jön be a kábel,ott kettéválik. Az egyik a nappali a másik a konyha felé megy. Amelyik a konyhába megy az elmegy két szoba előtt és oda is le van ágaztatva.Szóval négy felé osztottam.
2015. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kötve hiszem hogy műholdason működik rendes jelerősségen...
2015. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fog működni. Nem véletlenül van egy fejben kettő. Ha meg lehetne csinálni egy fejjel, egy kábellel, akkor eleve úgy szerelték volna fel, senki nem szeret viccből drágább fejet, dupla kábelezést telepíteni.


A kábeltévét szétosztó kolléga válasza nem releváns.

2015. febr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az analóg/DVB-C platformot ne keverjük a DVB-S2 -vel.

Műholdason csak akkor működne így, ha ugyan az a csatorna menne mind a kettőn, de ez gondolom így nem lenne megfelelő. Plusz sanszos hogy a jelerősséggel is problémák lennének az osztó csillapítása miatt ( mondjuk ez attól függ milyen osztót használsz ).

Én mindenképp érdeklődnék a legközelebbi UPC Direct forgalmazónál, hogy ilyen esetben mit tanácsolnak.

2015. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!