Miért szidja mindenki a skytec aktív hangfalait? Mi a bajuk?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 19:14
1 2 3 4
 1/34 dirtboy ***** válasza:

megpróbálok rá válaszolni bár én autóhifis vagyok de most megnéztem pár ilyen aktív cuccot.

pár hiba:

1.aktív

aktív cuccok ugye beépített erősítővel rendelkeznek,ezen rendre spórolnak a gyártók és elég gagyi erőt rakna be,ez már haza vágja a hangzást


2.piezo magasak mindenhol

a piezo magas egy olcsó fajta hangos de nem jó hangú magas sugárzó


3.rendre dupla, nagyméretű mélysugárzóval szereltek ezen kívül pedig magasak vannak

a gond hogy nincs közép.

a nagy 25-30cm-es hangszóró nem lesz képes sub,mély és középhangok egyidejűleg reprodukálására.

kellene egy külön kisebb méretű hangszóró a közép hangokhoz mert így van egy erősebb basszusod és egy vonyító magasod.

ebből pedig így nem lesz élvezhető zene max hangos zene

2015. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Osynho ***** válasza:
A bajuk, hogy sz.rok.
2015. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

"a nagy 25-30cm-es hangszóró nem lesz képes sub,mély és középhangok egyidejűleg reprodukálására." Ezt így nem lehet kategorikusan kijelenteni.Egy jó hangszóró tudja ezt!A szub-basszus tartományhoz viszont külön hangfal kell.

A skytec-kel az a baj,hogy noname valószinűleg kínai cuccok fedőneve.Magára adó hangtechnikai cég nem forgalmazza ezt a márkát, és van az a mondás,hogy "az electornic star-tól meg még levegőt sem érdemes venni":)

2015. márc. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

igen ezen én is fennakadtam,hogy hogyan képes egy kétutas rendszer leadni az összes frekvenciát.Mindazonáltal nekem van egy sal 20 aktív hangfalpárom ami 1 éve és 3 hónapja hibátlanul működik(ami kész csoda ennél a márkánál.)Ha vennék egy skytec vagy más aktív hangrendszert,és a skytec mélynyomója biztosítaná a mélyeket,a sal a középtartományt,végül a piezo az abszolút magasakat akkor ez így megfelelő zenei élményt nyújtana?

Mindamellett tisztában vagyok vele,hogy az aktív hangfalak erősítője kicsiny,de.Az electronic star-nál kapható erősítők(max 30 ezer ft.-ig)Csak 4 ohm-nál adják le a ráírt teljesítményt,viszont csak 8 ohm-os hangfalakat árulnak. Úgyhogy sakk-matt.Mindegy hogy aktív vagy passzív,mert az erősítők nem passzolnak a hangfalakhoz.Mellesleg,így még drágább,és a rengeteg kábelezést még nem is említettem.Ezt megírtam az electronic star-nak,és elküldtek melegebb éghajlatra,idézem:Az ilyen okoskodó b**i vásárlókat a hátunk közepére nem kívánjuk,tisztelettel Morvai Tamás.

Ennyi.

2015. márc. 31. 07:17
 5/34 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló azért beleszaladt abba a hibába (bár írta hogy autó hifis), hogy az aktív szar.

Bizony nem. Csak nem mindegy ki gyárt, és mit.

Vannak igen komoly aktív ládák, igaz nem is 30.000 Ft / db.

Skytec: érzéketlen hangszórók, rossz minőségű alkatrészekből összerakott, rossz hatásfokkal dolgozó erősítő. Érdemes megnézni az adattáblát: felvett teljesítmény 120W, és erre odaírja, hogy lead mondjuk 300W-ot.

pozitívum, mert az is van:) Olcsó, otthonra úgymond elmegy.

2015. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

"Ha vennék egy skytec vagy más aktív hangrendszert,és a skytec mélynyomója biztosítaná a mélyeket,a sal a középtartományt,végül a piezo az abszolút magasakat akkor ez így megfelelő zenei élményt nyújtana? "

-Nem tudom mit értesz "megfelelő zenei élmény" alatt, de én azt mondanám, hogy NEM! Még hallani is rossz ezt a tervet.


Nos a Scytec-kel jó pár probléma van.

1. Gyenge ótvaros doboz, nyilván valami ócska anyagból.

2. A hangszóróik nevetségesen gyenge hatásfokúak

3. nagy légréssel rendelkező mágneskörrelés

4. ezt borítékolhatóan megfejelik egy aránylag kicsi és nem jól terhelhető tekerccsel,

5. igen gyönge kosárral. (2-től 5-ig csak a hangszórók hibáit soroltam, ami már önmagában több mint elég, hogy eltántorítson a vásárlástól. Valahol itt valaki linkelt is képet a 15 collos hangszórójukról, én meg egy profi 15 collos hangszóról, ég és föld a különbség)


6. A fölhasznált erősítő is aggályos lehet, amit bele tettek.

7. Kérdéses, hogy milyen minőségű csillapító anyagot tettek bele.


Összességében olcsó, de gagyi. A profi hangtechnika sem minőségben, sem árban nem itt kezdődik.


Javaslom inkább valóban profi hangosítás beszerzését mondjuk használtan, vagy ha kisebb a hangerő igény, akkor egyértelműen nagy teljesítményű hi-fi komponenseket!

2015. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha azt veszem, hogy egy Peavey black widow hangszóróhoz (valóban hangosításra való) hasonlítom azt, ami a Scytec-ben van, akkor a Peavey hatásfoka legalább 4-szerese, terhelhetősége 5-10 szerese valójában.
2015. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 dirtboy ***** válasza:

ma 06:17

jó ez igaz,pont egy magyar srác készített egy nagy méretű hangszórót ami minden feki tartományom jó.

tehát az az egy tudott subot,mélyet,közepet és magasat is elég jól,bár itt is megfigyelhető hogy valójában külön van a magassugáró része.

https://www.youtube.com/watch?v=8KR32aawUu8


mondjuk ez nem éppen egy skytec.

2015. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Jó, mondjuk egy kétutas B&W, vagy akár valami szép nagy Tannoy ha nem is minden hallható hangot, de elég széles sávot képes átvinni.


És ezekhez képest is más kategória Skytec...

2015. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

fussunk neki még egyszer,mert látszik,nem voltam világos.van egy aktív sal 20 aktív ládám,egy 3,5 jack elosztóm és vennék hozzá egy skytecet.ha egyszerre szólna mindkettő,egyazon jelből megtáplálva,akkor jobb lenne,vagy ne ugráljak,sz*rból csak sz*rvárat lehet építeni,és ahhoz,hogy csináljak egy kerti partihoz hangosabb,nagyobb teljesítményű zenét,mindenképp öljek bele súlyos százezreket?

Egyébként,kedves válaszolók,volt már nektek is skytec hangfalatok?ez olyan,mintha ránéznék egy sportcupe-ra és azt mondanám,nem kell,mert szűkös a hely és nincs rajta vonóhorog...

2015. márc. 31. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!