Miért szidja mindenki a skytec aktív hangfalait? Mi a bajuk?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 19:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, ezek a kicsi és olcsó PA hangdobozok alig-alig adnak mélyeket. Ilyen membránátmérővel és merev felfüggesztéssel alig adnak mély hangokat, 60-70 Hz alatt meredeken csökken a hatásfokuk, száraz kopogós mélyeket adnak.
2015. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszotokat,maradok a salnál,egyszer már bejött.Köszönöm hogy belinkelted a pako áruházat,tény és való,hogy 30 ezer alatt már van hangfal,csak az a baj,hogy 1 db,és passzív.Namármost,veszek belőle kettőt,meg egy valamirevaló erősítőt,ugyancsak ütöm a 100 ezret.Ez nekem sok,maradok a salnál,ott megúszom 60 ból,és nem kell kötögetni az erősítőt.Köszönöm azt is,hogy lebeszéltetek az electronic star termékeitől.Ha ennyien vagytok,és mindenki csak szidja,jó nem lehet.Persze már mondtam,nekem nem kell ultimate cucc,de azért annyira gagyit se akarok venni.Jó a sal,nekem a sal 20 active van meg,és mondom,a régi sz*rokhoz képest jól szól,bár egy mp3 lejátszót,meg fm rádiót még rakhattak volna bele.Köszi mindenkinek,mégegyszer,és kellemes húsvéti ünnepeket!
2015. ápr. 2. 12:58
 23/34 anonim ***** válasza:
viszont Neked is!
2015. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 András Bordács válasza:
Az első válaszolónak szólna hogy az aktív az tényleg szar, de az autós cuccok is egyenlőek a szarral :D, 12v os kis szarok, sok ember meg van áldva vele h ilyen 2000w os autós hangtechnikája van meg olyan hangtechnikája, közbe 12v ról még 1000w is se jön ki lehet.
2015. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 dirtboy ***** válasza:

ma 16:52

te beteg ember vagy


lehet hogy 12Volt a bemenő bár én járó motorral használom a kocsit ami máris 13,8 lesz menet közben de a lényeg hogy nekem kicsit több az amperem mint a hálózati áramnál.

felesleges itt a bemenő feszről beszélni,ezek az erősítők erre vannak tervezve,ilyen körülmények mellett képesek ilyen teljesítményre,azért is van tele mosfetekkel.


egyébként pont leszarom a kilowattokat,mellé lőttél kicsit mert én nem SPL fan vagyok hanem SQ,tehát hangminőségre építkezem.

nem magyarázom mi az,40edik másodperctől elmondják.

https://www.youtube.com/watch?v=DymO-qJ3_Iw


van egy jó kis aktív rendszerem ,az én esetemben az aktív nem a ládába épített erősítőt jelenti,gyengébbek kedvéért:

[link]


és hogy hány Wattra képes nem izgat,képes nagyon hangosan szólni ha azt akarnám de ami fontos hogy baromi szépen szól,tiszta,pontos és részletes,gyanítom szebben szól mint a te 230V-os hangrendszered.

Borsodban meghallgathatod ha eljössz.

2015. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 András Bordács válasza:
Na végre egy értelmes ember aki nem azt mondja h hú 2000w. De egy autós hangrendszer soha nem fog olyan szép hangot produkálni mint egy hálózatról működtetett!
2015. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 dirtboy ***** válasza:

/De egy autós hangrendszer soha nem fog olyan szép hangot produkálni mint egy hálózatról működtetett!/


maradjunk annyiban hogy alapjában véve így van.

eleve az autó akusztikája,hallgatási pozíció kapásból nem megfelelő,viszont ezek a végletek.


ettől függetlenül egy fél milliós autóhifi szólhat szebben mint mondjuk Magyarországon élők 80%-ának a házi hangrendszerük.

tehát nem lehet kijelenteni azt sem hogy a házi hangrendszer biztosan jobb mint akármelyik autóban lévő rendszer.

2015. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 András Bordács válasza:
Hát mert a Magyarországon élő embereket meg hülyítik a sok adattal, példának felhozom a házimozi erősítőket, mert a sok eszes olyan hulladékokat vesz, és rá írják hogy arra az 5 csatornára csatornánként kimegy 100w, na ez a röhejes mert 2 csatornára nem megy 100w, nem hogy 5-re. A hangjuk az szép az biztos, de hogy mélyet nem sokat kelt az is biztos. Nem azt mondom hogy azok is rosszak, csak túl van árazva. Régen volt aktív hangfalam amivel befürödtem, azóta inkább passzív hangrendszer párti vagyok.
2015. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

azért még azt tegyük hozzá, hogy akár milliós rendszert is meg lehet szólaltatni nagyon szarul egy szar minőségű zenével.

Sajnos sokaknak az mp3 jut iszonyat szar minőségben.

Akkor majdnem mindegy hogy skytec vagy más.

2015. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 András Bordács válasza:
Na hát igen, ez meg a másik.
2015. ápr. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!