Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen gépet vegyek? Tudtok...

Devergo01 kérdése:

Milyen gépet vegyek? Tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy komplett gépet (csak häz)milyen tipusut ajálnátok? Durváb játèkra kellene pl: Gta 5,Battlefield,(meg vigye a Sony vegast) tudnátok irni neveket tipust aszt meg köszöném

2015. máj. 25. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret?
2015. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vigye szépen a Gta 5 meg az ehez hasonló játékokat meg sony vegast is kellene de gondolom ha viszi a gta 5 akkor sony vegast is nem? Irhatsz párat amit jonak látsz de itt az összeg is azért200Kp
2015. máj. 25. 22:55
 3/13 anonim ***** válasza:

Amit első körön mindenképp tarts be, ne vegyél egybegépet és nagyon nagyon messziről kerüld el a mediamarkt testco és hasonló nagy üzletláncokat. Keress a környékeden egy korrekt pc boltot amit más is ajánl ott valószínű jót adnak neked.


Ami még fontos és nem szabad megfeletkezni róla a tápegység, nem kell borzasztó sok watt 200k géphez max 5-600w de ami fontos hogy jó minőségű legyen 10 000ft fölött már általában jókat kapni ne menj bele az ilyen 4000ft ért 500w os táp olyat tilos venni nagyon gagyi minőségűek.

A többi már részlet kérdése. A GTA V höz ajánlott legalább 2GB os videokártya ha full HD ban akarsz játszani de ebbe a keretbe már egy jobb 3GB os is belefér. Inkább intelest ajánlok jelenleg az AMD nincs annyira a toppon. A legerősebb amd processzorokon csak kicsit megy jobban a GTA V mint egy olcsó intelen. itt egy kép

[link]


Processzorból I5 elég ha nem akarsz processzort tuninngolni akkor nem kell K utóljelzésűt venni mert felesleges pénz kiadás ha úgysem fogsz soha hozzányúlni.

Ramból 2x4GB az ajánlott.


Ebbe a pénzbe egy 128-256GB os SSD is belefér nem olyan nagy összeg és borzasztóan megdobja a felhasználási élményt. Szóval tényleg jóval gyorsabb minden program böngésző stb. Én pl egyszerre kb 20 honlapot tartok megnyitva meg egy rakás program fut még ha játék se megy már 6-7GB ramot megesznek a programok és sehol lassulás hála az SSD nek.


Videokártyából szerintem mindegy hogy AMD vagy Nvidia mind a kettő egész jó ajánlatokat ad bár mintha az Nvidia mostanában jobban teljesít. Alaplapból nem kell a legdrágább de a legócskábbat se kell megvenni egy átlagos középkategóriás bőven jó. Számítógépházat is kapni már 10 000 ért tökéleteset ami jól kiszolgál téged.


Bocs hogy konkrét gépet nem tudok ajánlani már jó ideje nem követem a trendeket nem igazán tudom mi most az éppen kifutó vagy befutó csak szemmel követem már a hardver világot csak általános igazságokat írtam le amiket lehetőség szerint tarts be, és jó szórakozást a játékokhoz!

2015. máj. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hogy fáratál eszt le irni megy a zöld kéz nem vagyok magyarba ez szerinted megfelel? [link]
2015. máj. 25. 23:32
 5/13 A kérdező kommentje:

1 videokártya ha full HD ban akarsz játszani de ebbe a keretbe már egy jobb 3GB os is belefér. Inkább intelest ajánlok jelenleg az AMD nincs annyira a toppon.


2 Videokártyából szerintem mindegy hogy AMD vagy Nvidia mind a kettő egész jó ajánlatokat ad bár mintha az Nvidia mostanában jobban teljesít.


Ezt nem értem 1-ben intel videókártyát ajánlod 2-esben pedig az Nvidiat

2015. máj. 25. 23:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Bocs csak késő van aztán nem tagoltam, Az inkább intelest a processzor részre írtam. A videokártyából meg amd vagy nvidia mindegy csak erős legyen :D

Az ebayes linkes is eléggé egybe gép, ha esetleg ráér ma délután megnézegetem hogy jó ajánlat e vagy sem én kicsit sokallom de majd írok mert imádok ilyennel foglalkozni :D


De egyébként gyorsan összegoogléztam az árakat nagyjából 160-170 000 windows 7 nélkül ez a gép alkatrészenként. Végülis annyira nem nagy az árrés meg nem tudom mennyire vagy ilyen tört windows használó mert azért egy windows kerül 10-20 000 be ezért használ a legtöbb magyar tört windowst a németeknél gondolom annyira nincs rá nagy szükség :D


Kicsit megnéztem az eladó kínálatát ez is tetszetős csak egy a baj hogy a videokártya itt gyengébb mint az amds gépbe. :/

[link]


A processzor meg hiába 4 magos erősebb és 1/3 annyit fogyaszt mint az amd. Itt egy összehasonlítás, sajnos pont ugyan az az intel nem volt de egy hasonlót választottam ki

[link]


Ha megnézed a legtöbb adatnál jobb az amd nél játékoknál meg vagy egyenlőek vagy jobb nála. A 8 magot meg kb semmi nem használja ki. Sony vegas is örüljünk ha 4 magot esetleg kihasználja és az intel ha 1 magra nézzük a teljesítményt sokkal erősebb így azok az alkalmazások amik nem használnak ki több magot sokkal jobban futnak stb.



Eléggé patt helyzet. Esetleg más lehetőségek más oldal ahonnan lehet rendelni?

2015. máj. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak nem hagy nyugodni :D Németországba is biztos van PC webshop ahol kiválogatod te az alkatrészt és összerakva megkapod az lenne a legjobb, a német tudásom kimerül a natürlich ben szóval ha tudsz ilyen weblapot keresni hogy számíógép összerakó vagy ilyesmi ott egy igazán személyre szabott gépet tudnánk összerakni neked. Sajnos ahogy nézem ez az ebayes is a tápon spórol és az olcsó szart rakja bele ami nem ajánlott. Az látja el árammal a gépet ha most gondol egyet és a gép számára 12v helyett mondjuk 15 voltot küld akkor ott minden elfüstöl és ez a baj az olcsó noname tápokkal hogy ez nagy számban előfordul náluk. Persze lehet 5-10 évig hibátlanul működikg de 100 ilyen tápból 20-30 tönkrevághatja a gépd míg egy pár ezer ft al drágább minőségi tápból 100/1db ami ilyen. Azt hittem csak itthon megy a filléreskedés és spórolás de úgy látszik egy fejlettebb országban is megy a trükközgetés. Pl itt is eléggé szidják azt a rhombutech noname márkájú tápot a,ot ez az ebayes rak a gépekbe. [link]
2015. máj. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segitesz akkor nem nem is vinné a gta5 ez a gép amit küldtem? Csak a táp rossz benne? De azért elég jó gép nem?
2015. máj. 26. 10:44
 9/13 A kérdező kommentje:
128-256GB SSD az egyik válaszoló eszt is irta ilyen van benne mert ez növeli a teljesitményt sok minden egyszere meg van nyitva nem lassú be a gép ilyent utolag is tudok belerakni?
2015. máj. 26. 10:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a PCX..hu is nagyon jó és olcsó magyar oldal,szinte csak jót hallottam róla és a weboldalon van Gépösszerakó is.
2015. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!