Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Intézhetek 17 évesen meghatalm...

Intézhetek 17 évesen meghatalmazottként ügyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy egyik ismerősöm nem ért a különböző telekommunikációs szerződésekhez. És engem szeretne megbízni hogy mondjam fel neki meghatalmazással természetesen a jelenlegi televíziós szerződését és kössek neki máshol egy jobbat és olcsóbbat. Ezt szívesen elintézném neki csak nem tudom hogy lehetek-e 17 évesen meghatalmazott?



2015. szept. 27. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2015. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Bővebben kifejtve?

Csak azért mivel nem teljesen értem hiszen van személyim meg stb.

2015. szept. 27. 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:
nem vagy nagykorú, vagyis csak korlátozottan vagy cselekvőképes, nem írhatsz alá szerződéseket
2015. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi így értem.

Mondjuk az is egy érdekes történet hogy mobil készüléket nem vehetek de viszont kártyára már 14 éves kortól kötnek szerződést. De például a spárba vagy a Tescoba vannak készülékek "Helyszini szerződéskötés nélküli megnevezéssel" és viszont ott emg telefonon köthetek szerződést adataimmal.

2015. szept. 27. 16:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán értem. Mi a nehéz abban, hogy felmondjon egy szolgáltatást? Bemegy, ezt elmondja, 10 perc múlva kap két, aláírni való papírt, és csókolom. Esetleg fizetnek x összeget.


Kivétel, ha telekom. Azokkal én lassan 3 hónapja harcolok, és még mindig nincs vége.


A szerződés megkötése sem nagy kunszt. De egyszerű a megoldás. Bemész ismerősöddel, Ő intézi az ügyet, de Te is átolvasod szépen a szerződést. A szignózást meg megint Ő csinálja, és kész. Ha akadékoskodnak érte, nyugodtan mondhatod, hogy az illető szülőd, testvéred, stb.

2015. szept. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi,részvétem a T miatt. Igen itt is Telekomtól való megszabadulás lenne? Veled miket csináltak? És mire váltottál?
2015. szept. 28. 21:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Véletlenül rossz helyre tettem kérdőjelet íme a helyes komment: Köszi,részvétem a T miatt. Igen itt is Telekomtól való megszabadulás lenne. Veled miket csináltak? És mire váltottál?
2015. szept. 28. 21:23
 8/8 anonim válasza:

Elméletileg szerződéseket nem köthetsz, mivel nem vagy nagykorú, Neked is "gyámod" van még, a szüleid. Kiskorú tetteiért a szülei felelnek, éppen ezért vannak a kiskorúak korlátozva bizonyos dolgokban.

De lehet, hogy valamelyik ügyintéző elsiklik az életkorod felett... :)

2015. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!