Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kolozsváron a polgármesteri...

Kolozsváron a polgármesteri hivatalban intézhetek magyarul is ügyet vagy feltétlen románul kell?

Figyelt kérdés
Nagypapám Kolozsváron született és szeretném kideriteni hogy van-e testvére meg van-e rokonság kint.
2013. okt. 2. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar nagykövetséggel kell felvenned a kapcsolatot, és ők lépnek majd kapcsolatban az illetékes szervezetekkel. Kolozsváron nem hivatalos a magyar nyelv, így a közügyeket szigorúan csak románul lehet intézni.
2013. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hete voltam Kolozsváron


leírni mindent csak románul írnak le, tekintve, hogy az a hivatalos nyelv


intézkedni meg attól függ, hogy találsz-e magyar ügyintézőt


egyébként ha meg lett kint keresztelve, akkor nagyobb esélyed van a sikerre, ha az illetékes plébániával veszed fel a kapcsolatot

2013. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyit tudok hogy Kolozsváron született.. Meg annak a születési idejét. Esetleg tolmácsot tudnak biztosítani? Vagy ha odamegyek egy barátnőmmel(román állampolgár,de tud magyarul és románul is) akkor ő jöhet segíteni a fordításban? A gond hogy állítólag a nevünk nagyon gyakori Romániában:(
2013. okt. 2. 09:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha van tolmácsod, akkor szerintem lehet.
2013. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
persze, ha tud valaki románul, és ismert az illetékes anyakönyvi hivatal, de egyébként egy telefonnal elintézető, hogy segítenek-e családfa keresésben
2013. okt. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem EU-n belül kötelező biztosítani az anyanyelvi ügyintézést, és szerintem még valami kis regionális egyezményünk is van erről a szomszédainkkal, nem tudom, mennyire tartják be.
2013. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Romániában a törvény szerint azon a településen biztosítják a közhivatalokban az anyanyelvű ügyintézést, ahol az adott kissebbség aránya eléri a 20%-ot. Kolozsváron nem éri el, így nem tudod elintézni magyarul Ugyanakkor előfordulhat hogy egy-egy intézményben kifogsz magyar ügyintézőt, de ennek kicsi az eséllye. A magyar nagykövetség, nem tudom, hogy tud-e segíteni, de ha bemész az egyházhoz, ott biztosan segítenek magyarul.
2013. okt. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!