Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Olyan erősítő, amelyen 2*2...

Olyan erősítő, amelyen 2*2 pár hangfalkimenet van, alkalmas két pár hangsugárzó egyidejű működtetésére?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen erősítőm, amit jelenleg csak egy pár polcsugárzóval használok, azonban találtam egy olyan, álló típust, ami nagyon megtetszett és mindenképpen be szeretnék szerezni.

Az új darabbal kapcsolatban azonban a kérdésen kívül több kétségem is felmerült, mert több tényezőben is elüt a meglévő rendszertől, új erőre viszont csak a hangfal miatt nem szívesen áldoznék.

Az egyik ilyen az ohmok körül van, az erősítőhöz elvileg kimondottan 8 ohmos hangfalak valóak, a meglévőek is ilyenek, az új viszont 4 ohmos. Az erő teljesítménye csatornánként 120 w, a mostani hangfalaké (névleges) 75, az újnak a névlegese pedig 125 w. Ezek önmagukban amennyire jól tudom szépen passzolnak egymáshoz, csak az ohm miatt írtam le őket.

Ezek alapján esélytelen hogy a két pár együtt ezzel az erővel normálisan és különösebb kockázat nélkül működjön?


2015. nov. 11. 01:08
 1/3 dirtboy ***** válasza:
4Ohmmal már alul illeszted,ki nyírhatod vele az erőt is.
2015. nov. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Osynho ***** válasza:
Zenehallgatáshoz sztereó illik, ami 2 hangfalat jelent (esetleg .1 kiegészítés a mély hangokhoz). Az ennél több hangfal csak ront a dolgokon, pláne, ha 2-2 különböző. Ha jobban tetszik az új, azt kösd rá, bár a 4ohm miatt könnyen túlhajtod az erősítőt.
2015. nov. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor ha ragaszkodok az újakhoz mindenképp kéne mellé új erősítő is? Csak azt nem értem, hogy mi értelme van annak hogy két pár kimenetet is tesznek rá ha úgysem jó kb semmire.. :S
2015. nov. 11. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!