Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Plazma tv felmelegedés, ez...

Plazma tv felmelegedés, ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy nem túl régi 42"-os plazma tv-m (LG) ami jó pár órányi tv-zés után felmelegszik, tehát maga a képernyő is érezhetően meleg, illetve fent a hűtőrács résznél. A képpel semmi gond nincs, csak nem tudom hogy ez mennyire normális jelenség a plazmáknál.

2016. jan. 12. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális hogy az elektronikus dolgok melegszenek.
2016. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Sherlock, remek válasz.. Nem tudom mennyire voltál tv/monitorok közelében, mert a régi képcsöves tv, a modern lcd/led tv, és a CGA monitorok se voltak kimondottan felmelegedve a képernyőnél.
2016. jan. 12. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert a képcsövesek hátul melegedtek. A plazma kijelzője vékony, ezért logikus hogy elől is érzed a hőt. Az én plazmám (64") 500+ Wattot zabál, még szép hogy 1 óra múlva már fűti a lakást.
2016. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zzzoli ***** válasza:

A plazma nagyobb teljesítményű, mint az lcd, főleg a ledes lcd től. Ezért több hőt is disszipál.

Nekem is van egy 6 éves LG palzmám, az felvesz teljes fényerőnél 280wattot, eco módban meg 120-180-at.

Ebből adódik a hőfejlődés. A régebbi plazmák meg ennek a dupláját fogyasztották.

Viszont van egy ledes 119 centis LG-m is, az meg teljes fénynél 80W. Sokkal hűvösebb, de a tápjában annak is vannak melegedős alkatrészek.

2016. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
...sőt némelyik modellbe ventilátor is van hátulra szerelve ha ez megnyugtat.
2016. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kifejtő válaszokat, sajnos a plazmákhoz elég keveset értek, emiatt is aggódtam az ekkora hő miatt, főleg a képernyőnél. Az első válaszadónak pedig elnézést, de elég bunkó "hülyének nézem a kérdezőt" stílusú válasz volt.
2016. jan. 12. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:

A plazma tv azért melegszik mert a kijelzőben plazma halmazállapotra hevített gázok vannak működés közben.

Ezért meleg a kijelzője az LCD vel szemben.

A CRT-tv képernyője azért nem melegszik mert az elektronikus alkatrészek messze vannak tőle és a foszfor bár termel némi hőt amikor fényt bocsájt ki a nagyon vastag képcső búra miatt nem észre vehető.

De ha például a hátulját megfogod ott igen is meleg mivel a képcsőfűtés az elektronágyúval is itt helyezkedik el valamint a nagy teljesítményű tápegység is.

Ugyan ez a helyzet amikor lapos tv ről beszélünk más hűtési viszonyokat szül. a nagyobb képátlójú tv-k többet fogyasztanak és míg a CRT nél vízszintesen álltak a lapos tv-kben függőlegesen állnak a panelek így a hőelosztás a tv tetejét terheli. Ebből az elrendezésből na meg a méretekből eredően az elektronika is közel van, a kijelző is fűt plazma esetén ez az oka annak, hogy melegszenek. Sőt. A modern tv-kben legtöbb esetben már olyan nagy teljesítményű processzor van aminek külön hűtés is kell.

Ezeknek a modelleknek szerelnek ventilátort segédhűtésként a hátlapjára.

Javasolt egyébként nem a teljes fényerőn (Cellafény) használni a tv-t mivel a kondenzátorok nem nagyon preferálják a magas hőmérsékletet.

2016. jan. 18. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mogyorós Zsolt válasza:
Segítséget szeretnék kérni!Nekem van egy philips plazma tv 117 cm kb!Tudom hogy van egy gyári hője a képernyőnek,de tegnap este néztem,megérintettem és hát 6-7mp után már égetett!Ez is normális?Amúgy tökéletesen működik,szép kép!Egy rövid leírás:Panellakásban lakom,tavaly előtt az átalány díjam 5200ft volt,még kaptam is vissza.év végére 56ezer forinttal többet kellett fizetnem!igy persze 10ezerre emelték az álltalány díjamat!Azt hittem most elszámoláskor 0,vagy kapok vissza:-)Ló pikulát!!!!40ezer amit megint be kell fizetnem!az az erre az évre már 15ezer lesz az álltalányom!Azért irtam le ezt önnek,mert más nagyobb fogyasztóm nincs,és körülöttem a lakótársaim 4ezreket fizetnek villanyt!:-)ezt a tv-ém csinálhat ennyii áram fogyasztást?Vagy villany óra a ludas?Várom válaszát!Tisztelettel Mogyorós Zsolt!
2018. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!