Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen gitárerősítőt ajánlotok...

Milyen gitárerősítőt ajánlotok metálhoz?

Figyelt kérdés

Árkategória: 25.000Ft - 55.000Ft

Főleg death metalt játszanék rajta.


Szobai használatra kell, gyakorolni, szórakozni. Előző erősítőm egy 30 ezer forintos joyo volt, de nem rég tönkre ment, ezért kell egy új.


Én egy Marshall MG15CF-re gondoltam.( [link]

Viszont nem vagyok mestere a témának, ezért gondoltam, hogy itt is megkérdezem.


Esetleg tudtok mondani egy erre a célra jobbat? Az se baj, ha ennél drágább, ahogy írtam az elején 55-ig hajlandó vagyok felmenni.



2016. nov. 12. 15:02
1 2
 11/18 anonim válasza:
A marshall javára még annyi, hogy maga a hangszóró ami benne van sokkal több basszust le bír adni mint amit be lehet állítani a potméterrel (külső eq pedál vagy multin az eq-val).
2016. nov. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 kojee ***** válasza:
Mennyire érdekes, hogy ki mit lát/hall ki egy videóból. Nekem a belinkelt videó azt az üzenetet tartalmazza, hogy még egy kis gyakorlóerősítővel is lehet akár életképes zenét összerakni, csak szükség van hozzá tudásra, illetve azt is még, hogy "zenekari" környezetben mennyire máshogy tudnak szólni a dolgok. Ezzel persze nem akarlak meggyőzni, hogy az említett marshallt vedd meg. Egyéb kérdésedre a line6 cég spider 3 szériáját használtam, abból egy 75watt teljesítményűt. Nagyjából meg voltam vele elégedve, viszonylag sok hangszínt kilehetett könnyen keverni belőle, de metálra pont nem ajánlottam volna azt, mert nem volt lehetőség benne kiegészítő hangláda rákötésére, így dobos mellett nagyobb hangerőnél simán kiakasztotta a hangszórót (csak ezért). Neked ez mindegy is mert írtad, hogy szobai használat. Használtam ugyancsak a line6 cég pod xt live multiját (otthon fülhallgatóval, zenekari próbán gitárerősítőhöz előfokként), amiből ugyancsak rengeteg féle hang kikeverhető, viszont elég körülményesen, mert minden paramétert meg kell határozni (milyen erősítő modellhez, milyen hangfal szimulációt használsz, ezt milyen térben, és a közvetítő mikrofon milyen fajtájú, és miképpen helyezkedik el a hangfalhoz képest). Amin lehet, hogy érdemes volna elgondolkodnod egy kis teljesítményű csöves erősítő, ami szűken talán bele is férhet a pénzügyi keretedbe használtan. Pl.: a blackstar cégnek vannak 1-5 watt teljesítményű cuccai amiről fórumokon jókat írtak a felhasználók, illetve ami pénzben jóval több az a laney irt 15 sorozata, amit ugyancsak dicsérnek fórumokon.
2016. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy "csöves erősítő"? Sok helyen látom őket.
2016. nov. 17. 20:48
 14/18 kojee ***** válasza:

A gitár által kibocsátott jel erősítéséhez elektroncsövet használ a készülék. Általában az emberi fül jobban szereti az erősítésnek ezt a fajtáját, mint amikor félvezetők segítségével oldják meg. Egy jó kis előadás a gitárerősítőkről (1.rész): https://www.youtube.com/watch?v=mXuXpXzXV5Q

Amúgy az erősítőválasztás is egy olyan dolog, hogy senkire ne hallgass, csak a saját füledre. Ami nekem a szent grál, az neked lehet egy borzalom lesz, és ez fordítva is igaz. + a zenélés egy elég költséges móka tud lenni, nem véletlen, hogy vannak erősítők 20-30 illetve 200-300 eFt értékben. Ha van a fejedben egy hangzás amit akarsz,és szeretnéd elérni azt, akkor igen valószínű, hogy mélyen a zsebedbe kell nyúlnod miatta (persze az is megeshet, hogy pont egy gyakorlóerősítőben találod meg). Az elején a kérdésed arra irányult, hogy az otthoni gyakorló cuccod adta meg magát, és ezt szeretnéd helyettesíteni. Sok lehetőséged van,pl.: pótlod egy másik hasonló erősítővel, de ezek között az erősítők között akkora nagy különbség nem lesz hangban. Tehát azt nem kell egyiktől sem várni, hogy úgy szólaljon meg, mint mondjuk marshall jmc 900 412-es ládával. Tehát azt kell eldöntened, hogy egy megadott hangzást szeretnél jól, vagy csak kell valami amin játszol, vagy sok fajta hangzást szeretnél, mert még te sem tudod, hogy mi az állom/sok fajta hangzást használsz, illetve hol kötsz kompromisszumot az erősítő/multieffekt tudása, és a kiadott pénz között, mert határ kb a csillagos ég.

2016. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Nekem azért nem tetszik ez a videó mert drop hangoást használ és alapból heavybb a hangzás, még kevesebb gaim-el is. Sokkal jobban örülök, ha ismertebb riffeket nyomnak el.

Egyébként véleményem szerint hasonló hangokat lehet kihozni belőle, mint a Metallica: Kill em all albumán.

2016. nov. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Esetleg már valasztottál is?
2016. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Vox VX II 30W lett a választásom végül :D Nagyon jól szól
2016. dec. 1. 23:39
 18/18 anonim ***** válasza:
Lehet sokat fejlődött a tecnika, baromira nem értek hozzá de én soha világ életemben nem tudtam death vagy más egyéb metált játszani tranyós motyón. Fet-en még csak-csak, de ehhez full csöves cucc kellett mindig ami elég zsebbenyúlós volt akkoriban is és állandó csőcserélgetős. Legalábbis nálam az volt a 90-es években.
2017. ápr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!