Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdemes ezt javíttatni? Ha...

Érdemes ezt javíttatni? Ha veszek helyette másikat, mit érdemes? A mostani 108 centis. Ennél kicsit nagyobbat szeretnék.

Figyelt kérdés

Haldoklik a tv-m.

9 éves samsung plazma eddig tökéletesen működött. Pár napja kezdte, hogy időnként kikapcsolt, majd pár másodperc kattogás után visszakapcsolt. Mára már változott a helyzet: időnként pár percre bekapcsol, majd 10-20 percig kattog, s kezdődik minden elölről.

Eddig nagyon elégedett voltam vele. "Kicsit" sokat fogyasztott, viszont ledes tv-khez képest nagyon jó képe volt.



2016. dec. 11. 21:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan 2 méteres tv-t vegyél, legyen hajlított meg ledplazmahádé. 500 ezer alatt ne is gondolkodj, nagyobb tévén úgyis értelmesebb a való világ is.

Istenkém, milyen gondjai vannak az embereknek.

2016. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Amíg az OLED árakat gatyába nem rázzák,"

Nem az ár a probléma, a technológia. Egyrészt. Másrészt az LCD-n jobban lehet keresni. Amíg tízszeres a megtérülés és így is eladható, a gyártók nem fogják erőltetni magukat az alacsony hibaszázalék helyett macerás és drága technikával, amin a haszonkulcs jelképes.

2016. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Kitettem máshová is a kérdést. Végülis ott kaptam hasznos véleményt. Mármint, hogy a hiba kondenzátor hibára utal, ami könnyen javítható. Most már csakolyan szerelőt kéne találnom, aki nem komplett panelt akar cserélni.

1-2 kivétellel ment a zöld kéz.

2016. dec. 12. 14:47
 14/24 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy azért nem írtam neked ezt a választ, mert aejtettem hogy rárabolsz a javításra. Elköltesz egy valag pénzt majd a semmire. Egy 9 éves plazma már szépen be lehet sülve. Technikailag nem éri meg javítgatni. Kicéve a szerelőnek akinek fizetsz majd.

De ha gondolod én is elvállalhatom ...

2016. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Villamosmérnök vagyok, de már lassan 10 éve nyugdíjas. Még néhány éve én is nekiestem volna a javításnak, de ma már a 37 kilós dög emelgetése se megy egyedül. 9 éves, s tartok tőle, hogy most már jönnének rajta a problémák.

Tegnap végigjártuk az üzleteket, megerősített abban, hogy a plazma képe még mindig jobb, mint bármelyik új lcd, shd stb. Végülis kinéztem egy Sony-t (KDL55W807 CSAEP) egész elfogadható áron, kamatmentes részletre. Ezt valahogy kinyögjük.

2016. dec. 13. 11:15
 16/24 anonim ***** válasza:

"Még néhány éve én is nekiestem volna a javításnak,..."


Gondolom van is hozzá felszerelésed.

Ott a fiókban az ESR mérő, csak a 10 éve lemerült elemet kell benne kicserélni.

2016. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nos igen. Egy csipcserénél feladtam volna, s már a szkópom is üzemképtelen. Előbb annak kéne nekiesnem... :-(
2016. dec. 13. 11:40
 18/24 A kérdező kommentje:

Mára végleg bedöglött, akár egész napig is kattog.

Kedvező fizetési feltételek mellett maradt Sony full HD, vagy Sony ultra HD. Esetleg Samsung ultra HD, de mostanában nem sok jót hallottam az újabb Samsungokról.

Sony Bravia KDL-55W807C

Sony Bravia 55XD7005

2016. dec. 13. 13:28
 19/24 anonim ***** válasza:
Vigyázz nehogy LG WebOS-t vegyél! Csak szóltam.
2016. dec. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Kösz. Tescoban, Auchanban erre akartak rábeszélni. Engem igazándiból csak a képminőség és a megbízhatóság érdekel.
2016. dec. 14. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!