Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem működik a hangerősza...

Miért nem működik a hangerőszabályzó?

Figyelt kérdés
Egy aiwa típusú hifi tornyon a hangerőszabályzó nem pont megfelelő.Ha normális tempóban vennéd fel/le a hangerőt nem teszi a dolgát.Mikor hangosítod halkít akár egyszerre ugrik 5-6 egységet is,azonban mikor borzasztó lassan tekered a kereket hajlamos jól viselkedni.Ez igen idegesítő mivel körülbelül 10 perc kell mire 0-ról feltekered a megfelelő erősségre.Mi okozhatja ezt a problémát és hogyan lehetne orvosolni azt?

2016. dec. 28. 15:05
 1/5 anonim válasza:
Valoszinuleg maga a poti lesz a hibas. Szettszeded megnezed hogy milyen (ra van irva), vagy rendelsz netrol, vagy elmesz egy muszereszhez es veszel egyet es kicsereled. De ha elviszed muszereszhez megcsinalja pillanatok alatt a cseret.
2016. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zzzoli ***** válasza:

Ember hát írja hogy végtelenített! :-)


Szét kell szedni, mivel optikai elven működik, lehet poros, de lehet más baja is, lehet gyenge az optocsatoló adódiódája is-

2016. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 JulesTS ***** válasza:
Nekem Aiwa AV-D55 erősítővel volt ugyanez a hiba, sokáig szenvedtem vele, aztán vettem helyette egy másik erősítőt, mert kellett a hdmi be/kimenet. Aztán a mikrohullámú sütőnk idő állító gombja is hasonló hibát produkált. Azt szétszedtem, és az sejthető volt, hogy nem poti lesz benne, de nem optocsatolos volt, hanem mechanikus érintkezővel szaggatós megoldás, ami kontakt hibás volt. Telefújtam kontakt sprayvel és megforgattam párszor, jó is lett. Az erősítőt is elővettem és azt is javítottam kontakt sprayvel. Azóta is jól működik a garázsban.
2016. dec. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ember hát írja hogy végtelenített!


Ezt hol írja? Nem tanálom..

2017. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zzzoli ***** válasza:
Ott van benne a szövegben, egyrészt az hogy látja az egységeket, sima potisnál ilyen nem volt, másrészt ha lassan tekered hajlamos jól viselkedni, az tipikus hibája a végtelenítetteknek, harmadrészt tekeri vagy 10 pecig mire feltekeri a megfelelő erősségre, egy 270 fokos potit nemigen teker felfelé 10 percig, hacsak nem helipot :-)
2017. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!