Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A 128k mp3 már képes CD-minősé...

A 128k mp3 már képes CD-minőségként hatni átlag embereknél, kisebb oc hangszórón hallgatva?

Figyelt kérdés
2017. márc. 19. 14:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*kisebb pc hangszórón


Szóval eléggé meg tudja közelíteni a cd minőséget?

2017. márc. 19. 14:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha abból indulok ki, hogy a legjobb minőségű CD-lemez, a legjobb minőségű lejátszón és erősítőn keresztül is ótvar szarul szól egy ócska PC-hangszórón, akkor a válasz az lesz, hogy valószínűleg a legvájtfülűbbeknek is nehézséget okozna megkülönböztetni a 128kbit-es tömörítést az analóg jeltől. Egy ócska PC-speakeren minden szar lesz, márpedig szar és szar között nehéz különbséget tenni.
2017. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam:

[link]

2017. márc. 19. 15:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezt hívják úgy, hogy ótvar fos trágya szar kaki hulladék.
2017. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyen hangszóróval teljesen mindegy. CD minőséget ezzel nem fogsz elérni. Mkellesleg ahogy előttem is írták a CD sem jó minőségű.

Azért én egy 40000FDt-os fejhallgatót használok telóhoz. és még az is csak középkategória. De azért ott már nekem már nem mindegy hogy MP3 vagy FLAC, Vagy 128kb/s vagy 320-on hallgatok zenét

2017. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Szirty ***** válasza:

Ezen a CD sem szól CD minőségben.

De ha feltételezzük hogy képes rá, akkor is kevés az adat a pontos válaszhoz.


CBR 128k vagy VBR? Az utóbbi jellemzően jobb minőséget ad.

Mono vagy stereo MP3? Azonos bitrátával a mono lényegesen jobb minőséget ad.

2017. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elég zavaros a kérdésed. Egy agyontömörített zene egy fostalicska hangszórón lejátszva miért is hatna cd-minőségként az átlag embereknél?

Mert ezen a hangszórón tökmindegy mit játszol le, attól fostalicska lesz az akusztikai élmény, mert egy ilyen hangszórónak nem a zeneélvezet a fő funkciója, hanem az, hogy valami megszólaljon.

2017. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha zavaros a kérdésem.


Teljesen megfordítom, hátha így érthetőbb:


Melyik az a hanszóróminőség, ahol jól érzékelhetően kitűnik a különbség a CD és a 128-as mp3 között.


2*3W-os pc hangszórón, 1*3W bluetooth hangszórón, kishangszórós compact lejátszón (pl.: [link] gondolom még nincs ilyen probléma akkor.

2017. márc. 19. 17:54
 9/11 anonim ***** válasza:

A 128k még baromi messze van a CD-minőségtől. Bármilyen normális hifi rendszeren (nem házimozi 5+1 műanyag hangdobozzal, hanem sztereo végfok, előfok, CD-játszó, szép nagy, fából készült dobozok) hallgatva azonnal ordít a különbség. Kihallatszik az mp3 szörtyögős-bugyborékolós jellegzetes tömörítési hangja. Az ingyenes lame codecnél főleg, de még az eredeti Fraumhofr codec sem tökéletes. Egy jól masterelt nyersanyagot már viszonylag hallgathatóvá lehet tenni 256 kbps-el, de inkább 320k.

A CD-minőség is csak akkor tud jó lenni, ha előtte tisztességes munkát végeztek, a leghangosabb részek tényleg elmennek 0dB-ig, nem hagynak elpocsékolódni abból a 16 bitből 1-2 bitet.

De még ehhez képest is ég és föld stúdió eszközökön meghallgatni az eredeti 24bit/96kHz felvételt. (aki ennél rosszabb minőségben rögzít bármi zenének nevezett dolgot, az még amatőrnek se nevezze magát.

2017. márc. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem eléggé bot fülem van, de sztem a 128-at még én is meghallom. Ha ennyire fontos a méret - gondolom, ha a 128 szóba jött akkor is legalább 160 kéne.
2017. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!