Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » "Leesett a teherautóról" Mit...

"Leesett a teherautóról" Mit jelent?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősünk tud szerezni laptopot, tv-t. És ezt mondta, hogy leesett a teherautóról. Ez mit takar? Ja és fél áron adja.

Nem értek hozzá, úgyhogy ne nézzetek hülyének. :)


2010. máj. 19. 22:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
10%

Nem akarok csúnyákat mondani egy nyilvános fórumon, de voltam kollégista szakági egyetemen. Ott sok ilyen futott és soha senkit nem hallottam, hogy rajtakaptak. Ha azt mondod, hogy kaptál róla számlát, csak már elveszett és nem emlékszel, mi volt rajta, nem találnak rajtad fogást. Hacsak az eladó nem vall direkt ellened. De ha nem ismered, akkor azért nem fog (azt se tudja, ki vagy, ha kérdezik, letagadod), ha meg ismerős, akkor azért nem szúr ki veled. Egyébként ebben az országban van betyárbecsület minden hatósággal szemben, ami ilyenkor hasznos, persze globálisan nem az.


Ahhoz, hogy megvágjanak lopott árú birtoklásáért, bizonyítaniuk kell, hogy tudtál arról, hogy lopott. Ez elég nehéz, ha valami csoda folytán eljutnak hozzád, be fogják azzal érni, hogy elveszik a cuccot és akkor buktad a pénzedet. Na ez utóbbiból egy sztorit hallottam.

2010. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Hát így elég jónak tűnik.

Az ismerőst lehet úgy érteni, hogy rokon.

Az unokaöcsémnek pont most lesz ballagása. Ha az illetőnek kifizetjük az árát és úgy állítjuk be, hogy tőle kapta ajándékba akkor ezzel talán meg is lenne oldva?

2010. máj. 21. 05:57
 23/25 anonim válasza:
61%
sérült vagy lopott
2010. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
37%

Nem lesz gond.


Más kérdés, hogy én elvből nem üzletelnék lopott cuccokkal, de a szükség nagy úr és én megengedhetem magamnak "ezt a luxust". Ha magaddal el tudod ezt számolni, mással nem kell...

2010. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

csak olyat vegyél amihez értesz vagy viszel magaddal hozzáértőt, és ö átnézi alaposan(nincs visszacserélés)


ha veszel bármit is, gondolom amúgy is mindig írsz egy adásvételi szerződést, és ezzel TE JOGTISZTA VAGY


az, hogy teherautóról leesett ebben az esetben már azt jelenti, hogy JOGILAG nem lopott, hisz te azt pénzért vetted, papirod is van róla(ha nagy az érték-vételár aránytalanság oda kell írni, hogy hiányos állapotban))az hogy más meg hogy jutott hozzá, az az ó baja

2010. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!