Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennydörgéses vihar közben...

Mennydörgéses vihar közben érdemes kikapcsolni a számítógépet?

Figyelt kérdés

2017. jún. 29. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el Te. Egyszer a házunkba belecsapott, és minden elektromos keszülék ami be volt dugva tönkrement.

Ebből kiindulva megéri kihúzni 20 percre, minthogy uj gépet venni....

2017. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Igen.

A legvalószínűbb, hogy áramszünet lesz. Az viszont nem tesz jót semmilyen elektronikus eszköznek.

2017. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 100 viharból 1x nem válik veszélyes hulladékká a drága pénzen vett cuccod, akkor úgy gondolom érdemes.
2017. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Hogy én kihúzom, az biztos. Pedig van egy tartalék laptopom is, ráadásul külön úgy van a gépem bedugva hogy túláramvédőn keresztül. De hiába, a villámnak akkora ereje van hogy azellen az se biztos védelem. Azt a kis időt amíg a vihar elvonul, simán ki lehet bírni.
2017. júl. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%

Az se mindegy hol vagy. Panelban, 50 másik ugyanolyan magasságú épülettel körülvéve már nem félek.


De mikor otthon laktam vidéken családi házban és betalált a villám és jól kiégette a gépet, hát, aztán inkább kihúztam mindent jó ideig. Laptop, tablet ilyenkor hasznos. Vagy egy jó könyv.

2017. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hát három eshetőség van:villám csap a ház közvetlen betáp vezetékébe: örülj, ha nem ég le a házad. ha a villámhárítójába: ebben az esetben csak a kihúzás segít, mert a házban lévő vezetékekben az indukált feszültség meghaladja a túlfesz-védő elosztók tűrőképességét(ha használsz ilyet), így minden tönkre megy. A túlfeszültség ellen védő elosztók arra jók, ha a közeli tr-állomás kap villámcsapást, ami következtében a te kisfesz-ű hálózatodon(konnektorban) max 5-10KV-ig megemelkedik a feszültség,a bele dugott eszközöket megvédi. Ritkán sikerül, ha kell a gép, húzd ki. 100-ból 1X-szer hagyod bedugva.....
2017. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" úgy van a gépem bedugva hogy túláramvédőn keresztül."


A túláramvédős hosszabbító a legutolsó eleme egy jól kiépített villámvédelmi rendszernek.

Ha a többi hiányzik, akkor semmi értelme. Max zavarszűrésnek jó ha porszívózol.

Kb. olyan, mintha a kocsi elejére mosogatószivacsot ragasztanál az ütközés elleni védelem gyanánt és kiszednéd a légzsákot, az övet és a lökhárítót is a fékpedállal együtt.

2017. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kapható kb. egy ezresért egy biztosítékos adapter, amit a fali aljzat és az elosztó közé kell rakni (gyakorlatilag bedugod a fali alzatba, és abba dugod bele az elosztót). Ez megóvja az eszközöket.


Az biztos, hogy viharban vagy száraz zivatarban ne hagyd nyitva az ablakot, kivéve ha ventilátort működtetsz. Ilyenkor a villám bejuthat a szobába is, a ventilátor viszont megkavarja a levegőt, így nem tud kialakulni a villámcsatorna a légkörbe, mert homogénné teszi a szoba levegőjét, kiegyenlíti a páratartalmi különbségeket, amelyek mentén a villám utat találhatna.

2017. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A túlfeszültségvédelem azért"csak" annyit jelent, hogy valamennyire lekorlátozza az átlagosan erős villámot - akár csak a padlón heverő elosztósávot nézzük, ami csk kis energiájú, indukált, stb lökéseket fog meg, akár a teljes kiépítésről, ami a bejövő hálózatba lecsapó villámot fog meg.


Ami az átlagosan erős villámot illeti, Amerikában sem vigasztalja épp azt, akinek elröpül a háza teteje, hogy a méretezés alapjául szolgáló hurrikánt kibírta volna a tető egy helyben.

Ami a valamennyire szót illeti, az meg a gyártótól függ - elvégre az elosztósávra mondjuk az van írva, hogy 1,5 kV-nál nagyobbat megfog. A gyártótól olyan értelemben függ, hogy az EU direktívák alapján ki kéne bírnia. Talán ez ma így is van, de mondjuk 15 éve én nem találtam olyan PC tápegységet, ahol fel lett volna tüntetve a megfelelő szabványszám (ez ugye az elektromágneses kompatibilitás témája).

2017. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!